Kamarát celebrít: Boris svoju prácu miloval, vyťaženosť ho však podľa jeho otca pravdepodobne zničila.

Markizák Boris Pršo sa pomaly zotavuje z krvácania do mozgu, čoskoro chystá veľký návrat

Aby Boris Pršo vedel, že na neho jeho vlastní fanúšikovia stále myslia, pripravili mu prekvapenie.

Svojimi početnými hlasmi ho vytlačili až na vrchol prestížnej ankety OTO, v kategórii osobnosť televíznej publicistiky totiž skončil po prvom kole hlasovania v prvej sedmičke. Pre televízneho reportéra a dramaturga, ktorý po mozgovej príhode už niekoľko mesiacov rehabilituje, to môže znamenať veľkú vzpruhu do života. Nielen profesionálneho.

Už sa smeje

Boris Pršo (35) prežíval jedno z najúspešnejších pracovných období, keď na septembrovej generálke tanečnej šou Let’s Dance odpadol. Skončil v nemocnici v umelom spánku, lekári mu zistili krvácanie do mozgu, ktoré zasiahlo rečové centrum aj motoriku. Vôbec to nevyzeralo ružovo, ale televízia Markíza Borisa až do posledného dielu uvádzala ako hlavného dramaturga celej šou.

Boris je nominovaný v ankete OTO.
Boris je nominovaný v ankete OTO.
Foto: Facebook B.P.

Zatiaľ čo prominenti tancovali, on sa znova učil rozprávať a chodiť. Už sa zdalo, že rekonvalescencia nebude mať konca-kraja. Krátko pred záverom roka sa však markizák ozval svojim priaznivcom cez internet. Na sociálnej sieti zverejnil svoju fotografiu. Vystrihaný vyzeral v staronovej forme, na snímke sa spokojne usmieval a mnohí jeho priatelia ho častovali slovom bojovník. „Aj táto fotka je pre mňa motiváciou,“ odpísal mu jeden z nich.

Z kamarátov rivali

Teraz má Boris opäť dôvod na úsmev. Televízni diváci vo veľkom hlasovali za najobľúbenejšie osobnosti našich televíznych obrazoviek a jeho v prestížnej ankete OTO neobišli. Vydvihli ho hore v kategórii osobnosť televíznej publicistiky, v prvej sedmičke sa ocitol aj so svojimi kamarátmi. O prvenstvo bude bojovať s Patrikom Hermanom, Kvetou Horváthovou či Kristínou Kovešovou, ale aj s Pavlom Fejérom, ktorému teraz zrušili v RTVS reláciu Reportéri, či s Erikou Barkolovou a so Soňou Skoncovou z jojkárskeho Top Staru. Ak by Boris Pršo ocenenie aj získal, nebolo by to prvý raz. Pozlátenú sošku držal v ruke na pódiu už vlani, keď ako hlavný dramaturg televíznej šou Tvoja tvár znie povedome ďakoval divákom za hlasy v kategórii program roka.

Ak slovenského televízneho diváka poznáme dobre, nie je vylúčené, že by si veľkú slávu mohol známy markizák zopakovať tento rok.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní