Za babku: Prenájom rakúskeho zámku bez parku stojí dvetisíc eur, s ďalšími položkami aj viac.

Syn obžalovaného milionára si doprial veľkolepý žúr. Prenajal si barokový zámok v zahraničí!

Aspoň na jednu noc sa z Jozefa Majského mladšieho stal Veľký Gatsby. Fiktívny boháč, ktorý podľa knižnej predlohy organizoval v dvadsiatych rokoch extravagantné večierky a vo filme ho stvárnil Leonardo DiCaprio, mu musel učarovať.

Hlasná hudba, krásne upravené ženy, dobové fára aj šampanské, ktoré tečie potokom, ba ani ohňostroj. Nič z toho nechýbalo na Majského párty, ktorú cez víkend organizoval na zámku v rakúskom Kittsee.

Syn známeho veľkopodnikateľa si prenajal barokový areál, aby oslávil päťdesiatku. Blahoželalo mu asi dvesto hostí, medzi nimi celebrity, známe kritikou pomerov na Slovensku.

Robili poriadny hluk

„Videl som tam herca Maroša Kramára, Gabrielu Drobovú aj s partnerom Karolom Rumanom, lekára Jozefa Dolinského s priateľkou Janou Mutňanskou. Stretol som i Paľa Hammela, ale ten hral na pódiu,“ prezradil nám náš zdroj.

Podľa ďalšieho zdroja počas večera vystúpila šansoniérka Andrea Zimányiová. Isté je, že účinkujúcich uvádzali moderátori večera - herci Karol Csino a Katarína Ivanková, ktorá na seba upozornila v reality šou Dievča za milión. Hlavnú zábavu zabezpečoval Big Band Gustava Broma, ktorý vedie Vlado Valovič.

Na večer si museli kvôli Gatsbymu pripraviť najmä americký repertoár, vďaka čomu sa rakúskou dedinou rozliehali hity ako New York, New York a ďalšie. Hlasná hudba sa podľa našich informácií ozývala zo zámku až do okolitých dedín.

Na chvíľu ju prerušil azda len ohňostroj, na ktorý zabávajúci nečakali až do polnoci. „Zrejme pre rakúske povolenia, keby to tam začali v noci trieskať, asi by miestni neboli potešení,“dozvedeli sme.

Nechýbal ocko

Ako sme zistili, na žúre nechýbala ani hlava rodiny, Jozef Majský starší, ktorý vlani oslávil sedemdesiatku. Nakoniec o iniciálky JM pozvaní zakopávali na každom kroku, lebo hlavnou hviezdou večera bol jeho syn. „Asi najvtipnejší moment nastal, keď dostal do daru dvanásťlitrovú fľašu pravého šampanského. Zápasil s ňou, nevedel ju otvoriť. Chcel odseknúť hrdlo ako vo filme, ale nedalo sa. Nakoniec ju rozbil,“ dodal ďalší z hostí o osude fľaše zvanej Balthazar.

Koľko zaplatil oslávenec za svoju párty? A kto zostal spáť na zámku? Dočítate sa to v najnovšom čísle týždenníka PLUS 7 DNÍ.

Najnovšie číslo už v predaji!
Najnovšie číslo už v predaji!
Foto: Plus 7 dní

VIDEO Plus 7 Dní