Mária Pietrová bude bývať v luxuse.

Lesopark s rybníkom a služobníctvo: Pozrite si nové hniezdočko Márie Pietrovej

Máriu Pietrovú v barokovom kaštieli so zvernicou strážia desiatky ochrankárov, k dispozícii má štyroch kuchárov a dvanásť slúžok.

Za posledný rok sa Márii Pietrovej obrátil život hore nohami. Z verejnoprávnej televízie presídlila do Markízy, po štvorročnej známosti sa vydala za syna miliardára Tomáša Chreneka, no najmä odišla za hlasom svojho srdca do Prahy.

Blondína, ktorá dlho žila v bratislavskom činžiaku, sa odsťahovala do zámku, ktorý sa v úradných listinách spomína už v roku 1346. Ako nová členka chrenekovského klanu má tak v Kolodějoch na okraji českej metropoly k dispozícii doslova komando služobníctva - hovorí sa o dvanástich slúžkach, štyroch kuchároch či desiatkach esbéeskárov.

Minulosť: Zámok Koloděje patril dlhé desaťročia českému štátu. Foto: profimedia.sk

Zmenila taktiku

Ani oceliarsky bos Tomáš Chrenek, ktorý sa v rebríčku najbohatších Slovákov naposledy ocitol s majetkom asi 440 miliónov eur na štvrtom mieste, nemusí banovať. Nevesta s výstavnejším rodokmeňom, než má Mária, sa hľadá ťažko. Jej priamym predkom je slovenský národný buditeľ z 19. storočia Ambro Pietor, povojnový minister vnútorného obchodu a dopravy Ivan Pietor či legendárny režisér Miloš Pietor.

Známou sa stala čoskoro aj ambiciózna Mária, ktorá vyštudovala filmovú a televíznu produkciu a manažment. V televízii išla krok za krokom za svojím cieľom, v minulosti sa špekulovalo, že tvorí pár s nejedným mediálne známym mužom. Spájali ju s futbalistami Jurajom Halenárom aj Filipom Šebom, s hokejistom Mariánom Gáboríkom i boháčom Erikom Assimakopoulosom, s ktorým istý čas chodila aj jej súčasná kolegyňa Marianna Ďurianová.

Všetky dohady Mária vyvracala a časom nahradila po boku Tomáša Chreneka juniora tanečnicu Ivanu Surovcovú. „Možno mala búrlivú mladosť, no bolo to vždy vysmiate dievča, ktoré nerobilo žiadne intrigy. Mária si robila svoju robotu a razila si svoju cestu.

Málokto o nej niečo vedel, priatelila sa asi len s homosexuálmi v televízii,“ opisuje ambicióznu moderátorku jej bývalý kolega a ďalší ho dopĺňa: „Nemali sa radi azda len s moderátorkou Andreou Chabroňovou, s ktorou raz do seba poriadne skočili.“

Do úlohy dračice, keď sa chcela presadiť, pasovala Pietrová aj sama seba, keď nafotila erotický fotoseriál pre pánsky magazín Brejk. No len čo ulovila miliardárskeho dediča, výrazne skrotla - prestala sa vyzliekať, ba dokonca aj rozprávať s inými novinármi.

Povrávalo sa, že ako jediná tvár Slovenskej televízie mala povolenú výnimku a nemusela pomáhať propagovať televíziu - poskytovať rozhovory a fotografovať sa pre iné projekty. Tento zvyk si podľa našich informácií so sebou preniesla aj do Markízy.

Takéto fotky sú minulosť. Foto: archív

Ako v rozprávke

Nová stratégia Márii Pietrovej dokonale vyšla. Nedávno sa stala pani Chrenekovou a jej novým domovom sa stal zámok, ktorý s obrovskou záhradou, lesoparkom a rybníkom dosahuje rozlohu niekoľko tisícok štvorcových metrov. Je to neuveriteľné, ale kaštieľ aj s pozemkom zaberá asi polovicu celej plochy mestskej časti Praha Koloděje!

„V hustom lese sú prastaré, veľmi vzácne stromy s obrovskými korunami, sadili ich tam predchádzajúci zámockí páni. O jednom osemstoročnom dube sa traduje, že ho zasadil niektorý z českých kráľov. Je tam aj pomerne veľa zveri a uprostred rozľahlý rybník,“ hovoria domáci o areáli, v ktorom sa nachádza asi desať budov. Medzi nimi aj hlavný palác s dvoma krídlami. Vpravo sídlia zamestnanci, v ľavom krídle sú kancelárie zrejme pre Chrenekove firmy.

Manželia Chrenekovci s deťmi a ich rodinami bývajú v hlavnom paláci, každý má vraj samostatný vchod. Interiér je zariadený veľmi elegantne, dominuje v ňom tmavé drevo a krištáľové lustre, jeden z nich stál údajne milión českých korún. Typické sú vysoké stropy a noblesné schody.

„Len kuchyňa je veľká ako pol nákupného centra. Trvá niekoľko minút, kým sa dostanete k jedálenskému stolu,“ povedal nám človek, ktorému sa podarilo nahliadnuť dovnútra. V okolí sú zas minimálne štyri fontány, vybudovali tu posilňovňu a kompletný wellness so saunou a s bazénmi.

Minulosť: Významnou rekonštrukciou prešiel aj interiér, na snímkach je pôvodný. Foto: profimedia.sk

Uletený dizajnér

Rodina spolumajiteľa Třineckých železiarní zámok nákladne rekonštruovala, no mladí do toho asi veľa nehovorili. Úpravy riadila pani Chreneková s manželom, ktorí spoločne schvaľovali každú dlaždičku, každú drobnosť do najmenších detailov.

Pôvodné plány sa preto za pochodu menili. „Keď niečo objednali, ale naživo sa im to nepáčilo, tak objednali niečo iné,“ tvrdil náš zdroj, podľa ktorého putovali do zámku dizajnérske kúsky z celého sveta, mnohé vyhotovené na mieru.

Hoci interiéru dosť rozumie aj moderátorkin otec, scénický výtvarník Miloš Pietor, zákazku obnoviť zámok dostal výstredný dizajnér Radovan Macák. Dizajn študoval na Taiwane, známy je tiež z relácie televízie Prima Jak se staví sen a výrokom, že ľuďom v Česku chýba štýl. V prípade Chrenekovcov sa konečne poriadne realizoval, no chváliť sa tým príliš nemôže.

Podľa našich informácií podpísal doživotnú mlčanlivosť. Obnovu panského sídla si preto neuvádza ani v portfóliu. Hovorí sa však, že išlo o zákazku jeho života, ktorá ho zabezpečí na niekoľko rokov dopredu.

Počas rekonštrukčných prác, ako sme sa dozvedeli, bolo zakázané čokoľvek fotografovať, no čo-to nám o nich prezradil starosta mestskej časti Zbyněk Passer.

„Na hlavu to predtým nepadalo, ale teraz to má po rokoch opäť konkrétneho majiteľa. Akýkoľvek súkromný vlastník je lepší ako štát. Chrenek to veľmi poctivo zrekonštruoval, aby tam mohol bývať on, jeho rodina a sídliť firmy. Mnohokrát som tam chodieval so záujmom sledovať, ako rekonštruujú budovy, nádvoria, fontánu, a musím povedať, že takú dôkladnú rekonštrukciu som ešte nikdy nevidel ani v zahraničí."

"Chrenek išiel do takej hĺbky a do takých detailov, že napríklad fontánu, ktorá je na nádvorí, rozobrali na kocky. Každý kus očíslovali, očistili, opravili a znovu osadili. Vyzerá to teraz fantasticky. Obnovili aj brány, okná, rúry, nasvietili to. Vôbec si neviem predstaviť, čo takáto náročná rekonštrukcia mohla stáť. Zámok je ako nový,“ zostáva stále očarený starosta.

Čítajte viac:

Boháč Chrenek a nevesta Pietrová: Poistil si Tomáš milióny predmanželskou zmluvou?

Tajná svadba v Prahe: Mária Pietrová si vzala miliardárovho syna!

Budú ho prosíkať?

Zámockých pánov obyčajní Kolodějčania nepoznajú. Miestne obchody či pohostinstvá vraj nenavštevujú a od okolia sa skôr dištancujú. Tomu zodpovedá aj zabezpečenie kaštieľa. „Kedysi bola zámocká záhrada a zvernica prístupná verejnosti. Teraz je všetko starostlivo uzavreté a strážené,“ povedali nám domáci.

Na hlavnej bráne, ktorú podľa nich dvadsaťštyri hodín sledujú kamery a ochrankári, pribudlo nové, nepriehľadné sklo. Ak sa k nej priblížite, hneď vás upozornia, že vstupujete na súkromný pozemok a musíte ho opustiť.

„Z bezpečnostných dôvodov nie je možné, aby bol zámok otvorený pre verejnosť,“ stavia sa na stranu majiteľa starosta, aj keď túži po tom, aby aspoň raz za čas ľudia obmäkčili zámockého pána. „Nebudeme ho do toho tlačiť. Zaplatil za to príliš veľa peňazí. Ale bolo by fajn, keby sme sa mohli nádhernou zvernicou prejsť aspoň raz za rok.“

Striedali sa v ňom prezidenti

Zámoček, ktorý nesie označenie kultúrna pamiatka Českej republiky, má zaujímavú históriu aj bez Chrenekovcov. Od 18. storočia ho vlastnil rod Lichtenštajnovcov, ako svoje letné sídlo ho využíval Tomáš Garrique Masaryk a po vojne Klement Gottwald.

Neskôr v pivniciach kaštieľa zriadila ŠtB väzenské cely, v ktorých držali politických väzňov. Medzi nimi aj budúceho prezidenta Gustáva Husáka. Vo vládnom zámku rád trávil dovolenku napríklad niekdajší premiér Jiří Paroubek, ktorý tu v roku 2006 rokoval so slovenským premiérom Robertom Ficom.

Slovenský miliardár sa ku kaštieľu s neobvykle rozsiahlym lesom a rybníkom dostal vďaka reštitúciám. Pred štyrmi rokmi ho získal späť do vlastníctva vnuk posledného predvojnového majiteľa Antonína Kumperu. Hoci pôvodne pýtal viac, nakoniec kaštieľ za 233 miliónov českých korún (9 miliónov eur) kúpila firma Pura Vida, čo v Kostarike - päťdesiatročný Chrenek je jej honorárnym konzulom - znamená pohoda.


VIDEO Plus 7 Dní