Kráľovná sŕdc: Princezná Diana celý život hľadala lásku.

Na princeznej Diane zarábajú jej komorník aj najlepšia kamarátka

Roky po smrti princeznej Diany sa objavujú nové informácie z jej súkromia.

Málokto zo slávnych osobností, ktoré odišli na druhý svet, ľudí neustále zaujíma tak veľmi ako princezná Diana, prvá manželka následníka britského trónu princa Charlesa, až sa zdá, akoby na večnosť neodišla.

Nielenže jej známi stále ponúkajú nové tajomstvá, dokonca sa vraj ona osobne prihovára z druhého sveta - napríklad manželke jej staršieho syna Williama Kate Middletonovej.

Sex ako ohňostroj

Nedávno o princezniných sexuálnych zážitkoch porozprávala Dianina dôverná kamarátka liečiteľka Simone Simmonsová. O pomere s učiteľom jazdectva Jamesom Hewittom pre noviny Daily Star uviedla: „Sex s Hewittom bol pre ňu ako ohňostroj. Ich vzťah bol mimoriadne sexuálny.“

Princezná Diana podľa nej „hrejivý, iskrivý pocit“, ktorý pri sexe s Hewittom zažívala, mala nadovšetko rada - na rozdiel od únavného a nezáživného milostného života s jej vtedajším manželom princom Charlesom.

Paradoxne to bol práve Charles, kto v roku 1986 Hewitta zamestnal ako učiteľa jazdy na koni pre svoju manželku a synov Williama a Harryho, keď sa Diana s dôstojníkom jazdectva zoznámila na jednej párty.

Neskôr sa samotná kráľovná sŕdc k mimomanželskému pomeru v rozhovore pre BBC sama priznala. Podľa Simmonsovej ju predtým Hewitt stál takmer celý majetok, stotisíc libier. Minula ich predovšetkým na značkové oblečenie a doplnky pre svojho milenca.

Neskôr Diana priznala: „Áno, zbožňovala som ho. Áno, bola som doňho veľmi zamilovaná. Ale potom som sa príšerne sklamala.“ Podľa novín mu v čase ľúbostného pobláznenia od roku 1989 do roku 1991 poslala viac ako šesťdesiat listov. S podrobnosťami o intímnom živote sa nezverila len papieru, ale aj Simmonsovej.

James Hewitt: Tohto muža Diana milovala. Foto: profimedia.sk

Darčekové poukazy

Simone Simmonsová teraz bezostyšne hovorí aj o ďalších Dianiných milencoch. Tu je ich zoznam - ženatý odborník na umenie Oliver Hoare, fitnestréner Will Carling, chirurg Hasnat Khan, Pakistanec, či posledný zo zoznamu, syn egyptského miliardára Dodi al-Fayed, ktorý pred šestnástimi rokmi v parížskom cestnom tuneli zahynul spolu s Dianou.

Hoci v internetovej verzii Daily Star sa uvádza, že „Simone Simmonsová poskytla rozhovor bez nároku na honorár“, o jej nezištnosti možno pochybovať. Už v roku 1999 totiž vo svojej knihe The Secret Years, Tajné roky, a v roku 2005 v knihe The Last Word, Posledné slovo, zverejnila množstvo detailov z Dianinho osobného života, čo z kníh urobilo bestsellery.

Teraz dodáva: „Diana Hewitta tak milovala, že mu nakoniec oblečenie nevyberala sama, ale venovala mu darčekové poukazy, aby si mohol veci kupovať sám v luxusných obchodných domoch Harrod’s a Selfridges.“

Hewitt sa k milenke z kráľovskej rodiny nezachoval korektne. Po skončení vzťahu o svojich zážitkoch najprv porozprával médiám, potom o súkromí princeznej napísal knihu. O nič lepšie sa nespráva Simmonsová, ktorú Diana považovala za svoju najlepšiu priateľku.

Simone Simmonsová: S vianočným pozdravom od princeznej Diany. Foto: profimedia.sk

Blondínka v parochni

Mužom číslo jeden a vysnívaným partnerom pre prvú manželku korunného princa Charlesa bol srdcový chirurg Hasnat Khan. Naňho si po rokoch spomenul Dianin obľúbený komorník Paul Burrell.

V roku 1996, keď verila, že sa s ňou ožení, si kúpila blondínka parochňu gaštanovej farby, aby sa mohla s Hasnatom stretnúť v pakistanskej nemocnici v Lahore. Simone Simmonsová spomína: „Cítila sa s ním ako v siedmom nebi. To šťastie si zaslúžila a on jej ho vedel dať. Prvýkrát sa k nej niekto správal ako k seberovnej a zároveň to nebol niekto, kto ju vo vzťahu tyranizoval.“

Diane napríklad nevadilo, že jedli v jeho byte jedlo ohriate v mikrovlnke. Hoci ju šport nezaujímal, pozerala s ním televízne prenosy z futbalu, len aby mohla byť s ním.

Diana odhodlane študovala Korán a vzťah brala vážne. Čítala aj odborné lekárske knihy, aby Hasnatovi lepšie porozumela. „Veľa ľudí si myslelo, že Diana bola hlúpa, no práve naopak, mala výnimočný intelekt,“ tvrdí komorník Burrell.

Odmietol ju

Khan sa vždy držal v úzadí, no vedel, že ak pristúpi na život s Dianou, bude sa musieť zrieknuť lekárskej kariéry. Princezná sa ho nemienila vzdať a v máji 1997 navštívila jeho rodinu v Pakistane. Khanova rázna matka Naheed nebola nadšená, myslela si, že pomer s jednou z najslávnejších žien na svete ohrozuje kariéru jej syna.

Problém videla aj v rozdielnom náboženskom vyznaní a spoločenskom postavení. Navyše rodina Hasnatovi už v detstve vybrala manželku, s Hadiou Sher Ali sa napokon v máji 2006 skutočne oženil - po dvoch rokoch sa rozviedli. Aj po Hasnatovom odmietnutí sa princezná snažila vzťah udržať, lebo Khan jej dával pocit „ľudskosti, priateľstva a zmyslu pre humor“.

Simone Simmonsová hovorí: „Tentoraz nešlo o sex, ale o chémiu komunikácie a spolupatričnosti.“ Diana a Hasnat sa posledný raz rozprávali o budúcnosti v júli 1997, mesiac pred princezninou smrťou, v jednom londýnskom parku.

„Na druhý deň ráno mi princezná povedala, že je koniec. Hasnat nechcel obetovať kariéru a hoci mal Dianu rád, nedokázal sa kvôli nej všetkého vzdať,“ tvrdí Burrell.

Možno v snahe vzbudiť v Khanovi žiarlivosť sa ocitla takmer expresne v náručí egyptského plejboja Dodiho a spolu s ním tragicky umrela 31. augusta 1997 v Paríži. Hasnat sa to dozvedel na druhý deň a podľa Burrella sa z neho stal zničený muž.

Smrť na objednávku?

Prečo Diana umrela, nie je celkom jasné dodnes. Po rokoch sa objavili nové odhalenia, v porovnaní s banálnymi konšpiratívnymi teóriami vraj oveľa závažnejšie. O organizovanom sprisahaní hovorí advokát Michael Mansfield, ktorý po havárii zastupoval Dodiho otca, niekdajšieho majiteľa londýnskeho obchodného domu Harrod’s Mohammeda al-Fayeda.

Podľa Mansfielda existujú dôkazy o existencii špeciálnej jednotky s kódovaným názvom UK/N, ktorá princeznú celé dni pred jej smrťou sledovala na každom kroku a má na svedomí smrť oboch milencov.

Smrtiace komando vraj tvorili fotografi, vodiči, vojnoví veteráni a členovia jednotky britskej armády Special Air Service, ktorí zinscenovali vraždu v tuneli L’Alma tak, aby vyzerala ako dopravná nehoda. Jeden z paparacov, ktorí prenasledovali limuzínu Diany a Dodiho, vraj bol členom UK/N. Jeden z príslušníkov Special Air Service údajne uviedol, že „Diana bola zavraždená pri tajnej vojenskej akcii“.

Dôkazy o tehotenstve?

Nie je vylúčené, že niečo pravdy bude aj na dohadoch, že princezná bola v čase smrti tehotná, otcom mal byť Dodi - Windsorovci taký škandál nemohli dovoliť. Parížska nemocnica, do ktorej umierajúcu princeznú previezli, vraj má dôkazy, že v jej tele našli „šesť- až desaťtýždňový plod“.

V snahe utajiť tehotenstvo mŕtve telo okamžite zabalzamovali. Podľa prívržencov tejto teórie podozrenie z objednávky vraždy padá na korunného princa Charlesa, ktorého v súvislosti s Dianinou smrťou nedávno vypočula polícia.

Pred mužmi zákona sa ocitla aj Simone Simmonsová. Tvrdí, že Diana sa bála o život už dva roky pred tragédiou. Keď prichádzala do liečebného centra v londýnskom Marylebone, jej zelený kabriolet vrazil do iného auta.

„Diana zavolala, aby mi povedala o zrážke. Bola šokovaná. Povedala, že jej zlyhali brzdy, že nefungujú. Našťastie sa nezranila. Mala som pocit, že to posilnilo jej presvedčenie, že ju chcú zabiť. Neskôr priznala, že dala všetko preskúšať a išlo len o momentálny výpadok techniky, nie o sabotáž. Aj tak však bola presvedčená, že niekto s jej autom niečo urobil.“

Z druhého sveta

Podľa liečiteľky Diana vplýva na dianie na svete aj po smrti. Začiatkom novembra Simmonsová vyhlásila, že jej duch by rád zasahoval i do života Kate Middletonovej, manželky jej syna Williama. Simmonsovú totiž Diana údajne pravidelne navštevuje a snaží sa, aby odovzdala odkazy z druhého sveta. Jeden z nich znie: „Kate, si príliš chudá.“

Zosnulá princezná sa vraj trápi, že Kate po pôrode veľmi schudla a vyzýva ju, aby „začala rozumne jesť“. Dokonca ju varuje pred niektorými módnymi návrhármi a radí jej, aby sa „nenechala využiť ako reklama na ich šaty a nedala sa ovplyvniť, ani keby boli zadarmo“.

Diana vraj takisto odkázala, že sa „teší z narodenia vnuka Georgea a nastávajúcej svadby princa Harryho s Cressidou Bonasovou“. Akokoľvek, životný príbeh princeznej Diany aj po rokoch zaujíma ľudí nielen vo Veľkej Británii, ale na celom svete.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní