Dominika dala prednosť kariére pred školou.

Neporiadna študentka Richterová: Pracovným ponukám hovorí vo veľkom áno, no škole sa vyhýba

Ešte nemá ani bakalára a už má práce vyše hlavy. Dvakrát prerušila štúdium, aby sa mohla naplno venovať svojej hereckej kariére. Mladá, no talentovaná Dominika Richterová vystrčila rožky v jojkárskom seriály ZOO, kde sa zviditeľnila a odvtedy nevie, čo skôr.

Kvôli svojej kariére obetovala aj štúdium na VŠMÚ, kde sa snaží dokončiť aspoň bakalársky stupeň. Dominika sa ale dostala do príjemného konfliktu záujmov, keďže sa ocitla v seriáli s hercom Petrom Šimunom, ktorý je zároveň aj jej učiteľom.

„Ja ho vnímam ako môjho pedagóga. Na pľaci sme sa veľmi nestretávali, takže neviem povedať, aké by to bolo. Ale verím, že by ma nejakým spôsobom usmernil, aby tá scéna stála za to,“ hovorí 24-ročná herečka, ktorá sa síce so Šimunom stretne aj mimo školy, no nemá žiadnu protekciu. „Nerobí žiadne rozdiely. Niekedy je možno prísnejší a niekedy mi zase povolí to, čo by sa podľa pravidiel nemalo. Ale vždy si za to musím spraviť niečo navyše.“

Škola nie je prvoradá

Zaneprázdnená Dominika školské povinnosti stíha len o fúz, no zároveň je rada, že aj v škole má človeka, ktorý ju v ťažkej chvíli podrží. „Naozaj sa mi snaží výjsť v ústrety, ale má aj rešpekt. Nepomáha mi len tak zadarmo. Aj pre mňa platia pravidla rovnako, ako pre mojich spolužiakov,“ hovorí herečka, ktorá má aj chvíle kedy premýšľa nad tým, že to celé zabalí.

„Je to tak, že mladý človek sa snaží začleniť do spoločnosti, budovať si kariéru a v našom povolaní je ťažké presadiť sa. Je ťažké sedieť na dvoch stoličkách a niekedy si aj hovorím, že by som sa mala na to vykašlať.“ Napokon ale dodáva, že aj vzdelanie je dôležité a snaží sa byť stopercentná na oboch frontoch, aj keď nie vždy jej to ide.

Držať akúsi úroveň sa snaží aj na treťom fronte, v ľúbostnom živote. Rola v seriály ZOO jej k tomu paradoxne pomohla. Zadanej plavovláske bol totiž pridelený seriálový partner a lámač ženských sŕdc Ján Koleník. Ako to vtedy vnímal jej skutočný priateľ, Juro Bača? „Začal cvičiť a starať sa o seba, zdravo jesť. Som rada, že sa to podarilo, Janko ďakujem,“ smeje sa Dominika. „Inšpiruje ho to k zdokonaľovaniu svojho tela. Ale nežiarli, pretože sám vie, ako to v tejto brandži chodí, navyše má tiež zažité scény so Zuzkou Fialovou, takže to máme vysporiadané,“ dodáva spokojne.

Roboty ako na kostole

Aj keď s partnerom momentálne pre pracovné povinnosti spolu veľa času netrávia, verí, že ich vzťah to len utuží a budú si vzácnejší. „S Jurajom sme spolu už viac ako tri roky. Tiež sa čudujem, že som to ešte vydržala, ale našťastie všetko klape ako hodinky,“ usmieva sa rodáčka z Lazian pri Prievidzi. Aj keď je vo vzťahu šťastná, žiadne veľké udalosti, ako svadbu či bábätko ešte neplánujú.

„Jaj to zatiaľ nie. To si teda neviem predstaviť, keďže som v takom pracovnom nasadení, ako som.“ Dominika momentálne lieta medzi Ústi nad Labem, Brnom a Prahou. Vo všetkých troch muzikáloch získala hlavnú rolu a tak o jej hereckom talente niet pochýb.

V Prahe si zahrá v muzikáli Adela ještě nevečeřela pod taktovkou režiséra Radka Balaše. Nádejnú herečku čaká zmena z jej rodného jazyka do češtiny avšak vôbec nie po prvýkrát.

„Milujem češtinu a najmä ľudí, ktorých tam spoznávam,“ pochvaľuje si. Niet sa čomu čudovať. Dominika sa ocitne na javisku spolu s Petrom Vondráčkom, Martinom Dejdarom či Vlastimilom Zavřelom. Okrem všetkých týchto povinností si priložila ešte o predstavenie naviac. Dominika hrá momentálne aj v muzikáli Sagvana Tofiho, Deti ráje no a leto pre ňu nebude žiadnou dovolenkou sezónou.

Dostala auto od rodičov

V auguste jej totiž pribudne ďalšie predstavenie Iago, na Novej scéne v Bratislave a ani samotná herečka nevie, ako to bude časovo zvládať. „Budem sa každý deň modliť, aby som to všetko stihla, nič iné mi nezostáva,“ usmieva sa, aj keď vie, že ju čaká náročné obdobie.

Čo ak to ale nebude zvládať, a bude si musieť vybrať, v ktorom predstavení bude pokračovať a ktoré zruší? „Každé jedno je pre mňa výzvou, nie je nič viac a nič menej. Všade som získala hlavné role, robia to úžasní ľudia, takže to sa nedá očíslovať, ktoré by bolo prvé a, ktoré posledné,“ hovorí diplomaticky, pretože verí, že ak by to zvládnuť nemala, tak by jej toľko toho nedali.

Pre ňu je však dôležité, že ju to baví a napĺňa, takže sa na každý jeden deň cestovania medzi tromi a neskôr dokonca až štyrmi mestami teší. Trošku jej ale vadí, že dlhú trasu, napríklad do Prahy, musí chodiť autobusom, či vlakom.

„Rodičia mi dali naše staré auto, ale s ním chodím maximálne do Brna a po Bratislave. Inak využívam hromadnú dopravu, aj keď sa musím priznať, že v aute mi je najlepšie, pretože si tam môžem nahlas spievať,“ dodáva vysmiata herečka.


VIDEO Plus 7 Dní