Neznámi známi: Herci zo slávnych seriálov. Niektorým kariéra vyšla, iným nie

O hlavných hviezdach známych seriálov vieme všetko. Ale kto sú vedľajší hrdinovia?

Často ani nepoznáte ich mená. Nečudo, pretože hoci sú v seriáli dôležití, nie sú v „prvej línii“. Vedľajšie postavy môžu režiséri obmieňať podľa ľubovôle a na sledovanosti sa to sotva odrazí. Príkladom je napríklad Bitty Schramová, prvá Monkova asistentka.

Keď ju vyhodili, pretože mala prehnané finančné požiadavky, a nahradili inou herečkou, so sledovanosťou to ani nepohlo. O hlavných hrdinoch obľúbených seriálov však už viete všetko. Preto sme sa rozhodli predstaviť vám tých vedľajších. Budete prekvapení, kde všade ste si ich nevšimli a kde všade sa objavili.

Čítajte viac:

Hviezdy známych seriálov: Kde všade ste si ich nevšimli

Kosti (2005 - 2016)

Michaela Conlinová - Angela Montenegrová

Narodila sa v júni 1978 v Pensylvánii. V žilách jej koluje po matke čínska, po otcovi írska krv. Vyštudovala divadelné herectvo a aj sa v ňom presadila. Čo sa týka televízie a filmu, jej filmografia je skromná. Začala sa epizódnou úlohou v seriáli Právo a poriadok. Okrem úlohy antropologičky Angely Montenegrovej z Kostí ju v Amerike preslávila rola policajnej konzultantky Maggie Yangovej v seriáli MDs. Tento rok bude mať premiéru horor Izba sklamaní, kde si zahrala jednu z hlavných úloh. S „Kostičkou“ Emily Deschanelovou sa priatelí aj v súkromí. Istý čas chodila s bývalým islandským futbalistom Arnarom Gunnlaugsonom, pred pár dňami sa v Sun Times objavila informácia, že so súčasným tajomným priateľom sa zasnúbili. Klebetí sa tiež, že by mohla byť budúcou Bond girl.

TJ Thyne - Jack Hodgins

Keby nebolo Kostí, asi by navždy zostal epizódnym hercom, i keď v známych seriáloch. Než sa stal forenzným expertom na hmyz a rastliny, zahral si 44-ročný rodák z Bostonu napríklad vo filmoch Ed- TV (s Jimom Carreym), Erin Brockovich (s Juliou Robertsovou), objavil sa v jednej časti Priateľov, v Kriminálkach Las Vegas i New York, v Odloženom prípade, ba dokonca v niekoľkých dieloch Walkera, texaského rangera s Chuckom Norrisom. Jeho brat je producent kreslených filmov.

Tamara Taylorová - Dr. Camille Saroyanová

Dnes 45-ročná Kanaďanka ako tínedžerka prerušila strednú školu, aby „skúsila modeling a videla svet“. „Mama moje rozhodnutie podporila. Povedala: Škola tu bude vždy,“ prezradila Tamara v rozhovore. Sympatická herečka prezradila, že ako dieťa bola plachá a nepekná. „Nosila som strojček, čudné čiapky a mala som vyrážky. Bola som tak trochu vyvrheľ. Ale ak nie ste krásni, ste nútení rozvíjať iné zručnosti,“ povedala pre HuffingtonPost.com. Kým sa stala šéfkou špičkového forenzného tímu, sesternica herečky Neve Campbellovej (Scream) kratšie či dlhšie hosťovala vo viacerých známych seriáloch - NCIS, Čísla, Nezvestní, Bez stopy či Dawson Creek. S Davidom Boreanazom sa stretla už v seriáloch Buffy, premožiteľka upírov a Angel. Je druhý raz vydatá, za právnika. Jej snom je nakrútiť kung- -fu film.

John Francis Daley - Dr. Lance Sweets

Sympatický psychológ (37) ukončil pôsobenie v seriáli v roku 2014, aby sa venoval scenárom a réžii. A dobre urobil, lebo mu to ide. Tušili ste, že práve on je autorom vynikajúcich komédií Šéfovia na zabitie 1 a 2? V čom ešte vyniká? Má čierny pás v kung-fu, hrá na bicích a klavíri v skupine Dayplayer a bol vraj vynikajúci študent.

Monk (2002 - 2009)

Jason Gray-Stanford - Randy Disher V Monkovi hrá trošku natvrdnutého, no milého poručíka Randyho Dishera. A hoci má na konte 78 filmových úloh, dodnes je to najvýznamnejšia a najslávnejšia rola 45-ročného rodáka z Kanady. Fanúšikovia japonských anime ho však poznajú aj ako dabingového herca. Od polovice 80. do konca 90. rokov nahovoril dôležité postavy vo viacerých kultových japonských kreslených seriáloch vrátane Dragon Ball Z či Ninja korytnačiek. Tvár prvý raz ukázal až v komédii Mystery Alaska o partii chlapov z malého mesta, ktorá založí úspešný hokejový tím. Počas nakrúcania sa spriatelil s Russellom Crowom a naspieval vokály na albume Gaslight, ktorý Crowe nahral so svojou kapelou Odd Foot of Grunts. Ako spevák a gitarista sa predstavil i v jednom diele Monka, no neskôr prezradil, že na gitare hrať nevie. S Crowom sa stretol aj v oscarovom filme Čistá duša, pozorný divák si ho všimne v dave študentov, kde sa mihol ako „mladík s príšernou kravatou“. A „mihá“ sa v podstate dodnes, hlavne v seriáloch. Vidieť ste ho mohli vo dvoch epizódach Kostí, v Aktoch X, v Highlanderovi či v Klinike Grace. Jeho súkromný život? Vyštudovaný divadelný herec Jason je bezdetný a druhý raz ženatý - s americkou modelkou Jes Macallanovou, mladšou o dvanásť rokov.

Ted Levine - Leland Stottelmeyer

Verili by ste, že dôstojný a chytrý kapitán Stottelmeyer sa preslávil ako brutálny sériový vrah Buffalo Bill z trileru Mlčanie jahniat, ktorý si šil oblečky z kože svojich ženských obetí? Veru tak. Nečudo, že dnes 59-ročný herec bol po nakrúcaní taký frustrovaný, že dlho odmietal prijať iné úlohy ako pozitívne. Syn lekárov - jeho otec má ruských židovských predkov -, ktorý nepokračoval v rodinnej tradícii, si neskôr zahral aj v ďalších známych filmoch, z ktorých si ho takmer stopercentne nepamätáte. Tak napríklad povedali by ste, že hral v snímkach Rýchlo a zbesilo, Flubber, Wild Wild West, Alim, v sci-fi komédii Evolúcia či v horore Hory majú oči? Policajta stvárnil aj v americkej verzii úspešného dánskeho seriálu Most (2015). S manželkou Kim Phillipsovou má dve dcéry.

Bitty Schramová - Sharona Flemingová

Prvá Monkova asistentka pochádza z New Yorku. Je druhá zo štyroch detí, jej mama pracovala ako banková úradníčka, otec bol tenista - rozviedli sa, keď mala desať. Ak ste videli film Veľké víťazstvo s Madonnou a Geenou Davisovou o bejzbalovom tíme, ktorý trénuje Tom Hanks, určite si nespomeniete, že v ňom hrala aj Bitty Schramová (47). Scéna, kde Hanks kričí na platinovú blondínu, že v bejzbale sa neplače, je pamätná. Monka opustila v roku 2005 po tretej sezóne, a nie dobrovoľne. Povzbudená úspechom seriálu sa spolu s Levinom a Grayom-Stanfordom pokúsila dosiahnuť lepší honorár, no nepochodila a zbavili sa jej. Produkcia to zdôvodnila „hľadaním nového kreatívneho zámeru pri niektorých vedľajších postavách“, no neskôr priznala, že s hercami, ktorí nie sú v „prvej línii“, urobí aj v budúcnosti krátky proces.

Traylor Howardová - Natalie Teegerová

Keď producenti vykopli Bitty Schramovú, nahradila ju Traylor Howardová (49). Dcéra prezidenta rodinnej firmy na výrobu hnojív a chemikálií sa preslávila filmom Ja, moje druhé ja a Irena s Jimom Carreym a Renée Zellwegerovou a tromi celkom úspešnými seriálmi, ktoré však zarezonovali iba v Amerike. V súkromí sa dá o nej povedať, že je dosť prelietavá - vydávala sa už trikrát a prvé dve manželstvá vydržali len tri roky. V novembri 2006, počas nakrúcania piatej sezóny Monka, sa jej narodil syn. Aby zakryla tehotenstvo, nosila v seriáli neustále niečo pred bruchom - či už škatule, alebo noviny. V roku 2011 sa vydala za Jarela Portmana a porodila mu ďalšieho syna. Zatiaľ im to klape. Zaujímavé je, že hrala v reklame na žuvačku Juicy Fruit a v klipe Foo Fighters k pesničke Breakout.

Čítajte viac:

Elton John má nepríjemnosti: Obťažoval svojho bodyguarda?

Mentalista (2008 - 2015)

Tim Kang - Kimball Cho

Rodák zo San Francisca je najstarší z troch bratov. Okrem toho, že má čierny pás v taekwonde, 43-ročný herec vyštudoval umenie na Harvarde a na kalifornskej univerzite v Berkley získal bakalársky titul v politických vedách. Prvý raz ste si ho mohli všimnúť v seriáli o mafiánskej rodine Sopranovci (2002). V epizódnych rolách sa objavil aj v seriáloch Právo a poriadok, Myšlienky vraha, Upírske denníky či Monk. Zahral si aj v „rambovke“ Do pekla a späť z roku 2008 ako En-Joo. V roku 2012 založil produkčnú spoločnosť One Shoot Films, jeho prvý filmový projekt sa zameral na sexuálne zneužívanie detí. Kang je tiež hovorcom a podporovateľom Národného centra pre nezvestné a zneužívané deti. Je ženatý, má dcéru Biancu.

Owain Yeoman - Wayne Rigsby

Zvláštne meno agenta Rigsbyho má pôvod vo Walese. Rodák z Oxfordu (37) vyštudoval prestížnu Kráľovskú akadémiu dramatických umení v Londýne s cenou pre najlepšieho študenta. Hovorí plynule po walesky, po francúzsky a po nemecky. Jeho otec je uznávaný nukleárny fyzik. Práve vďaka tomu sa mohol s manželkou, herečkou Lucy Davisovou, sobášiť v Katedrále svätého Paula, ktorá je zvyčajne vyhradená len na kráľovské svadby. Manželstvo však nevydržalo, pár sa rozviedol po piatich rokoch. Yeoman je dnes druhý raz ženatý - s návrhárkou šperkov Gigi Yallouzovou. Jeho prvý konkurz bol do filmu Trója - s Bradom Pittom a Orlandom Bloomom - a získal úlohu Lysandera. Po konci Mentalistu prešiel do historického seriálu TURN.

Amanda Righettiová - Grace Van Peltová

Kariéru začala v štrnástich ako modelka. No oveľa viac ju preslávila úloha „čiernej ovce“ Hailey Nicholovej v seriáli O. C. Kalifornia (2003). Dnes 35-ročná herečka je najmladšia z ôsmich detí. Ona zatiaľ porodila jedno - syna Knoxa Addisona režisérovi a scenáristovi Jordanovi Alanovi, s ktorým sa zobrali v roku 2006. Zahrala si vo dvoch hororoch - Návrat do domu hrôzy, ale najmä v remaku Piatok trinásteho (2009). Krátko po tom, ako film prišiel do kín, podpísala Righettiová kontrakt na úlohu Grace Van Peltovej v Mentalistovi. Jej tehotenstvo (2012 - 2013) do seriálu nezakomponovali. Aby ho zakryli, filmovali ju iba od pása hore alebo sediacu za stolom. V súčasnosti hrá v sci-fi seriáli Colony.

Čítajte viac:

Česi a Slováci sú zasa na nože: Rozhádala ich šou na Markíze a na Nove

Vtierka Castle (2009 - 2016)

Susan Sullivanová - Martha Rogersová

Predstaviteľka mamy Richarda Castla sa narodila v novembri 1942 v New Yorku. Kým sa stala herečkou, vyskúšala všeličo. Pracovala aj ako „servírka zajačik“ v Playboy Clube na Manhattane. „Hovorila som, že radšej ukážem svoje nohy a zarobím za noc šesťdesiat dolárov namiesto dvadsiatich,“ prezradila. No, ako dodala, okrem toho, že nosila drinky, recitovala Shakespeara. Ako 23-ročná chodila s fešákom Carym Grantom - on mal vtedy päťdesiatdeväť. Je známa zmyslom pre humor. Staršia generácia si ju môže pamätať zo seriálu Falcon Crest, mladšia zo sitkomu Dharma a Greg. Molly Quinnová - Alexis Castlová Castlovu filmovú dcéru poznajú predovšetkým malé dievčatá hovoriace po anglicky. Je totiž hlasom princeznej Bloom, jednej z postáv kresleného seriálu Winx. Okrem toho si 22-ročná herečka zatiaľ veľa nezahrala. Všimnúť ste si ju mohli v epizóde seriálu Čísla - Numbers, alebo v komédii Millerovci.

Jon Huertas - Javier Esposito

Spomínate si na seriál Sabrina, mladá čarodejnica? A na jej spolužiaka Brada Alcerra? Tak to bol John Huertas, dnes známy ako agent Javier Esposito. V civile je letecký veterán - osem rokov pôsobil ako výsadkár a odborník na jadrové zbrane, zúčastnil sa napríklad na operácii Púštna búrka v Iraku. Viaceré jeho seriálové úlohy odkazujú na vojenskú minulosť. V JAG-u si zahral ostreľovača, v NCIS seržanta vo výslužbe. Pred dvoma rokmi sa v Mexiku oženil s dlhoročnou priateľkou. Seamus Dever - Kevin Ryan Syn učiteľa herectva a profesorky histórie začal hrať už ako šesťročný. Vo filmografii však Seamus Dever (39) nemá žiadne zásadnejšie hity, zväčša sa objavil v epizódnych úlohách. Až v roku 2008 dostal rolu doktora Iana Devlina v seriáli General Hospital a zároveň v Army Wives. V roku 2006 sa oženil s herečkou Julianou Tatrovou. Obaja sú striktní vegetariáni a podporovatelia neziskovej organizácie Best Friends Animal Society


VIDEO Plus 7 Dní