Na pohreb Karola Poláka prišla aj dlho utajovaná dcéra Viera

Za Karolom Polákom na pohrebe plakal aj syn Karol, ktorého chcel otec vydediť, i dcéra Viera, ktorú dlhé roky tajil.

Nebol to úplne tradičný pohreb. Slzy a žiaľ totiž neboli jediným prejavom emócií, ktoré sprevádzali poslednú rozlúčku s komentátorskou legendou Karolom Polákom.

Smútočnú atmosféru poznačili zložité vzťahy v jeho v rodine. Čakalo sa, či sa objaví syn Karol, ktorý deň po otcovej smrti vyhlásil: „Nikdy mu neodpustím, že dvadsaťšesť rokov mojej mame tajil, že má milenku, s ktorou sa rok po jej smrti dokonca oženil. Mrzí ma, že zomrel, ale neplačem.“

Neskôr vysvitlo, že náš najznámejší športový komentátor chcel syna vydediť, no nestihol spísať závet. Aj keď si to jeho dlhoročná milenka a odvlani manželka Agáta neželala, jej nevlastný syn Karol Polák mladší napokon prišiel. V bratislavskom krematóriu si sadol do prvého radu.

„Mal som porážku, idem priamo z nemocnice,“ priznal krátko pred začiatkom obradu zdravotné ťažkosti. A po jeho skončení prijímal kondolencie a triasol sa, zatiaľ čo macocha sa stratila v zadnom vchode.

Úprimnú sústrasť mu vyjadrila aj dcéra Pamela, s ktorou sa inak stretáva už len na súde kvôli alimentom. Nikým nepovšimnutá tak zostala dcéra Karola Poláka z prvého manželstva Viera, ktorú verejnosť dosiaľ nepoznala.

Čítajte viac:

Kruté tajomstvo Karola Poláka: Toto chcel urobiť synovi

Pochybnosti v dave

Užialená Bratislavčanka Viera bola napokon rada, že z poslednej rozlúčky s našou televíznou legendou vyviazla bez mediálnej ujmy. Ľudia ju vôbec nespoznávali, hoci sedela na mieste určenom pre najbližšiu rodinu.

Utešovala Agátu a pred obradom využila chvíľku, aby sa zoznámila s neterou Pamelou. „Doposiaľ o mne nikto nevedel a teraz po pohrebe sa mám zrazu objaviť? Viete, to je také divné,“ povedala nám.

Smútiaca rodina si nechala negatívne myšlienky pre seba, aj keď davom občas preletela čudná poznámka. „Pred dvoma rokmi mu zomrela manželka Eva, no či by prišla dnes…“ pochybovala istá žena, ktorá tak pravdepodobne narážala na záletnícke správanie komentátorskej legendy.

Kolegovia, kamaráti a fanúšikovia ho však milovali. „Fenomén priamych prenosov, ten hlas, ťahajúci nás ako magnet na priame prenosy a mnohí z nás sa vďaka nemu pripútali k športu či športovému komentovaniu.

Bol v ňom obrovský rozhľad, ale aj vtip a nadšenie. Vážil si športovcov a upozorňoval nás, že jediná zlá veta môže vrhnúť zlé svetlo na ich dlhoročné snaženie,“ spomínal na zosnulú legendu pri rečníckom pulte športový komentátor Marcel Merčiak.

Karol Polák bol pre neho idolom, géniom, velikánom a najpopulárnejším človekom, aký kedy v televízii u nás pôsobil.

Čítajte viac:

Vnučka Karola Poláka: Dedo už by sa mohol prestať strápňovať!

Slová chvály od študenta

Z Česka pricestoval ďalší známy športový komentátor Jan Slepička. „Karol, ani stovky priamych prenosov ma nepripravili na tento dnešný okamih, kde sa veľmi ťažko hľadajú slová. Nie je to tak dávno, čo sme si na tomto mieste uctili pamiatku Ivana Niňaja. Vtedy som Karola stretol po dvadsiatich piatich rokoch.

Išiel som domov do Prahy a na ceste sa mi, samozrejme, vynárali spomienky na slovenských komentátorov, na spoločné kávičky za pomníkom na Námestí Slovenského národného povstania. Na tú zábavu, ktorú sme prežili mimo ľadových plôch, futbalových trávnikov a tenisových kurtov,“ povedal Slepička, ktorý sa ako elév snažil napodobňovať práve zosnulého Poláka.

„Vedľa teba som stál ja, študent, ktorý sa stále učil. Ale mal som poriadne dobrého profesora.

Čítajte viac:

Komentátor Karol Polák: Ani nie rok po smrti ženy svadba s milenkou!

Okrem Slepičku sa lúčila s Karolom Polákom naša komentátorská špička, pre ktorú zostane Karol Polák hrdinom. „My mladší sme prišli do redakcie, ktorú aj on formoval od svojich začiatkov, a poznali sme ho aj preto, lebo sme spolu prežili mnohokrát viac času ako s našimi rodinami,“ povedal Dušan Gabáni.

„Lúči sa s tebou početný kolektív redaktorov na čele s dlhoročným šéfredaktorom Tiborom Donovalom, ktorý bude mať čochvíľa deväťdesiat rokov. Adresoval ti aj výčitku, že si ho predbehol.“