Pery: takto ich dokážu špúliť kaderník Paviel Rochnyak (vľavo) či kaderník a vizážista Patrik Veselý.

Našpúlení: Napuchnutými perami sa radi chvália aj muži

Zväčšenie pier už nie je iba výsadou žien. Čoraz častejšie vyhľadávajú tento zákrok aj muži.

Úzke pery vraj nie sú v kurze a nepovažujú sa za príťažlivé. Aspoň v slovenskom šoubiznise. Už niekoľko rokov sa u nás dámy nechávajú unášať na vlne výplňových materiálov, ktoré si pravidelne dávajú injekčne pichať do tkaniva. Teraz túto procedúru vyhľadávajú vo veľkom aj muži. Dokonca nielen štylisti, kaderníci a vizážisti, ktorí si na svoj zovňajšok mimoriadne potrpia.

Vystavujú ich

Asi najvýraznejšími perami medzi slovenskými prominentmi sa hrdí módny návrhár Milan Švingál. Tento excentrický umelec je svojský vo všetkých smeroch. Rovnako ako jeho módna značka, aj on sa na prvý pohľad odlišuje od všetkých ostatných. Pri pohľade na tvár slovenského dizajnéra si každý kladie otázku, či mu také pery nadelila príroda. Podľa odborníka na estetickú dermatológiu, ktorý si neželal byť menovaný, je to prakticky vylúčené.

„Je viac ako nepravdepodobné, že by mal muž natoľko výrazné a ženské pery. Určite mu ich každá modelka závidí,“ myslí si. Na modelkovských fotkách predvádza svoje zvodné ústa aj kaderník Paviel Rochnyak, ktorý je známy vycibreným vkusom i tým, že na svoju tvár by si nedal len tak hocičo.

„Používam luxusnú švajčiarsku kozmetiku od dvadsiatich rokov. Je dosť drahá. Samozrejme, nemôže si ju dovoliť každý,“ hovorí vlasový expert. „O týždeň mám tridsať rokov a moja kozmetička mi povedala, že mám takú istú pleť, ako keď som mal dvadsať. Veľa investujem do kaviárovej kozmetiky, jeden krém stojí aj tristo eur. Ako verný zákazník mám kartičku, a teda aj prehľad, koľko som minul. Za minulý rok mi prišlo, že len na krémy som minul osem a pol tisíca eur,“ krúti hlavou šokovaný Paviel.

Ale na otázku, koľko investoval do zväčšovania pier, sa len pousmial: „Myslím si, že to závisí od úsmevu,“ konštatoval na margo fotografií. Čo za Pavielovými perami je, tuší jeho blízky kamarát. „Chodí na ošetrenie tváre a pier na špeciálnu švajčiarsku kliniku s hotelom pri jazere. Vyhľadáva ju Demi Moorová i Victoria Beckhamová. Nedávajú mu tam kyselinu hyalurónovú, ale telu vlastnú látku. Ten zákrok tam stojí okolo päťtisíc eur,“ prezradil náš zdroj.

Čítajte viac:

Naše plastické operácie sú na úrovni postavičiek z komixu, hodnotí odborník vylepšené Slovenky

Aj páni „z ľudu“

Nie sú to len Švingál a Rochnyak, ktorí sa začali usmievať trocha inak než kedysi. Pery sa v poslednom období nafúkli i celebritnému vizážistovi Patrikovi Veselému. Ten si však sám zo seba strieľa: „Dostal som po ústach.“ Celebritní páni sú na Slovensku len vrcholom ľadovca. Zväčšovanie pier sa týka už aj bežných manažérov i podnikateľov. „Záujem stúpol. Pomer je asi osemdesiat percent žien k dvadsiatim percentám mužov,“ povedala nám známa dermatologička. „Kedysi by bol pomer tak deväťdesiatdeväť k jednej. A nejde iba o homosexuálne orientovaných pánov. Pozdvihnúť hornú peru si dávajú aj starší muži, ktorým sa vekom zúžila a nechcú mať prísny výraz. Keď im tento neinvazívny estetický zákrok odporučím, nenamietajú,“ uzavrela tému.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní