Belize: Karol Mello, obvinený z ťažkých zločinov, ušiel pred spravodlivosťou do Karibiku. „Útočisko“ našiel v malinkej krajine známej pestovaním kávy a vysokou kriminalitou.

Mellove slobodné Vianoce: V Belize so svokrovcami

Bývalý černákovec si nájde pod stromčekom darčeky zo Slovenska, prídu aj svokrovci.

Každé Vianoce trávim v teple. Bol som v Mexiku, na Maldivách, no a tento rok je to Belize, - presviedčal nás Mellov advokát Peter Schmidl, že jeho cesta do malej exotickej krajiny, akú naše cestovky bežne v ponukách nemajú, s Karolom Mellom nijako nesúvisí. Vraj ide o klasickú rodinnú dovolenku.

Ako sa ukázalo, Schmidl skutočne zobral do Karibiku aj manželku, deti, ale zároveň mali do Belize letieť v ten istý deň a tým istým lietadlom aj Mellovi svokrovci, teda mama a otec herečky Zuzany Marošovej. A to zrejme nebude obyčajná náhoda.

Advokát Peter Schmidl: Popiera, že by jeho Vianoce v Belize mali čosi spoločné s Mellom. Foto: archív

V zlatej klietke

Po šiestich rokoch, počas ktorých Mello každé Vianoce strávil buď ukrývajúc sa pred Interpolom, alebo za mrežami v poľskej väzbe, tie tohtoročné si bude môcť užiť v absolútnom pokoji a dokonca aj v širokom kruhu rodiny i priateľov. Stredoamerický štát ho odmietol vydať na trestné stíhanie na Slovensko, a tak si môže žiť ako kráľ. S jedinou podmienkou. Spoza hraníc Belize nesmie vystrčiť ani nos. Ak sa chce s niekým zo Slovenska stretnúť, musí dotyčný cestovať viac ako dvadsaťštyri hodín, aby ho po niekoľkých únavných prestupoch z jedného lietadla do druhého mohol Mello očakávať s otvorenou náručou v San Pedre.

Práve pre komplikovanú cestu sa rodičia Zuzany Mello, ako sa po nedávnej svadbe necháva jeho dlhoročná družka oslovovať, rozhodli aspoň po prvýkrát letieť za dcérou v spoločnosti advokáta Schmidla.

Manželia Marošovci z Prievidze si do kufrov okrem plaviek nabalili hlavne darčeky pre vnukov. Malinkého Marca Rada doposiaľ nevideli, narodil sa v júni tohto roku v Belize tesne pred tým, ako Mella našiel Interpol. Druhého vnuka, päťročného Olega, budú vlastne spoznávať nanovo, pretože sa s ním nestretli viac ako rok a deti v tomto veku veľmi rýchlo rastú.

Žeby Marošovci Mellovi vyčítali komplikovaný život ich najmladšej dcéry alebo sa trápili obavami, či ich zať predsa len nemá na rukách cudziu krv, zrejme nehrozí. Nedávno sa vyjadrili, že oni veria v Karolovu nevinu a ak sa Zuzana rozhodla znášať osud človeka obvineného z ťažkých zločinov, tak potom oni za ňou stoja.

Pohostinný

Ani advokát Schmidl v Belize Mella určite neobíde, na jeho pohostinnosť sa môže stopercentne spoľahnúť. Okrem toho, že mu Mello má byť za čo vďačný, veď ho svojimi právnymi službami niekoľkokrát doslova vytiahol spoza mreží, môže sa považovať aj za rodinného priateľa.

Ak nie priamo s Karolom Mellom, tak určite s Mellovými rodičmi. Tých pozná minimálne dvadsať rokov. Tém na rozhovory pri dobrom rume podávanom pod palmami tak budú mať Mello a Schmidl viac ako dosť.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní