Najslávnejšia operná diva nosí plášť po známej Slovenke

Kde končia šaty, ktoré každý rok odnosí Lucia Hablovičová na Plese v opere? Napríklad minuloročný trblietavý plášť rozhodne neskončil v skrini.

Dielo, ktoré sme vlani obdivovali na bratislavskom Plese v opere, oprášila najznámejšia operná diva v súčasnosti Anna Netrebko. Ruská sopranistka, ktorá žije striedavo vo Viedni a New Yorku, si v skvoste, pochádzajúcom z dielne slovenského dizajnéra Borisa Hanečku, prevzala vlani v Berlíne významné ocenenie. Ako nám prezradil módny tvorca, s Netrebko spolupracuje už asi dva roky. Spoznali sa cez spoločných známych a dodnes jej pripravil niekoľko rób.

Neprekáža to Lucii?

V rovnakom trblietavom plášti, ktorý si operná diva vybrala, prišla pred rokom na bratislavský Ples v opere Lucia Hablovičová (37). Vážil niekoľko kilogramov, no tvrdila, že éterická róba ju absolútne vystihli. „Bohužiaľ, šaty na Ples v opere sú pre ženu šaty na jedno použitie, čo je obrovská škoda. Ak sa dokážu znovu použiť, je to úžasné. Som pyšná, že majú také pokračovanie,“ tvrdí slovenská múza Borisa Hanečku.

Čo je Borisova špecialita?

Na Ples v opere chodia vždy spoločne, Lucia patrí vždy medzi najlepšie oblečené ženy. Zatiaľ čo vlani jej ušil žensky snové šaty, tento rok sa nechal inšpirovať pánskym žaketom. „Je v tom trochu devätnásteho storočia, trochu burlesky, trochu principála a trochu lastovičky,“ povedal nám dizajnér a Lucia ho doplnila: „Už roky sme mali v pláne pripraviť takúto róbu, no až teraz prišla správna chvíľa.“ Je však efektná róba na tanečnom parkete praktická? „Každý rok mám príplatok za to, že tu vytieram zem a pozbieram všetky špinky, ktoré si donesiem domov. To je Borisova špecialita, že každý rok mi pristúpi sukňu asi štyristo ľudí,“ vtipkovala tmavovláska. „Ale zase stojí to za to, bez vlečky to nie je ono.“

Ples v opere 2016: Lucia Hablovičová.
Ples v opere 2016: Lucia Hablovičová.
Foto: ARCHÍV

Lucia Hablovičová na bratislavskom Plese v opere v januári 2016, efektný plášť vážil niekoľko kilogramov. Foto: ORANGE

Anna Netrebko na odovzdávaní cien Echo Klassik 2016.
Anna Netrebko na odovzdávaní cien Echo Klassik 2016.
Foto: PROFIMEDIA

Anna Netrebko na odovzdávaní cien Echo Klassik 2016 v Berlíne. Foto: PROFIMEDIA

Prišiel o 25 centimetrov

Ako sme zistili, Boris Hanečka, zavalený prácou, na seba myslí až na poslednom mieste. „Keby som vám povedal, ako dlho som hľadal nohavice…,“ zasmial sa, keď sme sa ho spýtali, ako dlho sa chystal na ples on. „Našťastie, mužský odev až tak nevychádza z trendov, aj keď moje proporcie sa menia. Dnes som si ešte k tomu dal ostrihať vlasy o dvadsaťpäť centimetrov,“ opísal nám svoj najväčší výstrelok.

Ples v opere 2017: Lucia Hablovičová a Boris Hanečka.
Ples v opere 2017: Lucia Hablovičová a Boris Hanečka.
Foto: ARCHÍV

Boris Hanečka so svojou slovenskou múzou, ktorú obliekol i na Ples v opere 2017. Aby k nej pasoval, skrátil si vlasy o dvadsaťpäť centimetrov. Foto: MONARCH


  • kd
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní