Ľutuje, že nešla na VŠMU: Natáliu režiséri chvália. Obstála aj v konkurze do Súdnej siene. V Súdnej sieni: Lucia začína ako komparzistka. Dúfa, že sa vypracuje.

Lucia a Natália zo šou Farmár hľadá ženu bažia po hereckej kariére

Mediálnymi hviezdami zostanú aj po skončení farmárskej zoznamky. Keďže produkčná spoločnosť, ktorá pripravovala reality šou Farmár hľadá ženu, stále nevyplatila účinkujúcim „farmárkam“ honorár, televízia JOJ im to chce vykompenzovať.

Dve z nich, Luciu a Natáliu, angažovala ako tlieskajúci platený komparz do Súdnej siene. Je veľmi pravdepodobné, že sa tam dievčatá časom predvedú aj ako herečky stvárňujúce nejaký súdny spor.

Dobrý výkon

„Na konkurze do Súdnej siene som hrala manželku, čo sa chce rozvádzať, a režisér bol so mnou veľmi spokojný. Povedal mi, že som podala dobrý výkon a že to viem na pľaci poriadne rozbaliť,“ pochválila sa nám Natália, ktorá uspela i na konkurze do nového jojkárskeho seriálu. „Aj tu mi režisér tvrdil, že môžem byť pokojná. Vraj som to zvládla podľa jeho predstáv,“ hovorí a každý deň ľutuje, že nešla študovať na VŠMU herectvo. „Radšej som sa vyučila za kaderníčku. Bola to najväčšia chyba môjho života,“ prízvukuje Natália. Svet šoubiznisu ju lákal odmala. Prvýkrát o sebe dala vedieť, keď Peter Nagy organizoval konkurz na platňu pre deti. Pochválil ju, no dal prednosť Michaele Paštékovej. Natália nepochodila ani v prvej sérii SuperStar. Pred kameru sa dostala až v televíznej zoznamke Srdcové záležitosti.

„Mala som devätnásť a veľmi sa mi páčilo, že kvôli natáčaniu nemusím chodiť týždeň do školy. Zoznámila som sa tam s jedným príjemným chlapcom. Nezamilovali sme sa do seba, ale boli sme v kontakte. Chudák, pred dvomi rokmi zomrel,“ hovorí smutne. Ani v láske s inými mužmi jej to nevyšlo. „S jedným mám štvorročného syna Jurka. Už keď som bola v pôrodnici, ma v posteli vystriedala iná. A to mi v skrini viseli svadobné šaty! Nakoniec som rada, pretože v decembri ho vzali kukláči a teraz sedí vo vyšetrovacej väzbe…“

Na hranici biedy

Ani farmárska kolegyňa Lucia nemá život posypaný ružovými lupeňmi. Vyrastala v detskom domove a šťastie zatiaľ nenašla ani v citovom živote. Muža, s ktorým má dvanásťročného syna Tomáša, si nikdy nevzala. Dieťa pridelil súd na výchovu jemu. Lucia býva v ubytovni a vraj nemá vyhovujúce bytové ani fi - nančné podmienky, aby mohol žiť s ňou. Pred niekoľkými týždňami stratil otec o chlapca záujem, takže ho umiestnili do detského domova.

„Som z toho zúfalá. Roky sa mi nedarí dať dokopy toľko peňazí, aby som mohla žiť s Tomáškom,“ rozpráva Lucia, ktorá pracuje v útulku pre bezdomovcov. Bez strechy nad hlavou nedávno skončila takmer aj sama. Z produkcie farmárskej šou jej neprišiel honorár, s ktorým počítala, a nemala z čoho zaplatiť nájomné. Hrozilo jej teda vysťahovanie na ulicu. „Na poslednú chvíľu ma zachránila pani starostka Podunajských Biskupíc Alžbeta Ožvaldová, ktorá mi navrhla splátkový kalendár. Keby nebolo jej, neviem, ako by som dopadla.“

Vašova kamoška

Keď sa Lucie spýtame, či by hlavu sklonila u farmára Mariána, s ktorým si padli do oka, mávne rukou. Do šou nešla kvôli hľadaniu partnera, ale v nádeji, že zarobí nejaké peniaze. Práca v Súdnej sieni jej prišla vhod. „Sedím tam za pätnásť eur od rána do večera, ale aspoň niečo,“ prezrádza a s nádejou v hlase dodáva, že úloha v seriáli by ju z najväčšej biedy určite vytrhla. Čosi si pred časom privyrobila aj v reláciách Bez servítky, Srdcové záležitosti, Reflex či Skvelý deň, kde si na jeden deň vymenila pracovnú pozíciu so súčasným šéfom RTVS Václavom Mikom. „Z Markízy mi prišiel honorár vždy načas.

Navyše mi každá baba zo štábu venovala päťdesiat eur. Všetci sa tam ku mne veľmi pekne správali, aj keď som bezzubá,“ narazila na svoj najväčší komplex. „Veľmi túžim dať si tie zuby do poriadku, ale mám fóbiu z akéhokoľvek stomatologického zákroku a navyše naň ani nemám peniaze,“ prehodí.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní