Vraj niektorí herci majú strach v televízii improvizovať. Perfekcionista Noga (vpravo) si Partičku chcel skúsiť nanečisto.

Noga dal košom Danglovi. Do Partičky nejde

Dano Dangl lanáril do Partičky Mira Nogu, ale u bývalého humoristu nepochodil.

Miro Noga sa mohol vo veľkom štýle vrátiť na televíznu obrazovku. Márne ho kolegovia lákali do Partičky. „Improvizácia je ten najťažší žáner,“ tvrdí perfekcionista Noga a s nostalgiou spomína na časy, keď sa vraj v televízii robil premyslenejší humor.

Zabudlo sa na to

„Našťastie, nie som závislý od toho, aby som zobral formát, ktorý ma bude živiť,“ rozpráva herec, ktorý najslávnejšie obdobie prežil so Štefanom Skrúcaným. Kariéru humoristu ukončil pred ôsmimi rokmi, keď v televízii vystúpili posledný raz ako dvojica. Medzi zabávačov sa mohol teraz vrátiť. „Mal som o neho záujem, tak som ho oslovil prostredníctvom chalanov, s ktorými hrá v Astorke,“ potvrdil „nahováračky“ Dano Dangl.

Noga vraj spočiatku vôbec nebol proti. „Chcel si to vyskúšať na nečisto v rámci divadelného predstavenia bez kamier. Potom by možno išiel do televízneho vysielania. Ale potom sa to ťahalo a zabudlo sa na to. Samozrejme, budeme ho pokúšať aj naďalej. Uvidíme, či ho zlomíme. Bolo by pre mňa cťou, keby sa na Partičke zúčastnil,“ nádeja sa Dano, ktorý staršieho kolegu považuje za jedného z najlepších slovenských hercov. Zlomiť pritom musí hlavne jeho sklamanie z toho, kam sa dnes uberá televízna výroba.

Do Partičky chcel Dangl zlákať aj Nogu. Foto: TV Markíza

Pásová výroba

Päťdesiattriročný Miro nemôže zabudnúť na starú éru. Najmä na hviezdne podmienky, za akých svojho času v televízii produkovali zábavu. Tá mala podľa neho kedysi hlavu a pätu.

„Bol to premyslený humor. Kedysi sme robili mesačníky, neboli sme pod takým tlakom. Musím sa priznať, že teraz mi televízne formáty, ktoré musia ísť každý týždeň, nevyhovujú,“ rozmýšľa Noga, ale Dangl mu oponuje. „To je vec pohľadu, mne neprekáža vyrábať to v takejto periodicite.“

Nájsť herca schopného bravúrne improvizovať nie je podľa producenta na Slovensku jednoduché. „Priznám sa, že je veľmi obmedzený počet ľudí, ktorí to dokážu. Druhá vec je, že mnohí sa boja, aby sa nezhodili. Samozrejme, nič také nehrozí.“ Medzi kolegami z brandže má Dano Dangl aj kopu odporcov, ktorí sa v kuloároch vyjadrujú o Partičke s dešpektom. Lebo vraj jednoduchými etudami, aké teraz v televízii predvádza Latinák a spol., začínali v prvom ročníku na Vysokej škole múzických umení.

„Majú pravdu,“ súhlasí Dangl. „Robili sme to v prvom ročníku, dokonca sčasti aj v druhom. Každopádne, je to zábavná televízna šou, nie Hamlet. Takže v tejto kategórii to porovnávať je scestné,“ obhajuje svoje dielo.

Čurko slávikom?

Partičke sa pritom mimoriadne darí na českom trhu, kde sa česká verzia stala najobľúbenejšou reláciou roka. Pred vyše týždňom zas muzikant Marián Čurko, ktorý hercov na scéne sprevádza, bodoval v Českom slávikovi.

V kategórii Slávici bez hraníc predbehol Mira Šmajdu a skončil na osemnástom mieste. „To je milé,“ potešil sa Dano Dangl, no honorár muzikantovi zvyšovať nemieni. „Bohužiaľ, žijeme v krajinách, kde takéto veci veľa neznamenajú,“ vyjadril sa o prestížnej ankete vždy pozitívny producent a moderátor, ktorého si za jeho smiech v Partičke doberajú fanúšikovia aj odporcovia súčasne.

„Keď sa bavím, bavím sa takto. Aj v súkromí. Bohužiaľ, inak to neviem. Potom sa na seba pozerám na obrazovke, trikrát mi to príjemné nie je, ale neviem sa zastaviť…“


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní