Manžel Zdeny Gruberovej (✝83): Zosnulá herecká legenda mala nezvyčajnú záľubu

Ľudovít Tomaschek a Zdena Gruberová prežili spolu päťdesiatpäť rokov. Bol to vzťah, aký sa v hereckej brandži vidí zriedka. Dokonalý.

Zoznámila ich herečka Eva Krížiková - v legendárnej bratislavskej kaviarni Luxor. Dnes je v jej priestoroch sídli známa banka, no kedysi sa tu stretávala bohéma.

Ľudovít Tomaschek, inžinier a odborník, ktorý sa podieľal na stavbách vodných diel od Domaše cez Gabčíkovo až po Žilinu, sa vraj do svojej budúcej manželky okamžite zamiloval.

Záhadné čachre s poslednou rozlúčkou Zdeny Gruberovej († 83): Legenda musela ustúpiť väčšej hviezde!

Stratil hlavu

Uchvacovala ho však nielen ako žena, ale aj ako herečka. „Nesmierne silné pre mňa bolo, keď hrala s Karolom Machatom Rómea a Júliu. Tá dvojica hlasov človeka tak zobrala! Bol to taký moment, ktorý človeka strhne. Poznáte to, tiež ste asi niekedy stratili hlavu, je jedno, či vďaka tomu, že počujete hudbu, pozriete na obraz, alebo počujete niekoho recitovať alebo hrať,“ povedal nám.

Zosnulá Gruberová († 83) prežila život v obrovskom smútku: Spoveď jej synovca!

Fanúšička F1

Okrem herectva však mala Zdena Gruberová ešte jednu záľubu - a to na ženu dosť netradičnú. Rada pozerala preteky formuly 1. „To je pravda - pre Michaela Schumachera. Dokonca dostala od svojho lekára jeho krásny obraz,“ prezradil nám pán Tomaschek.

Inak vraj herečka šport príliš rada nemala. „Pozeral som napríklad futbal - Real Madrid alebo Barcelonu - a Zdenka prišla a povedala - nie. Ale prišla formula… Bola nesmierne smutná, keď sa Schumacherovi stalo to, čo sa stalo.“


  • red
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní