Rozdiely minimálne: Druhá skončila Lucia Slaninková z Považskej Bystrice, vpravo, a na treťom mieste sa umiestnila Lucia Kačurová z Popradu.

Nová Miss Universe Borhyová netúži po chlapoch

Miss Universe SR 2013 Jeanette Borhyová priateľa nemá ani nehľadá, chce si užívať.

Typická Slovenka. Taká je podľa Silvie Lakatošovej nová Miss Universe SR. „Chodím po svete a veľa ľudí mi hovorí, že počuli o Slovensku, aké sú u nás nádherné ženy. A pýtajú sa ma, ako vyzerajú. Tak asi ako Jeanette, to je typické slovenské dievča,“ neskrývala spokojnosť riaditeľka súťaže po zvolení dvadsaťročnej Jeanette Borhyovej.

Tá stále niekomu kohosi pripomínala. V televízii vyzerala ako dvojča Marianny Ďurianovej, počas after party ju experti prirovnávali skôr k inej slečne. Čo sa ešte dialo po dekorovaní novej Miss? A čo mu predchádzalo?

Typická Slovenka: Miss Universe SR 2013 Jeanette Borhyová meria 172 centimetrov a miery má 87-60-88. Foto: Martin Domok

Panika na generálke

Až na Luciu Slaninkovú, ktorá pred vstupom na pódium spínala ruky a modlila sa - a zrejme sa to vyplatilo, lebo skončila druhá -, dievčatá sa na generálke príliš nestresovali. Iba im sem-tam vypadlo z hlavy, ktorým smerom majú na javisku kráčať. Čo-to si vypočuli skôr moderátori, pretože nevedeli vysloviť priezvisko finalistky číslo osem Patrície Ördögovej. No keď asi na dve minúty vypadol elektrický prúd, vypukla v produkcii panika. Našťastie, o pár hodín už bolo v bratislavskom Národnom tenisovom centre všetko v poriadku a mohlo sa začať.

Pri VIP stoloch hneď pod pódiom sedela rodina riaditeľky súťaže aj s jej malým synom Christianom, z ktorého sa asi črtá budúci odborník na krásu. Dianie na javisku celý čas sledoval s otvorenými ústami.

Hneď vedľa zaujala miesto prvá federálna Miss Ivana Christová a hlasným potleskom dávala najavo svoje sympatie. Bolo zrejmé, že najviac fandí tmavovlasej finalistke s číslom deväť a pri rekapitulácii doterajších Miss Universe SR aplaudovala víťazke z roku 2011 Dagmar Kolesárovej. „Je to super baba, zapojila sa viackrát do mojej charity. Veľmi si to vážim,“ prezradila svoje dôvody.

Iná bývalá Miss, toho času fotografka Lucia Senášiová, mala iné starosti. Tmavé okuliare neskladala z očí, ani keď si fotoaparátom zvečňovala priebeh večera.

Umelkyňa: Bývalá Miss Lucia Senášiová z radu vybočovala slnečnými okuliarmi a podväzkami. Foto: Martin Domok

Môže za to kaderníčka

Podľa zákulisných informácií sa porota do poslednej chvíle rozhodovala medzi troma favoritkami. Napokon zavážili detaily. Keď za novú Miss Universe SR vyhlásili usmievavú blondínku Jeanette, dievča zostalo zaskočené. Jej mama v publiku kričala, otcovi vyhŕkli slzy. „Človek si musí veriť a ja som tomu stále verila. Ale aj tak to bol pre mňa šok. Námaha, ktorú som vynaložila, sa vyplatila,“ povedala nám šťastne, hoci sama favorizovala druhú vicemiss Luciu Kačurovú. Gratulácie nakoniec prijímali nielen ony, ale aj Lucia Senášiová. „Dnes večer som už počula asi desaťkrát, že sa s novou Miss podobáme,“ smiala sa.

V okolí Jeanette Borhyovej sa nepohyboval žiaden priateľ. Nehrozí vraj ani to, že by ju tak skoro niekto zbalil. „Chlapov je stále veľa, aj v mojom okolí, ale momentálne chcem mať pokoj. Neboja sa ma, ale ešte túžim byť slobodná, užívať si a prežívať život naplno,“ tvrdí. Ako prezradila, prihlásiť sa na súťaž krásy by jej ani nenapadlo.

„Nahovorila ma moja kaderníčka a kamarátka Tereza Takáčová. Ešte pred rokom a pol som bola tmavovláska, ona ma odfarbovala a keď sme prišli k výsledku, ktorý mi fakt sedel, povedala, choď do toho. Že ak sem nepôjdem, tak ma nakope. Musela som ísť.“ Na moment, keď si blondínka z Ivanky pri Dunaji odskočila na kasting, si zaspomínala aj Silvia Lakatošová. „Hovorila som si, že je taká milá, že by sa mi páčilo, keby vyhrala,“ predniesla vraj prorocké slová.

Ako z románu

Nová Miss má so svojou aktuálnou šéfkou spoločné viac, než si ktokoľvek myslí. Je dielom lásky ako z románu, jej rodičov by sme mohli nazvať folkloristickou obdobou Romea a Júlie. Keď sa do seba zaľúbili, otec Milan tancoval v SĽUK-u a mama Jana, rovnako ako Silvia Lakatošová, v Lúčnici. Svadba prebehla, samozrejme, v krojoch, najprv prišiel na svet syn Martin a po deviatich rokoch aj vytúžená dcéra. Ako dieťa tancovala vo foklórnom súbore, no potom sa dala na volejbal.

O kariére v modelingu nikdy neuvažovala. Keď sme sa však na raute opýtali jej otca, po kom je taká pekná, odpovedal: „Choďte za mojou manželkou, uvidíte.“ „Je to naše slniečko. Vie, čo chce, je dosť ctižiadostivá, chce si dokončiť školu, založiť si svoju firmu. Na Miss nechcela ísť nikdy v živote. Len teraz ju prehovorili kamaráti. Zapracovala na sebe a toto je výsledok,“ rozprávala dojatá tmavovlasá mama, ktorá neprotestovala proti tomu, keď sa Jeanette dala prefarbiť. „Viete čo, ona je zaujímavá aj s tmavohnedými vlasmi, aj ako blondína.“ Obavy z toho, že sa jej dcéra zrazu bude pohybovať v šoubiznise, nemala. „Nebojím sa, lebo viem, čo má v hlave.“

Lelkes bez favoritky

Z Ivanky vraj na finále veľa ľudí neprišlo. Povzbudiť Jeanette prišli najmä priatelia z Bratislavy, kde študuje ekonómiu a podnikanie. Teraz ju zdobí nová korunka Miss Universe SR z bieleho zlata a drahých kameňov údajne za 40-tisíc eur - tá stará leží na poličke u Ľubice Štepánovej. Mimochodom, čerstvo zamilovaná vlaňajšia kráľovná krásy prišla bez nového priateľa, fotografa Rasťa Brezovského. Kde zostal, neprezradila. „Tak to je už naša vec, treba sa jeho spýtať, nie mňa,“ odbila nás s úsmevom.

Na raut nakoniec dorazil aj Juraj Lelkes, ktorý sa k manželke Sise Sklovskej pripojil počas rozbehnutého večera. „Bol som na služobnej ceste v Kyjeve,“ vysvetlil nám už pri stole plnom fliaš šumivého vína. Oči mal len pre svoju manželku a favoritku si spomedzi missiek pre istotu ani nevybral. „Nevyšiel mi môj tip, lebo som nemal čas ani pozerať,“ ubezpečoval nás a so Sisou výnimočne nezostali až do úplného konca. Decentne sa vytratili asi o polnoci.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní