Gisele Bündchen, Doutzen Kroes a Miranda Kerr (zľava doprava) patria k najžiadanejším modelkám.

Neprekáža materstvo ani vek: Toto sú najlepšie platené modelky

Brazílčanka Gisele Bündchenová ôsmy raz zarobila najviac v módnom biznise. Na špičke rebríčka skončila s úctyhodnou sumou 47 miliónov dolárov.

Krásna a bohatá, vo svete modeliek žiadna zvláštnosť. Americký časopis Forbes svojím rebríčkom potvrdil, že v súčasnosti pri honorári žiadanej tváre nehrá rozhodujúcu úlohu ani vek, ani materstvo.

Pozíciu na vrchole rebríčka obhájila dvojnásobná matka Gisele Bündchenová, štyridsiatnička Kate Mossová je v prvej päťke.

Gisele Bündchenová

Časopis Forbes je známy najmä zostavovaním rebríčkov známych a slávnych. Upozorňuje, že ide o odhad finančnej situácie, ktorý vychádza z dostupných zdrojov, ako sú zmluvy, reklamy a podobne. Do top ten sa dostali známe modelky, prvá desiatka má však aj nováčika.

Hodnotením príjmu za uplynulých dvanásť mesiacov síce neprekvapila, no za pozornosť stoja aj „niekoľkonásobné“ miesta, keď modelky zaokrúhlene zarobili rovnako. Hoci v prvej desiatke je desať krásnych úspešných žien, nejedna sa o rovnakú priečku delí s inou. Niekedy rozhodol o pozícii milión, inokedy rebríček zaznamenal priepastný rozdiel medzi miestami.

Jednotka Gisele Bündchenová je na čele už ôsmy raz za sebou a pred dvojkou má poriadny náskok. Na špičke rebríčka skončila s úctyhodnou sumou 47 miliónov dolárov, ktoré zarobila od júna 2013 do júna 2014.

Brazílčanka, slávna ako modelka aj šikovná obchodníčka, za milióny vďačí najmä zmluvám so značkami H&M, Chanel, Pantene a Oral B. V porovnaní s vlaňajškom si dokonca o tri milióny dolárov polepšila. Áno, počítate správne, zarobila 128-tisíc dolárov za deň.

Doutzen Kroesová

Biedu trieť nebude ani dvojka, Holanďanka Doutzen Kroesová. Na konto jej pribudlo osem miliónov dolárov, medzi Doutzen a Gisele je teda rozdiel 39 miliónov dolárov! Kroesovej prinieslo peniaze predvádzanie a luxusnej spodnej bielizne Victoria’s Secret, bodovala aj vďaka spolupráci s módnymi značkami Miu Miu a Chanel.

Aj Adriana Lima, tretia v rebríčku, zarobila osem miliónov dolárov. Príťažlivá brunetka získala zmluvu s Victoria’s Secret už v roku 2000, spomedzi modeliek ju propaguje najdlhšie. K Adrianinmu finančnému úspechu prispel aj kontrakt s módnou značkou Desigual a s výrobcom kozmetiky Maybelline.

Štyridsiatnička Mossová

Tesne za prvou trojkou skončila služobne najstaršia modelka, Britka Kate Mossová. Za dvanásť mesiacov si na konto pripísala sedem miliónov. Dopomohla jej k nim najmä zmluva so značkou Topshop, pre ktorú vytvorila módnu kolekciu - podľa zástupcov firmy sa predala do posledného kúska.

Rovnaké dolárové číslo ako najstaršia Kate získal aj nováčik rebríčka Kate Uptonová. Stala sa nielen tvárou časopisu Sport Illustrated, kde žiarila v plavkovej prílohe, ale o rozruch sa, hoci podľa neprajníkov skôr zvodnými krivkami ako hereckým umením, postarala po boku herečky Cameron Diazovej vo filme The Other Woman.

Hoci mnohým modelkám k bohatstvu dopomohla zmluva s firmou Victoria’s Secret, 31-ročná Miranda Kerrová už jej bielizeň nepredvádza. Ťažkú hlavu z toho však mať nemusí. Podobne ako Mossová a Uptonová zarobila sedem miliónov dolárov za rok.

Na nedostatok práce sa nesťažuje, záujem o ňu prejavili módne značky H&M, Mango, Wonderbra, ktorá vošla do histórie podprsenkou push-up, ale aj klenotníci zo spoločnosti Swarovski.

Victoria’s Secret to zariadi

Nedá sa nedodať, že značka Victoria’s Secret má na rebríček zárobkov modeliek nemalý vplyv. Ďalšia v poradí, modelka Liu Wen, je prvá Číňanka, ktorá v jej bielizni kráčala po predvádzacom móle.

Dnes 26-ročná Liu Wen má zmluvu s módnym domom Calvin Klein, s kozmetickou značkou Estée Lauder a firmou H&M. Jej ročný príjem? Takisto sedem miliónov dolárov. Na pozícii číslo osem skončila Alessandra Ambrosiová. Vďaka kampaniam H&M, Pinko a - ako inak - Victoria’s Secret si Bündchenovej krajanka pripísala za sledované obdobie päť miliónov dolárov.

O milión menej zarobila Hilary Rhoda. Dvadsaťsedemročná Američanka je už pár rokov tvárou kozmetickej firmy Estée Lauder. Prvú desiatku najúspešnejších modeliek uzatvára 32-ročná Ruska Natalia Vodianova.

Už pár rokov je tvárou parfumu Euphoria značky Calvin Klein. Vôňa sa predáva aj vďaka jej čaru, nedávno jej predĺžili zmluvu. Vyjadrenie úspechu v dolároch má hodnotu štyri milióny.

Viac ako manžel

Úspech modeliek je prepojený s úspechom firiem. Z tohto hľadiska sa darí najmä značkám Victoria’s Secret, Estée Lauder, Calvin Klein, H&M. Obchodný úspech je priamočiary, v súkromí to platiť nemusí. Dve miliónové matky z rebríčka, Gisele Bündchenová a Miranda Kerrová, sú na výslní profesionálne, v súkromí je na tom lepšie Brazílčanka.

Bündchenová zarobila o 16 miliónov dolárov viac ako jej nemenej slávny manžel, hráč amerického futbalu Tom Brady. Ich vzťah to nenarušilo. A to dvojnásobná matka Gisele podľa dostupných zdrojov počas celej svojej kariéry zarobila 386 miliónov dolárov. Gisele neraz zdôraznila, že rodina pre ňu znamená veľa.

Aj nedávno sa vybrala na dovolenku so synom Benjaminom a s dcérou Vivian, so svojou matkou a sestrou ako obyčajná žena a prajná príbuzná. Nechýbal jej manžel Tom ani ich verný psík. Obchodníčku v sebe Gisele nezaprie. Zarába najmä schopnosťou speňažiť sama seba spoluprácou s vplyvnými značkami.

Takisto má možnosť realizovať vlastné predstavy o spodnej bielizni a módnych doplnkoch. Má aj vlastnú značku prírodnej kozmetiky a podiel v obuvníckej firme v rodnej krajine.

Vzorná napriek krachu

V inej situácii je Miranda Kerrová. Vlani v októbri sa rozišla s manželom Orlandom Bloomom, hollywoodskym hercom, bez toho, aby naňho povedala čo i len jediné nedobré slovo. Povráva sa, že za rozpadom vzťahu - majú spolu syna Flynna - bol Bloomov alkoholizmus.

Miranda je matka s úspešnou kariérou. Zvláda na výbornú profesiu, vzťah s Orlandom napriek odlúčeniu aj výchovu potomka. Nepovažuje sa za stroj, má aj slabosti. Po rozchode priznala: „Samozrejme, že mám popri profesionalite aj divokú stránku, napokon, tú predsa máme všetci."

"Nerobí mi problém vybrať sa na párty, dať si pár drinkov a tancovať do rána. Necítim však žiadnu potrebu preháňať to. Prirodzene, aj ja som sa párkrát v živote opila. Viem sa však zabávať bez toho, aby som to nechala zájsť priďaleko.“

Mnohí v jej otvorenosti vytušili odkaz pre Blooma, ktorého vraj stále miluje, no pre jeho alkoholické excesy s ním už nedokázala žiť, kvôli synovi sa však stretávajú.

Kerrová popri zábave nezabúda na spiritualitu, má ju, ako hovorí, v sebe. „Každé ráno sa najprv pomodlím, ešte pred tým, ako odídem do práce, a poďakujem za prichádzajúci deň prežiarený svetlom lásky,“ hovorí modelka.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní