Rozruch okolo rodiny Krausovcov opäť naberá na obrátkach.

Manželka neverníka Krausa. Ako sa vyrovnala s podrazom?

„Čas je veľký hráč a lekár,“ priznáva manželka Andyho Krausa a posiela energiu všetkým ženám, ktoré zažili rovnaký šok ako ona

Zabývala sa v novom dome, prázdniny trávila s deťmi v španielskej Barcelone a dnes sa opäť usmieva. Onedlho Danielu Krausovú (44) rozvedie súd s manželom Andym (50), s ktorým prežila sedemnásť spoločných rokov.

Začalo sa to pri benzínovej pumpe na Račianskej, kde si dali prvé rande, a o pár týždňov bude opäť voľná. S partnerom sa už dohodli, že obe deti, Boris aj Zoja, po rozvode pripadnú matke. Podľa posledných fotografií sa navyše zdá, že po trápení už niet ani stopy. Ako sa nám exkluzívne Daniela Krausová priznala, je čas posunúť sa ďalej.

Zostala za hranicami

Aj keď Krausovci stále vlastnia zrekonštruovaný rodinný dom v Pezinku, odkiaľ Daniela pochádza, po rozchode sa tam natrvalo nevrátila. Naopak, opäť si vyhliadla dom v Rakúsku. A, ako sme zistili, nejde o žiaden zbytočný prepych.

Okázalú vilu v Prellenkirchene, ktorú vybudovala s Andym a ktorej cena sa odhaduje na 500-tisíc eur, Daniela vymenila za radovú zástavbu. Aj s deťmi sa udomácnila v dedinke Wolfsthal, v ktorej žije asi osemsto obyvateľov, z toho asi stovka Slovákov a medzi nimi aj známy herec Juraj Kemka. Wolfsthal je vzdialený dva kilometre od slovenských hraníc, takže jej deti nebudú cez školský rok strácať čas v dopravných zápchach a rýchlejšie sa dostanú do školy.

Ťažký šok prešiel

Andy Kraus sa z bratislavského podnájmu vrátil do Prellenkirchenu, odkiaľ to má do Wolfsthalu za deťmi a čoskoro bývalou ženou na skok. „Po roku sa naše vzťahy dostali do štádia, že všetko je usadené, utrasené a trauma postupne vyprcháva,“ povedal pre Nový Čas známy televízny scenárista a producent, ktorý už od vlaňajška prestriedal viaceré blondínky. Po herečke Natálii Puklušovej (33) ho zaujala vydatá úradníčka z ministerstva financií Janka (32), s ktorou sa už ukazuje na verejnosti.

Lepšie naladená je už aj Krausova manželka Daniela, v minulosti vždy povestná tým, že na zovňajšku si dáva záležať. Po-dľa posledných fotografií sa navyše zdá, že „zbaviť sa chlapa“ nemusí byť na škodu. Dnes je štíhlejšia než kedykoľvek predtým, na jej postave vidno, že to nie je z hladovania, ale vďaka športu. „Posielam pozitívnu energiu všetkým ženám, matkám, ktoré týmto, bohužiaľ, musia prejsť, ako prechádzam v tomto období ja,“ radí Daniela Krausová prostredníctvom PLUS 7 DNÍ všetkým podvedeným matkám, ktorým sa zdá, že ich život sa skončil. „Áno, osobne priznávam, že je to veľmi, veľmi ťažké. Predovšetkým kvôli deťom - ktoré naozaj zažili ťažký šok -, ako to bolo u nás. Verím, že všetko postupne prejde. Pretože čas je veľký hráč a lekár. Len
sa treba individuálne nájsť a posunúť.“

Vzdala sa rozbehnutej kariéry

Podľa sociálnej siete trávi Daniela čas s priateľmi a so známymi. Podľa výpovedí niektorých z nich šok, o ktorom hovorí, bol skutočný. Andy sa totiž vraj navonok vôbec nesprával tak, akoby to v manželstve nefungovalo. Doma nedával nič najavo, takže odchod od rodiny mnohých zaskočil. No rozhodne najviac jeho manželku, ktorá sa kvôli nemu vzdala rozbehnutej kariéry.

Už sa usmieva: Daniela Krausová na aktuálnej fotografii.
Už sa usmieva: Daniela Krausová na aktuálnej fotografii.
Foto: ARCHÍV D. K.

Daniela ako vyštudovaná IT špecialistka pracovala v čase, keď spoznala manžela, v bankovníctve. „Vyštudovala som elektrotechniku, odbor IT biz-nis. Som analytička a tam ide o projekty, na ktorých treba pracovať viac ako desať hodín denne, bežne aj v sobotu a nedeľu. Nikto sa nepozerá, že máte rodinu. Bavilo ma to, lenže prišli deti a musela som sa v dobrom zmysle slova obetovať,“ priznala pred rokmi pani Krausová a hneď dodala, že nič neľutuje. „Urobila som to rada, aj keď niekedy mi príde ľúto, keď si pomyslím, koľko som sa na škole nadrela a nič z toho. Pretože aj keď som sa veľmi dobre rozbehla, IT oblasť napreduje obrovským tempom, takže dnes je už celkom inde, ako keď som v nej robila ja.“

Po materskej si Daniela Krausová otvorila v rodnom Pezinku butik s oblečením, viedla ho asi tri roky a v čase, keď sa na periférii Bratislavy rozrástli rôzne nákupné centrá, sa ho vzdala. V pláne mala iné aktivity. 
Čo ju živí dnes, je zahalené tajomstvom. Podľa Obchodného registra figuruje v jednej eseročke aj so svojím ešte stále manželom.


  • kd
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní