Pani Irma myslí na syna Dušana každý deň. Byt má zaplavený jeho fotografiami a cenami.

Mama zosnulého hokejistu Dušana Pašeka: Bol to supersyn

Byt, v ktorom strávil detstvo zosnulý hokejista Dušan Pašek, premenila jeho mama na svätyňu.

Pani Irma sa po dlhých sedemnástich rokoch, ktoré ubehli od údajnej samovraždy jej syna Dušana Pašeka, prestala trýzniť. Už nerozoberá okolnosti jeho smrti.

„Ale aj tak na neho myslím dvadsaťštyri hodín denne. Predsa len, bol to môj jediný syn. Napíšte o ňom pekný článok, aby na neho ľudia nezabudli,“ zatelefonovala nám do redakcie. Po tom, čo pred dvomi rokmi prišla i o manžela, žije už len pre vnúčatá.

Celý otec

Pani Pašeková dodnes býva v byte, v ktorom prežil detstvo aj jej syn. „Ukázala by som vám aj jeho detskú izbu, ale má tam veci Dušanko,“ hovorí o vnukovi, ktorý zdedil po otcovi, legendárnom hokejistovi, športový talent.

„Keď vidím na ľade mladého Dušana, akoby to bol jeho tatino. Má rovnaký ťah na bránku ako on a dali mu aj rovnaké číslo dresu. Ak môžem, chodím na všetky jeho zápasy,“ hovorí hrdá, no prísna babička.

Čítajte viac:

Dušan Pašek ml.: Na otca myslím každý deň

Steny jej bytu sú posiate fotografiami, na ktorých dominuje, ako inak, slávny hokejista. „Bol to supersyn. My sme žili len pre neho. Nemali sme auto, vstávali sme ráno o piatej, aby sme stihli tréningy. Našťastie, rovnako húževnatý ako na ľade bol aj v škole, takže nemal problém s vymeškávaním hodín.“

Viac sa dočítate v aktuálnom vydaní týždenníka PLUS 7 DNÍ.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní