Mafiánsky bos Černák ide pod nôž: Chcel sa páčiť svojej Monike?

Najznámejšieho slovenského väzňa Mikuláša Černáka čaká operácia. Zrejme cvičil viac, ako zvládlo jeho telo.

Mikuláša Černáka odsúdeného na doživotie zložila choroba. Až tak, že nebol schopný prevozu z ilavskej väznice na bratislavský okresný súd.

Týmto prekvapujúcim vyhlásením uviedol predseda senátu dlhoočakávané pojednávanie v kauze dvojnásobnej vraždy z konca roka 2004, pri ktorej páchatelia v obci Most pri Bratislave zastrelili tridsaťročnú ženu a desaťročného chlapca.

Trápi ho pruh?

Správa o neschopnosti údajného bosa podsvetia vypovedať nezaskočila len sudcu, ale i verejnosť. Podľa všetkého totiž Černáka neskolila chrípka, ale čosi „vážnejšie“.

Už o pár týždňov ho vraj čaká operácia. Okamžite sa začalo špekulovať, čo trápi najznámejšieho slovenského väzňa, ktorý prísne dbá o vonkajšiu stavbu svojho tela. Objavili sa všelijaké zaručené informácie, spomínali sa dokonca problémy so srdcom. Dôvod, pre ktorý sa Černák v pozícii svedka nemohol postaviť pred súd, je však oveľa prozaickejší - ide vraj o pruh.

„Má s tým problémy dlhšie, no a teraz podľa lekárov nadišiel čas, keď treba operovať,“ nezaváhala s odpoveďou ohľadom Černákovho zdravotného stavu zainteresovaná osoba. Oficiálne to však nikto nepotvrdil, keďže o zdravotnom stave konkrétnej osoby sa nemožno vyjadrovať bez jej súhlasu.

Čítajte viac:

Mafiánsky bos Černák si našiel novú lásku. Bude svadba v base?

Veľa cvičil?

Ak by to však bola pravda a Černáka odsúdeného na doživotie by naozaj trápila choroba odborne nazývaná prietrž či hernia, príčina by bola zrejmá. Ako je známe, najväčším Černákovým potešením za mrežami je posilňovanie. Činky vraj dvíha ostošesť.

Na verejnosť dokonca prenikli šumy, že odmena za rozviazanie jazyka v niektorých prípadoch mala v prípade Černáka podobu všakovakých podporných prostriedkov.

Napokon aj pravidelní účastníci pojednávaní, na ktorých sa odsúdenec na doživotie zúčastňuje, si všimli, že jeho hrudník sa za posledné mesiace výrazne zväčšil. Nie je preto vylúčené, že to s posilňovaním prehnal. Za Černákov športový zápal zrejme môže aj jeho mladučká láska Monika, ktorá sa svojimi hlbokými citmi k údajnému mafiánskemu bosovi pýši aj na sociálnych sieťach.

Prednedávnom dokonca zverejnila fotografie, z ktorých je zrejmé, že nielen Černák, ale i ona dbá o svoje telesné proporcie. Na zverejnených obrázkoch pôsobí tak, že väčšiu váhu by už na svojej plnokrvnej hrudi neuniesla. Pri pohľade na staršie snímky je zrejmé, že krehká blondína nechcela za svojím milým zaostať a hrudník si dala patrične vylepšiť.

Čítajte viac:

Černákova láska Monika Křivová na súde zaujala aj kukláčov

Ako svedok

Zhoršený zdravotný stav však netrápi len Černáka, ale i verejnosť, ktorá už roky čaká na verdikty v prípade známej vraždy v Moste pri Bratislave. Hoci ženu a dieťa zastrelili v decembri 2004, právoplatný rozsudok doteraz nepadol. O brutalite páchateľov konajúcich na objednávku pritom svedčí fakt, že desaťročnému chlapcovi zasadili ranu istoty do hlavy, hoci obeťou mal byť jeho otec, podnikateľ a bývalý policajt Juraj Gál.

O okolnostiach dvojnásobnej vraždy vypovedal Černák už v júni tohto roka na pojednávaní s údajnými vykonávateľmi brutálneho činu. Prokurátorka ho preto chcela vypočuť aj pred iným senátom Okresného súdu Bratislava I, ktorý by mal vyrieknuť rozsudok nad údajným objednávateľom vraždy Radoslavom M. a ďalším obžalovaným Róbertom B.

Černák v júni povedal, že v roku 2010 bol vo väzení v Ilave s Branislavom A., obžalovaným z dvojnásobnej vraždy. „Bavili sme sa o veciach, ktoré sa týkali našej obhajoby.“

Černák tiež uviedol, že Branislav Adamčo ho informoval o priebehu vraždy v Moste pri Bratislave. Podľa Černáka bol sprostredkovateľom Karol Mello a objednávateľom Radoslav M. Skupina okolo Branislava Adamča sa podľa Černákových slov pokúšala zabiť expolicajta Juraja Gála viackrát, v Nitre a Bojniciach. Napokon omylom zabila jeho družku a syna.

Kedy bude Černák vypovedať v procese s Radoslavom M. a Róbertom B., zatiaľ nie je známe. Predseda senátu si totiž vyžiadal informácie o jeho zdravotnom stave z ilavskej väznice. Až potom bude vedieť stanoviť dátum ďalšieho pojednávania.


  • Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní