Speváčka sa svojmi proporciami netrápi.

Nevyzeráš modelkovsky! Zaoblenej Farnej nedovolili spievať na Českej Miss

Speváčka Ewa Farna si pred SuperStar naordinovala škatuľkovú diétu, teraz sa k nej môže vrátiť.

Napriek tomu, že Ewa Farna dovŕši tento rok iba dvadsiatku, na mnohých pôsobí ako dospelá žena v najlepších rokoch. Z veľkej časti za to vďačí dekoltu, do ktorého si ešte vkladá vypchávky. SuperStar jej ženskosti prospela, z kola na kolo jej krivky nadobúdali plnšie kontúry.

V rodnom Česku, kde si ju pamätajú ako útlu, superštíhlu dievčinu so strojčekom na zuboch, to však videli inak. Zakaždým ju počastovali nelichotivými prezývkami a komentármi typu „kamera zase urobila svoje“, dokonca jej zadok prirovnali k podstavcu Národného divadla.

Farnú, ktorá si vďaka talentu môže dovoliť akékoľvek telesné proporcie, to vôbec nevyvádzalo z miery. „So svojím telom som spokojná. Keď sa doma pozriem do zrkadla, tak nevidím vešiak na oblečenie, ale kus ženskej, a teší ma, že som konečne vyrástla z dievčaťa na ženu,“ odkazovala všetkým, lebo vraj jediné, čo ju trápi, sú vyrážky na tvári.

Takto si ju pamätajú Česi. Foto: profimedia.sk

Skúšala chudnúť

Ewina hmotnosť je ako na hojdačke. Prvýkrát pocítila, že v šoubiznise je výzor dôležitý, pred dvomi rokmi. Mala spievať na galavečere Českej Miss. Na generálke trénovala svoje vystúpenie, ale nakoniec ju údajne odvolali preto, že nepripomína finalistku Miss. Riaditeľka českej súťaže krásy Michaela Maláčová rozhodla, že jej číslo z programu vyhodí. Vraj sa vyjadrila, že Farnej šou pripomína kabaret a speváčke naznačila, že sa môže vrátiť, keď schudne osem kíl a nájde si kapelu.

Presne osem kíl vraj Farna zhodila na začiatku tohto roka. S novou líniou sa ukázala na odovzdávaní cien Anděl. „Áno, schudla som. Držala som škatuľkovú diétu, bola to akcia pre jeden poľský časopis. Keďže som nemala cez týždeň koncerty, nebolo až také ťažké, aby mi vozili jedlo tam, kde žijem,“ vysvetľovala brunetka v obtiahnutých legínsach, aby všetkým dokázala, že to s ňou nie je márne.

„Diétu už mám za sebou. Nehovorím, že by som ešte nejaké to kilo nemohla dať dole, ale nie som modelka. Som speváčka. Nechcem sa stresovať. Neverili by ste, ako som sa tešila, že si dám konečne obľúbené cestoviny.“

Ako Christina Aquilera: Farna je veľmi nízka, každý gram navyše na nej hneď vidieť. Foto: ISIFA

Jojo efekt?

Od Ewinej diéty už uplynulo niekoľko mesiacov a zdá sa, že porotkyňa má všetky kilá späť. Akoby to vizážisti a módni štylisti robili naschvál, mejkap i kostýmy zdôrazňovali bucľaté líca, ruky školskej kuchárky či kyprý zadok. Obtiahnuté minišaty, tričko bez rukávov a vesta iba priťahovali pozornosť na problematické partie vrátane hrčiek na stehnách.

„Neskúmam sa. Bohužiaľ, mám úplne iné životné priority, ako riešiť celulitídu. Keď si nájdem partnera, tak by som chcela, aby mu záležalo na iných veciach. Ja som si celulitídu nevšimla,“ zamyslela sa prekvapená hviezda.

Podľa vlastných slov však správnu životosprávu nedodržiava. Nespí a pije veľa kávy. Odborníci ju varujú, že vo vyššom veku na to môže doplatiť. „Ako si žena do tridsiatky svoje telo naprogramuje, tak sa bude správať po zvyšok života. Nie je to bohviečo, ak sedíte len za počítačom a dávate si cigaretku. Už v mladosti sa treba udržiavať a budovať si svoje telo. Potom vám to vráti. Nehovorím, že sa máte zavrieť na celý deň do činkárne, ale treba sa aktívne zaťažovať,“ konštatuje ženská lekárka Daniela Mesárošová.

Porotkyňa SuperStar je práve vo veku, keď telo prechádza hormonálnymi zmenami, ktoré sa môžu odraziť na zmene hmotnosti. „Pokojne to môžu byť hormóny alebo štítna žľaza. Môže ísť aj o genetické dispozície. Všetko je to veľmi individuálne,“ objasnila Mesárošová.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní