Najdlhšie vydržal herec s Liz Hurleyovou (na snímke), no dve deti mu porodila až Číňanka Tinglan Hong (vľavo). Vzťah s ňou pritom Grant označil ako „dočasnú nezáväznú aféru“.

Lámač sŕdc Hugh Grant má deti a ženy, manželstvu sa úspešne vyhýba

Zdá sa, že Hugh Grant filmové úlohy, ktoré ho preslávili, ani nemusí hrať. Zvodca, sukničkár, lámač ženských sŕdc, muž, čo odmieta viazať sa. Štyri svadby a jeden pohreb či Denník Bridget Jonesovej akoby boli v istých okamihoch zrkadlom srdca Angličana s úsmevom džentlmena.

Päťdesiattriročný Hugh Grant má chlapčenský úsmev stále na perách. Žije bezstarostne, podľa zástancov tradičnej rodiny možno až príliš. Je otcom troch detí, no ani s jednou z dvoch žien, ktoré mu ich darovali, nevstúpil do manželstva. Ba čo viac, ani sa nechystá. Ani s nimi nežije. Deti vidí, keď si nájdu spoločný čas. Na všeobecné prekvapenie to však zrejme každému zo zúčastnených vyhovuje.

Paradox je, že so ženami, s ktorými prežil nejeden rok ako oficiálny partner, potomkov nemá. Vzťah s britskou modelkou a herečkou Elizabeth Hurleyovou zničila aj jeho aféra s prostitútkou, s ktorou ho pristihli v aute. Neskôr sa povrávalo, že ani Liz mu nebola verná.

Vážne to vyzeralo aj s Grantovým vzťahom s Jemimou Khanovou z britskej high society. Ani tá ho pred oltár nedoviedla. Radšej sa rozišli.

Číňanka a Švédka

Číňanka Tinglan Hong je matkou jeho dvoch detí a zrejme ju netrápi, že ich vzťah raz otec ratolestí označil spojením „dočasná nezáväzná aféra“. Len pred pár dňami vysvitlo, že známy herec je otcom nie dvoch, ale rovno troch detí. Okrem dcéry Tabithe Xaio Xi, narodenej v septembri 2001, a syna s menom Felix Chang, prišiel na svet v decembri 2012, má ďalšieho syna.

Narodil sa v septembri 2012, teda o tri mesiace skôr ako Felix Chang, ktorého porodila Tinglan Hong. Matkou chlapca je švédska televízna producentka Anna Elisabet Ebersteinová, Grant sa s ňou zoznámil na jednej párty.

Grant odmieta nielen vziať si ju za ženu, ale i viesť s ňou priznaný vzťah pod drobnohľadom verejnosti. Podobne je to s jeho vzťahom s Tinglan Hong.

Rodný list

Všetečníci špekulujú, či matky hercových detí o sebe vedia a či sa, nebodaj, i poznajú. Fotografie Anny a Hugha sa objavili už v roku 2011. Obe ženy, ona aj Tinglan Hong, otehotneli takmer v rovnakom čase. Ako to znášali, všetci mlčia. Nie je známy ani Grantov názor na jeho dvoch synov, čo prišli na svet s odstupom pár mesiacov.

Prehovorila však teta Anny Ebersteinovej, pre britské noviny Daily Mirror poznamenala: „Chlapček sa na svojho otca vôbec nepodobá. Od začiatku sme vedeli, kto je jeho otec, ale zaviazali sme sa neprezradiť to.“ Napokon sa utajenie nepodarilo, objavil sa rodný list, kde čierne na bielom stojí, že otcom je Hugh Grant, hollywoodska hviezda.

Podpora áno, manželstvo nie

Hoci by sa mohlo zdať, že nezodpovednejšieho partnera a otca v nablýskanom svete filmového priemyslu niet, celkom tak to podľa hodnoverného zdroja nebude. Pre noviny Sun naznačil: „Hugh podporuje Annu v každom smere. Žije v komfortnom sídle v londýnskej štvrti Fulham a vie, že on je tu vždy pre ňu, nech by potrebovala čokoľvek.“

Dom za 3,6 milióna eur je od Hughovho sídla vzdialený pár minút chôdze. Rovnako by mohlo byť klamlivé zdanie, že modrooký muž sa z detí neteší či ich, nebodaj, zanedbáva. Po narodení dcéry Tabithi v americkej televíznej šou Ellen DeGeneresovej bol nadšením celý bez seba.

„Dieťa zmenilo celý môj život. Môžem to len odporúčať,“ vyhlasoval prekvapivo ochotne. Všetko je však zrejme v poriadku iba dovtedy, kým ho netlačia do pozície manžela.

Čítajte viac:

Hugh Grant priznal tretie dieťa: Dve ženy boli s hercom naraz tehotné!

Pár snov

S Liz Hurleyovou vydržal Grant trinásť rokov, dvojica bola považovaná za pár snov. Potom už žiadny dlhoročný vzťah nemal. Zasvätení tvrdia, že aj jeho trojročné spolužitie s milionárskou dedičkou Jemimou Khanovou, boli spolu od roku 2004, stroskotalo na hercovom panickom strachu z manželstva.

Deti však zaradil do svojho súkromia so všetkou zodpovednosťou a chráni ich. Dokonca sa mu zdá príšerné, že médiá o nich vôbec niečo napíšu. Správa o jeho šestnásťmesačnom synovi vyvolala senzáciu.

„Hugh je nahnevaný, že všetci teraz rozprávajú len o jeho deťoch. Neznáša takúto pozornosť, ak ide o jeho potomkov. No tradičné otcovstvo, to pre neho naozaj nič nie je,“ vysvetlil Grantov kamarát britskému časopisu Closer.

Hoci je Hugh rád súčasťou života potomkov a nikdy sa nezdráhal s nimi stretávať, bývať spoločne s jednou či druhou matkou odmieta. Pritom nielen Anna, ale aj Tinglan Hong žije v dome neďaleko neho.

„Hugh všemožne podporuje Annu aj Tinglan Hong a rád sa podieľa na živote ich detí, za žiadny klasický vzťah však nie je. Napriek všetkému si praje, aby sa jeho potomkovia navzájom poznali,“ spresnil Grantov známy.

„Vyzerá to tak, že Hugh má perfektný život na mieru, o akom sníval. Môže byť otcom a zároveň viesť život starého mládenca. Takmer každý deň ide na víno do baru v Chelsea a flirtuje so ženami. Je presvedčený, že sa mu darí mať pod kontrolou oba aspekty života, toho, ktorý je preňho prirodzený,“ preniklo z blízkosti šarmantného herca.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní