V bratislavskej reštaurácii: Andrej Kiska strávil príjemný letný večer v spoločnosti dcéry.

Neviditeľná prvá dáma: O Martine Kiskovej sa takmer nič nevie, Slováci už pomaly nevedia, ako vyzerá

Martina Kisková nie je typická prvá dáma. Ako je známe, tejto úlohy sa nezhostila.

Všade vo svete je dobrým zvykom, že z pozície prvej dámy vyplývajú isté protokolárne povinnosti - nasledujú svojich manželov na služobných cestách, prijímajú zahraničné návštevy a zvyčajne sa venujú charitatívnym projektom. Martina Kisková - ako je známe - sa svojej úlohy nezhostila.

Ako často spolu s manželom prízvukujú - dôležité sú pre ňu jej malé deti Veronika (11) a Viktor (7). Tie sú už dávno školopovinné a tak zlé jazyky riešia, prečo manžela stále ešte nesprevádza na protokolárnych akciách. Daňou za jej obetavosť je fakt, že mnohí Slováci už pomaly ani nevedia ako vlastne prvá dáma vyzerá. Pričom odborník na protokol tvrdí, že prvá dáma vo všeobecnosti zaujíma ľudí viac ako jej manžel.

Zastúpila ju dcéra

Šarmantná štyridsiatnička sa neukazovala ani počas predvolebnej kampane, svoju vysmiatu tvár verejnosti predstavila až na prezidentskej inaugurácii a potom sa po nej opäť zľahla zem. Náš fotograf ju naposledy nafotil v Poprade, kde v kruhu rodiny trávi celé týždne. Známe sú aj zábery ešte spred roka, keď našla útočisko v Čechách. Inak sa o nej takmer nič nevie. A to aj napriek tomu, že prezident si na svojej oficiálnej facebookovej stránke pravidelne uverejňuje fotografie nielen z protokolárnych akcií, ale dokonca aj zo súkromia. Najnovšie informuje svojich voličov o tom ako trávi dovolenku spolu s rodinou. No manželku Martinu by ste na nich márne hľadali.

V Poprade: Manželka Martina pred rodinným domom.
V Poprade: Manželka Martina pred rodinným domom.
Foto: Juraj Roščák

V Poprade: Manželka Martina pred rodinným domom.FOTO: Juraj Roščák

Hlavu štátu aj počas pracovného pobytu sprevádzajú skôr jeho deti z prvého manžela. Aj nedávno náš fotograf nafotil Andreja Kisku v jednej z bratislavských reštaurácii ako trávi príjemný letný večer v spoločnosti dcéry Natálie. Ani slovenské predsedníctvo v Rade Európskej únie nepresvedčilo prvú dámu, aby opustila svoj zabehaný rodinný život v Poprad a venovala sa oficialitám s tým spojenými.

Večera s dcérou: Prezident prichytený v družnej debate s dcérou Natáliou.
Večera s dcérou: Prezident prichytený v družnej debate s dcérou Natáliou.
Foto: Robo Homola

Večera s dcérou: Prezident prichytená v družnej debate s dcérou Natáliou.FOTO: Robo Homola

Manželka nemá povinnosti

Slovenský politický systém o manželke prezidenta vlastne nehovorí nič. Ani ústava, ani zákon o štátnych symboloch a tak prvá dáma nemá podľa protokolistu žiadne povinnosti.

Prezident Kiska ešte pred nástupom do funkcie avizoval, že prioritou jeho manželky bude najmä starostlivosť o ich malé deti. „Moja manželka sa v prvom rade bude venovať našej rodine,“ povedal Kiska pred svojou inauguráciou a tak to zrejme aj zostane.


  • sel
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní