Bozkávanie rúk sa dnes už nenosí. Herecká legenda zaskočila svojou galantnosťou aj mladé dievčatá.

Ladislav Chudík: Džentlmen, ktorý zaskočil aj súčasné tínedžerky

Maestro Ladislav Chudík ukončil bohatú hereckú kariéru rok pred smrťou. Vlaňajšok bol preňho zlomový.

Velikán, ktorý v pondelok odišiel do hereckého neba, oslávil minulý rok 90-te narodeniny a nezabudli naňho ani „spolužiaci“ z kremnického gymnázia.

Vybraní študenti školy, ktorú Ladislav Chudík navštevoval pred vyše sedemdesiatimi rokmi, prišli v októbri minulého roka za hercom do Bratislavy. Sledovať dnešnú mládež pri tom, ako jej s úctou ďakuje skutočná osobnosť, bol zážitok.

Skromný

Možnosť odovzdať dary osobne potešila študentov i pedagógov o to viac, že Ladislava Chudíka už dlhší čas trápili zdravotné problémy. Neposlúchali ho nohy, oči ani uši.

Povesti galantného a šarmantného muža však zostal verný. Každej prítomnej dáme pobozkal ruku, čím najmä u mladých slečien vyvolal značné rozpaky. Veď s čímsi takým sa hádam ešte ani nestretli a doteraz o tom čítali iba v povinnej literatúre.

„Načo to všetko pre takého starého somára? Ani veriť sa mi nechce, že ste si na mňa spomenuli. Je to pre mňa veľká česť,“ spustil skromne oslávenec v úvode stretnutia a uvoľnil tak napätú atmosféru.

Čítajte viac:

Alena Chudíková EXKLUZÍVNE: Ako môj milovaný Lacko odišiel...

Posledná úloha

Jubilanta vtedy sprevádzala na akcii manželka Alena. „Manžela to veľmi potešilo a dojalo, najmä preto, že to bol nápad študentov. Je úžasné dočkať sa takej spontánnosti od mladých ľudí.“

„Dokázali, že si vedia vážiť aj staršieho človeka, ktorý je dnes už za zenitom svojich síl. A predsa ho chcú potešiť a oceniť jeho prácu z minulosti. Je fajn, že sú aspoň náznaky toho, že existujú mladí ľudia, ktorí sú schopní prijímať a rozdávať dobro. A to je úžasné,“ netajila radosť pani Alena.

Okrem iného však prítomným prezradila aj nie práve potešujúcu správu. A síce, že zdravotný stav jej manžela mu už, bohužiaľ, neumožní viac postaviť sa na divadelné dosky. „Prispôsobíme sa tomu, čo bude, ale zdá sa, že tento rok manžel v každom prípade ukončí svoju hereckú kariéru,“ potvrdila vtedy jeho manželka.

Posledná úloha pýchy slovenského herectva bola rola vrchného v divadelnom predstavení Tančiareň, ktorú miloval.

Niekoľko týždňov pred smrťou preležal maestro na nemocničnom lôžku. Zomrel 29. júna 2015 popoludní. Až do poslednej chvíle s ním bola manželka Alena a dcéra Berenika.


  • plus7dni.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní