Spájalo ich rádio: Boris Kollár (vpravo) a jeho biznis partner Peter Struhár (vľavo) s partnerkou Norikou na Plese v opere

Nenápadný slovenský boháč a jeho hacienda v Tatrách: Kollárov biznispartner Struhár rád víkenduje vo svojej drevenici

Kedysi boli nerozlučný tandem. Súkromné rádio rozbiehali spolu a spája ich aj láska k slovenským horám. Boris Kollár a jeho obchodný parťák Peter Struhár. 

Keď sa rozbiehalo Kollárove rádio, funkcie si podelili ihneď. Jeden ho promoval najmä svojou tvárou a životným štýlom, druhý sa v tichosti podieľal finančne. Obaja sú však úplne odlišní. Zatiaľ čo kontroverzný politik Boris Kollár rád zdieľa cez médiá všetko, čo sa dá, Peter Struhár sa radšej vždy držal v úzadí.

Do Tatier s partnerkou

Jeden z najbohatších ľudí na Slovensku preferuje anonymitu. My sme ale zistili, kde veľmi rád so svojou priateľkou Norou Víglaskou rozvedený podnikateľ oddychuje. V telefonáte to priznal aj nám: „Áno, Tatry mám rád,“ nadchol sa Struhár počas svojho nedávneho pobytu v Tatranskej Lomnici, kde má modernú drevenicu. Podľa našich informácií miluje turistiku a v Tatrách už toho vraj prechodil naozaj veľa.

Hlavne nenápadne

Zatiaľ čo multiotecko Boris Kollár chodí najmä v zime oddychovať do svojej búdky na Donovaloch, kde má za susedov notoricky známych boháčov a politikov, jeho kamarát Struhár zvolil nenápadnejšiu lokalitu.


Z hlavnej cesty v Tatranskej Lomnici nehnuteľnosť uvidíte veľmi ťažko. V lete, keď sú všetky kríky a stromy zelené, vytvárajú okolo domu prirodzené prostredie, a tak drevenica pôsobí nenápadne. Dostanete sa k nej jedine malou príjazdovou cestou, ktorá vedie sofistikovane do penziónu Jesenský. Tam zavítajú len hostia. Za penziónom sa už nachádza tabuľa - súkromný pozemok. Tam už cudzí nie sú vítaní.

Kto je Struhár?

O Petrovi Struhárovi sa toho veľa nedočítate. Rovnako sa takmer nedopátrate jeho fotografie. Hoci tento boháč, ktorého meno figuruje v desiatkach firiem, preferuje život v úzadí, aj on si z času na čas rád vyhodí z kopýtka. Okázalá bola napríklad oslava jeho päťdesiatky pred pár rokmi, ktorú si vystrojil v známom kaštieli. Do daru dostal auto prezlečené za Ferrari. Vylepšený Fiat 500 zdobili symboly päťdesiatky. Špeciálnu verziu Abarth 695 Tributo Ferrari vedia oceniť najmä automobiloví priaznivci. Pri výrobe auta boli použité tie isté materiály a technológie, aké sa používajú pri výrobe luxusných športiakov Ferrari. Vozidlo je vyzbrojené mnohými športovými doplnkami, upraveným podvozkom a špeciálnym motorom. Vyjde na tridsaťpäť tisíc eur, ale aj tak ho zoženiete ťažko. Ide totiž o limitovanú edíciu. Na narodeniny ho dostal od Ladislava Reháka.

Rozvedený katolík

Peter Struhár je podľa kamarátov silne katolícky založený. Preto rozvod s bývalou manželkou ťažko znášal. Dôvodom rozpadu vzťahu bola príťažlivá tmavovlasá Norika. Jej manželstvo malo ten istý scenár. S bývalým zákonitým, ktorý nebol nikto iný ako zakladateľ najznámejšej a prvej siete hračkárstiev, sa po zoznámení s milionárom Petrom Struhárom rozviedla. Dvojica sa spoločne ukázala napríklad na Plese v Opere.