Lucia Nicholsonová vystriedala viacero účesov.

Lucia Nicholsonová prezradila, čo je za zmenou jej účesu

Poslankyňa Lucia Nicholsonová radikálne zmenila vzhľad. Dlhé vlasy s typickou ofinou vymenila za krátky strih. Je za tým nová láska?

Ľudia ju na ulici nespoznávajú. Členka strany Sloboda a Solidarita Lucia Nicholsonová (37) sa zbavila dlhých rovných vlasov, skrátila ich o viac ako dve tretiny. Za zmenou ženského imidžu je obvykle nový muž na obzore alebo zbavenie sa toho starého. Ako to je s rozvedenou poslankyňou?

Hodinu a pol denne

„Veľa športujem, a tak si vlasy každý deň umývam a suším. Príroda mi ich nadelila veľmi veľa, je to teda náročné. Mám ich prirodzene kučeravé. Zvykla som si ich žehliť. Teraz ich umyjem a idem,“ vysvetľuje zmenu liberálka.

Ako prízvukuje, úprava dlhých vlasov jej zaberala asi pol druha hodiny. „Každý deň, to bolo na nervy. Farbenie tiež stálo strašné peniaze, nedokázala som si ich farbiť sama. Do toho dve deti a pes,“ vypočítava.

Šport s priateľom

Otázke, či nezmenila imidž kvôli chlapovi, sa len smeje. „Vôbec. To sa ma všetci pýtajú. Nemalo to s mužom nič spoločné,“ vraví Nicholsonová. Dva roky pritom, randí s Petrom, mladším o päť rokov. Ten jej ráznu zmenu odobril. „Dlhé vlasy mala krásne, no tieto jej svedčia oveľa viac. Pokojne by som si vedel predstaviť ešte kratšie.“

Poslankyňa o chlapčenskom strihu uvažuje, no kým sa neskončí predvolebná kampaň do europarlamentu, nemôže ich ešte viac skrátiť. „Na bilbordoch som totiž s týmto účesom,“ vysvetľuje. Už menej nadšená zo zmeny účesu bola jej dcéra Lilly, ktorá za dlhými vlasmi aj plakala.

So psom

Kondičku si vylepšuje behom. Sama priznáva, že ako poslankyňa má na šport podstatne viac času, než keď bola štátna tajomníčka na ministerstve práce. „Vtedy som to zanedbávala a behávala som dvakrát do týždňa,“ spomína. Teraz ako opozičná poslankyňa sa venuje tréningu oveľa častejšie. „Behávam päťkrát do týždňa. Naposledy 14 kilometrov,“ chváli sa.

Z toho vyplýva, že ak chcete mať super kondíciu, stačí pevná vôľa a miesto v parlamente. Nicholsonovú môžete stretnúť najmä na bratislavskej hrádzi. Často so psom Clumsym pôvodne z útulku. Spája vraj dve užitočné veci. „Aj tak by som s ním musela ísť von. Je to však tiež vec bezpečnosti. Teraz v zime nie je na hrádzi veľa ľudí a s ním mám aspoň lepší pocit,“ vysvetľuje. Clumsy často nestíha. „Naposledy bol po desiatich kilometroch úplne mŕtvy,“ tvrdí.

Ako dodáva, zvieratá dokážu podať úžasné výkony, ale potrebujú veľa oddychovať. Odbehnúť maratón je pre ne nemožné. Clumsyho tak bude pri dlhších behoch nechávať doma. Pripravuje sa totiž na pražský maratón. Vyše štyridsaťkilometrovú trasu chce zabehnúť za tri a pol hodiny. Priemerný čas amatérskych bežkýň sa pritom pohybuje okolo päť hodín.

„Bude v máji a pred ním je v marci bratislavský maratón. Ten asi zabehnem iba prípravne, tréningovo.“ Už sa stihla zraniť. „Mám také staré tenisky, ešte spred piatich rokov z Kanady. A nechcela som na nové minúť veľa peňazí. Trochu držgroším a veci si kupujem až ako odmenu,“ prezrádza.

Na nové teda obetovala len päťdesiat eur. Kvalitné bežecké topánky stoja minimálne dva razy toľko. Nicholsonová ušetrila a skončila s natiahnutými trieslami a so zranenými šľapami.

Čítajte viac:

Čo majú spoločné poslankyne Nicholsonová a Zmajkovičová? Obe si skrátili účesy

Nový džob?

Okrem behu má poslankyňa aj ďalšiu zábavku. Vrhla sa na dnes populárny spinning. Ide o bicyklovanie na špeciálnom stroji v interiéri pod vedením trénera. „Vlani som tam začala chodiť ako klientka a tento rok som dostala ponuku robiť to ako trénerka,“ hovorí Nicholsonová. Možno sa jej táto práca zíde po nasledujúcich voľbách.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní