Zmenená: Z blondínky brunetka, ľahšia o dvanásť kíl. Takto prišla Nora Mojsejová na súd v Košiciach.

Mojsejová je na roztrhanie: Stíha súdy aj nového frajera

Noru Mojsejovú čaká jedno súdne pojednávanie za druhým, ťažkú hlavu si z toho nerobí. Stíha vraj všetky a popri tom aj priateľa.

Vymladená, pochudnutá a prefarbená. Tak vstúpila Nora Mojsejová začiatkom týždňa do súdnej siene v Košiciach, kde čelila obžalobe z krátenia dane a poistného. V čiernom outfi te doladenom dlhým kožušinovým kabátom vzbudzovala pozornosť. Pred súd ju spolu s advokátkou doviezol jej súčasný priateľ Kamil, kvôli ktorému zmenila i farbu vlasov.

Zmena

„Požiadal ma, či by som sa nevrátila k farbe, ktorú som mala, keď sme sa poznali pred dvadsiatimi rokmi. Súhlasila som. Myslím, že desať rokov blond úplne stačilo. Vrátila som sa k svojej prirodzenej farbe a som mimoriadne spokojná,“ prezrádza extravagantná košická podnikateľka.

Netají sa ani tým, že aj kilá dáva dole pre zmenu imidžu. Zatiaľ ich zhodila dvanásť. „Takto sa cítim dobre, plánujem ešte dačo zhodiť a budem spokojná. Nehľadajte za tým žiadne útrapy s mojím ex. Jednoducho som sa tak rozhodla a hotovo,“ dodáva Košičanka.

So svojou mladíckou láskou Kamilom Dzvončkom sa opäť dala dokopy krátko po rozvode s Braňom ešte v novembri minulého roku. Kamil ju sprevádza takmer na každom kroku. „Nefoťte ma toľko. Čo chcete, aby ma nechal frajer? Veď ho vyľakáte,“ žartovala Nora pri nastupovaní do auta, keď odchádzala zo súdu. Kamil totiž vraj veľmi o popularitu nestojí, aj keď sa s ňou snaží vyrovnať.

Desaťročie: Blond vlasy mala Nora pri svojom bývalom manželovi Braňovi, teraz tomu urobila rázny koniec. Foto: RUDOLF FELŠÖCI

Zaneprázdnená

Kedysi mediálne vyťaženej celebrite Mojsejovej sa v súčasnosti plní diár najmä súdnymi pojednávaniami. Zatiaľ čo v Košiciach sa blíži k finišu kauza, kde čelí obžalobe z krátenia dane a poistného, v Bratislave sa ďalší proces len začína. V ňom je obžalovaná z podvodu. Vyšetrovanie tejto kauzy sa začalo už v roku 2009, keď strávila aj jednu noc v cele policajného zaistenia.

Na vytýčenie súdneho pojednávania čakala pomaly pol druha roka od podania obžaloby. Spolu s ďalšími obžalovanými čelí podozreniu, že spáchala faktoringový podvod za 760-tisíc eur. Podľa Nory je celá kauza postavená len na pochybnom svedectve jednej osoby. „Predsa stále platí prezumpcia neviny, nie? Nechajte rozhodnutie o vine či nevine láskavo na súd.“ Začiatok procesu je vytýčený na 4. marca a potrvá niekoľko dní.

Neukončený a plný nejasností je aj súd v Košiciach s jej bývalým kamarátom Františkom Kabrheľom, alias Versačem, ktorý ju zažaloval za to, že mu nevrátila požičané peniaze. Tvrdenia, že jej požičal takmer milión eur, označuje Nora za obrovské klamstvo.

Nevinná sa cíti aj v aktuálne prebiehajúcom súdnom procese v Košiciach. Podľa obžaloby si ešte v roku 2008 neoprávnene uplatnila niekoľkotisícový nadmerný odpočet DPH za softvér, ktorý jej podľa prokuratúry nikdy nebol dodaný. Súd bude pokračovať 27. februára.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní