Zrada! Verešovej sestra Alexandra zažíva ťažké časy. Manžel ju vymenil za mladšiu - ženu najlepšieho kamaráta.

Mama topmodelky Verešovej o zaťovej milenke: „Varila som jej halušky!“

Keď jej dcéru vymenil vplyvný manžel za mladšiu, Estera Verešová zostala poriadne šokovaná.

Obe dcéry sa presťahovali do Česka, kde si vzali vplyvných mužov a viedli rozprávkový život. Žilinskej právničke Ester Verešovej sa v podstate splnil sen. Mladšia Andrea (37), Miss Slovensko 1999, zostala po boku právnika Daniela Volopicha na výslní a dodnes sa prezentuje ako top celebrita. Husársky kúsok sa podaril aj staršej Alexandre (43). Hoci nedisponuje modelkovskými mierami, vydala sa za vplyvného Čecha Martina Nejedlého (51), ktorý je blízkym poradcom znovuzvoleného českého prezidenta Miloša Zemana (73).

Alexandra zostávala dlhé roky v úzadí. A keď sa vlani v septembri zjavila v spoločnosti, vyrazila mnohým dych štíhlou postavou a pôvabom. Až teraz však vyšlo najavo, že za radikálnym úbytkom nie je ani tak túžba omladnúť ako rodinné problémy. Romanci, ktorá sa začala s jej manželom pred vyše trinástimi rokmi v bare pri poháriku, je pravdepodobne nadobro koniec.

Rana pre Alexandru

Lásku tmavovlasej Slovenky a rodáka z mestečka Kunovice, ležiaceho blízko slovenských hraníc, spustila smutná zápletka. „Moja žena mala veľmi zlé obdobie, pretože sa jej pri autonehode zabil priateľ. Neopustila dom zhruba štyri mesiace. No jej sestra ju presvedčila, že už bolo dosť trúchlenia a má ísť s ňou na vyhlasovanie Zlatej hokejky do Karlových Varov. V tom čase som bol tiež sám. A odrazu sme v neskorých nočných hodinách v Becher’s bare na seba narazili,“ priblížil raz podnikateľ Martin Nejedlý českému Blesku počiatky vzťahu.

Nečakaný zvrat: Ešte pred dvoma rokmi vyzerala sestra Andrey
Verešovej po boku manžela šťastná.
Nečakaný zvrat: Ešte pred dvoma rokmi vyzerala sestra Andrey<br /> Verešovej po boku manžela šťastná.
Foto: profimedia.sk

Dvojmetrový chlapík - mohli by ste si ho pomýliť s bodygardom - sa zamiloval na prvý pohľad. „Ona tvrdí, že si ma nevšimla, ale mne učarovala. Prišli tam dvaja ľudia, ktorí hľadali odpoveď na otázku, ako v osobnom živote ďalej, do roka a pol sa z nich stali manželia a dnes spolu vychovávajú dve krásne deti.“

Aspoň podľa týchto slov sa nad vzťahom s krásnou Žilinčankou nezmrákalo. Ešte vlani v januári sa manželia ukázali na českom hradnom plese spoločne. O pol roka už prišla Alexandra na Bratislavské módne dni v Prahe sama, bez úsmevu a výrazne pochudnutá. Trvalo niekoľko mesiacov, kým sme zistili, čo bolo pravdepodobným dôvodom jej skleslej nálady. Keď Miloš Zeman koncom januára oslavoval svoje znovuzvolenie, po boku jeho blízkeho poradcu Nejedlého bola zrazu iná žena.

Českí paparacovia nafotili Nejedlého s novou kráskou. Aké bolo ich prekvapenie, keď zistili, že Zuzana (36) je manželkou Bronislava Mikysku (54), s ktorým Nejedlý kedysi v Brne hrával prvoligový volejbal a odvtedy ich viazalo blízke priateľstvo. A nešlo o formálne kamarátstvo, dokazujú to fotografie z minulosti. Mikyskovci sa napríklad objavili na ostro sledovanej svadbe Andrey Verešovej, ktorá si v roku 2007 v Mariánskych Lázňach brala Daniela Volopicha.

Dal mu ženu na starosť

Nejedlého kamarát Mikyska sa však dostal do problémov. Je obžalovaný z miliónových daňových podvodov a účasti v organizovanej zločineckej skupine. Tieto dôvody ho priviedli do vyšetrovacej väzby. Svojho vysokopostaveného kamaráta Nejedlého preto údajne požiadal, aby sa mu postaral o manželku Zuzanu a dcéru.

A veru, prezidentov poradca sa tejto úlohy ujal doslova. Podľa zdroja blízkeho Nejedlému najprv Mikyska prišiel o slobodu a následne o vlastnú ženu. Spoza mreží vyšiel asi po roku na kauciu, no o manželkinom romániku s najlepším kamarátom, dnes už asi bývalým, mlčí. Nakoniec - stále mu hrozí trinásť rokov.

A Martin Nejedlý? Na otázky českých novinárov reagoval len jedným slovom. „Áno!“ odpovedal, či môže potvrdiť novú oficiálnu priateľku.

Nová žena: Martin Nejedlý zaskočil novinárov počas prezidentských volieb. Vo volebnom štábe u Miloša Zemana ho nesprevádzala jeho manželka Alexandra, ale žena jeho dobrého kamaráta, vpravo.
Nová žena: Martin Nejedlý zaskočil novinárov počas prezidentských volieb. Vo volebnom štábe u Miloša Zemana ho nesprevádzala jeho manželka Alexandra, ale žena jeho dobrého kamaráta, vpravo.
Foto: Blesk

Rodinná známa

Verešovej rodina krachu Alexandrinho manželstva nechcela uveriť. „Či sú s tým, alebo iným partnerom, ja o tom nič neviem. Jeden deň je všetko tak a druhý deň zase všetko inak. Sú niektoré veci, s ktorými nič neurobíte,“ povedala v Česku Andrea Verešová. Až sa zdá, akoby verila na návrat záletného švagra k jeho zákonitej manželke.

Zaujímalo nás, ako trpký Alexandrin osud vníma mama celebritných sestier Estera. Navštívili sme ju v Žiline, kde žije a pracuje ako súdna exekútorka. Energická a veľmi otvorená žena prezradila, že sama sa v minulosti stretla s neverou, preto sa do kože vlastnej dcéry vie vžiť. „Neviem, ako sa má Sandra, ale určite to nemôže byť nič príjemné. Je to čudná doba,“ rozhovorila sa po chvíli. Hnev vraj nepociťuje. „Stáva sa, že ľudia sa zaľúbia - neviem, mám však pocit, že dnes nemajú morálne zásady. Akoby nič neexistovalo, nestotožňujem sa s takým niečím, pre mňa je to cudzie. Keď sa už človek rozhodne s niekým mať deti, je to určitá zodpovednosť,“ zamyslela sa pani Estera, nevychádzajúc z údivu.

Najmä preto, že manželov Mikyskovcov sama dobre pozná, a to dokonca ako rodinných priateľov. „Chodili na návštevy, halušky som im varila, stretávali sme sa v Krkonošiach celé rodiny, oni boli s Martinom najväčší kamaráti, volejbalisti. To sa podľa môjho názoru nerobí…“ krúti hlavou Verešová.

To, či sa dcéra Alexandra bude rozvádzať, zatiaľ netuší. Všetko teda ukáže až čas.