Legendárna hlásateľka sa obula do mladých redaktorov: Krásni, ale hlúpi!

Nepáči sa jej úroveň, aká je dnes na televíznych obrazovkách. Tváre častokrát hovoria rýchlo, nezrozumiteľne a niektorí majú aj rečové vady. Legendárnej hlásateľke sa to nepáči. Kultúra by podľa jej slov mala vo vysielaní ostať zachovaná. Rovnako ako v partnerstvách.

Podľa nej by väčšina ľudí na obrazovkách prísnym výberom kedysi ani zďaleka neprešla. „Keď som išla na konkurz bolo prihlásených stodvadsať dievčat. Trvalo to dva dni. Prvá časť bola všeobecný inteligenčný test. Otázky z rôznych oblastí a podmienka bola ukončené vysokoškolské vzdelanie. To bol základ. To čo dnes vidíme a kto vám prezentuje veci na obrazovke tam je vidieť absenciu vzdelania. Táto profesia ak sa má robiť dobre musí byť na to človek adekvátne vzdelaný a pripravený,“ ponosovala sa.

Vymyslela reklamu

„Potom sme išli neupravené do štúdia kde bola tlač aj cudzojazyčná, podľa toho akú ste uviedli, že ovládate a mali ste čítať a prekladať,“ zaspomínala si Straková. V druhom kole ju postavili pred stolík plný rekvizít a chceli vedieť bez prípravy ako sa vie vyjadrovať. „Videla som bábiky zo šúpolia a ľudové veci. Spýtala som sa či si môžem zobrať viac vecií. Povedala som že chcem spraviť reklamný spot a pozvať cudzincov na Slovensko. Tým som veľmi zabodovala. Potom ma nalíčili ako vyzerám na kamere. Teraz je to opačne, musíte vyzerať vedieť nemusíte,“ dodala Aďa Straková.

Bývalá kolegyňa: S Norou Beňačkovou (vľavo) sú kamarátky dodnes.
Bývalá kolegyňa: S Norou Beňačkovou (vľavo) sú kamarátky dodnes.
Foto: Emil Vaško

Bývalá kolegyňa: S Norou Beňačkovou (vľavo) sú kamarátky dodnes. Foto: Emil Vaško

Vždy za dámu

Blondínka vždy pôsobí ako dáma. Je perfektne upravená a oblečená. Dnes už moderuje príležitostne a je rada, že v šoubiznise sa už nepohybuje.

So svojím životným partnerom, známym podnikateľom Zdenkom Strakom, je už vyše štyridsať rokov. Zaujímalo nás či by sa známa hlásateľka vedela povzniesť nad neveru. V tomto má vraj jasno.

„Odpustím, ale nezabudnem. Ja mám skvelého životného partnera už štyridsať rokov. Našťastie nemám partnera zo šoubiznisu. Za slobodna som to skúšala aj s mužmi zo šoubiznisu, a to nedopadlo dobre. Zistila som, že to nie sú muži pre mňa. Ale prelietaví sú všetci od prírody. Čím ste dospelejšia, tým viac sa nad to musíte povzniesť. Je to o tom, že s partnerom. ktorý nie je z rovnakej brandže sa máte o čom rozprávať. Musí byť tolerancia a počúvať sa, vysvetliť si veci. V každom vzťahu sú ohnivejšie momenty, ale nikdy sme nemali, že by sme sa dva dni alebo týždeň nerozprávali. V dnešnej dobe sa hneď pri prvom probléme ľudia rozchádzajú. To je to najľahšie a najprimtívnejšie. Častokrát ani netuší čo v tom partnerovi strácajú a potom už je neskoro. Aj som sa zamýšľala keby došlo k takej situácií čii by som takto radikálne vedela veci reisiť a mňa to nikdy nenapadlo. Myslím si že by som vedela neveru odpustiť. Človeka to bolí, nezabudne, ale je to prirodzená súčasť života len teraz je to viac na očiach.“


VIDEO Plus 7 Dní