Marika Gombitová poslala na svojho exsnúbenca právnikov

Keď pred dvoma týždňami prehovoril neznámy učiteľ z Moravy Jan Podkalský pre týždenník PLUS 7 DNÍ, ako sa mali v roku 2004 s Marikou Gombitovou brať, asi ani sám nepredpokladal, čo spôsobí.

V speváčkinej domácnosti zavládla panika. Marika zo samého šoku mlčala, prehovorila „iba“ Eva Kožejová, jej dlhoročná priateľka, a na adresu speváčkinho bývalého snúbenca vytiahla tvrdé slová. Obvinila ho, že svojím počínaním Marike ubližuje. Podkalského jej argumenty nesmierne rozčúlili, preto sme mu dali možnosť na ne reagovať. Naj prv chcel, potom si to rozmyslel. Namiesto toho začal byť aktívny na internete.

Rozprávkar?

„Madam Kožejová ťahala z Mariky peniaze, chcela od nej 100 000 Sk, jej o nič iného nejde, a čo sa týka svedomia, nech si spomenie, ako Marike fyzicky ublížila, keď jej praštila do nohy a spôsobila jej tým veľké bolesti a zranenia, ktoré Marika musela niekoľko týždňov liečiť. (...) A to nie sú všetky príhody, ktoré poznám s touto aupairkou. Akým právom sa zamestnankyňa Mariky vyjadruje o mne, v živote ma nevidela, nepozná ma, len Marike hovorila lži a klebety,“ snažil sa Jan na sociálnej sieti vrátiť Kožejovej všetko aj s úrokmi.

Hoci nebyť jej, tridsaťtriročnému Moravanovi by nikto neveril. V podstate neexistujú žiadne dôkazy o tom, že tvoril s Marikou pár. Namiesto usvedčujúcich fotografií alebo listov nám mohli skutočnosť, že sa dostal do blízkosti Mariky Gombitovej, potvrdiť len jej blízki. A to sa stalo! „Čo sa týka pána Podkalského, nejde mu o nič iné ako o zviditeľnenie svojej osoby a o financie. Išlo mu o to aj vo vzťahu s Marikou. Marika to, našťastie, včas odhalila a vzťah ukončila,“ nepriamo „zoficiálnila“ Podkalského existenciu Eva. Týždeň nato jeho story označila za vymyslenú.

Osud: S Janom sa vraj speváčka zoznámila rok po tom, ako naposledy verejnevystúpila. Všetko sa údajne začalo jeho listom.Foto: Archív

Nasrdil Mariku

Či už je to tak, alebo onak, Podkalského výpoveď Mariku Gombitovú nenadchla. „Marike už dosť ublížil a nech jej dá konečne pokoj. Žiaľ, svojimi ďalšími výmyslami a namýšľaním si zásobuje médiá, čím len dokazuje, že mu skutočne ide o zviditeľnenie svojej osoby a o financie. (Informácia z médií, že za svoj vymyslený príbeh bez dôkazov žiadal 15-tisíc eur.) Keďže naďalej pokračuje a nepravdivo osočuje Mariku a ľudí z jej tímu, prenechávame celú záležitosť nášmu právnikovi,“ odkázala nám Gombitovej dlhoročná priateľka a bývalá manažérka. Podľa našich informácií sa vo veci začal angažovať Július Hron, ktorý už speváčke sprostredkoval nový bezbariérový byt v bratislavskej Petržalke. Sľúbil vraj zaplatiť právnikov, ktorí chlapca spoza moravských hraníc umlčia. Či spolužitie s legendárnou speváčkou Jan neprikrášľuje, je na uváženie. Minimálne však v niektorých otázkach existujú zvláštne náhody.

V rozhovore pre PLUS 7 DNÍ Podkalský okrem iného hovoril, že so speváčkou v priebehu rokov 2003 až 2006 pretelefonovali celé noci. Marika mala nehorázne účty za mobil, podľa jeho výpovede, ktorú sme si nahrali na diktafón, dosahovali v tom čase desaťtisícové hodnoty. Raz vraj osobne niesol tridsaťpäťtisíc korún v hotovosti na zaplatenie. Pri tej príležitosti sme si spomenuli na dávno zabudnutý článok z roku 2006, ktorý vyšiel v slovenskom týždenníku Star. Autor sa v ňom odvoláva na nemenovaný zdroj u mobilného operátora. „Marikine telefónne účty sa pohybujú v neskutočných cifrách. Marika pretelefonuje údajne pravidelne vyše sedemdesiatpäťtisíc slovenských korún,“ tvrdil týždenník.

Rok 2006: V médiách sa objavila informácia, že speváčka platí mesačne astronomické účty zatelefón. V tom čase s mala telefonovať aj s Podkalským, ktorý žije na Morave.Foto: STAR


  • kd
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní