Nový flek: Dostane Puškárová opäť vlastnú reláciu?

V Markíze sa klebetí o relácii pre moderátorku spravodajstva Zlaticu Puškárovú.

Pripravuje sa v Záhorskej Bystrici nový politický formát? Šepká sa o návrate k politickým talkshow. Kto by mal diskusnú reláciu uvádzať a kedy sa objaví na obrazovkách?

Náš zdroj z televízie Markíza nám prezradil, že vedenie naozaj pripravuje politickú reláciu, ktorá by tak mala nadviazať na mimoriadne úspešné Na telo, ktoré sa udržalo na obrazovke štrnásť rokov. „Je to veľmi čerstvé, ale áno, je to tak,“ potvrdil nám zdroj, ktorý však nevie odhadnúť, kedy by sa relácia mala dostať na obrazovku.

Partner k Puškárovej?

Kto sa odhodlá moderovať diskusiu a posadí sa do horúceho kresla k politikom? Najdlhšie slúžiacou politickou moderátorkou je Zlatica Puškárová. Tá skončila v relácii Na telo na jeseň v roku 2013 a odvtedy sa objavila len v špeciálnych vydaniach, napríklad ku kríze na Ukrajine či k referendu o rodine.

Dá sa teda očakávať, že práve ona bude najvážnejšou kandidátkou na post moderátorky tejto relácie. Tentoraz by však Zlatica nemala spovedať politikov sama, a tak do úvahy prichádza aj reportér Michal Kovačič. Ten sa už objavil po boku Puškárovej viackrát - napríklad spoločne spovedali politikov v povolebných debatách.

Overená dvojica: Novú politickú reláciu by mala mať na starosti Zlatica s Michalom Kovačičom. Foto: Facebook

Súhru markizáckych moderátorov a vysokú sledovanosť povolebných diskusií chce televízia pravdepodobne využiť aj v novej relácii. No, pravdupovediac, v Záhorskej Bystrici vlastne ani nemajú iných kandidátov, ktorí by mohli zasadnúť do kresla k politikom.

A prečo sa vlastne skončilo úspešné Na telo? Vraj z rôznych dôvodov. Dlhé roky sa relácia snažila prispôsobovať divákom, ale aj politickému vývoju.

Záverečnú klapku vraj nepriamo odklepol premiér Robert Fico, keďže jeho jednofarebná vláda nevytvárala veľa priestoru na diskusiu. Ešte horšie na tom bola rozdrobená opozícia, a tak sa televízia rozhodla diskusnú reláciu stopnúť.

Problémy s bratom

Rok 2016 by mohol byť teda opäť rokom Zlatice Puškárovej, ktorá sa ešte pred koncom politickej relácie presunula do hlavného spravodajstva. Či zostane moderátorka sedieť na oboch pracovných stoličkách, zatiaľ náš zdroj nevedel povedať. S novou reláciou by však mohla zažiť „politický“ comeback, čo by po dlhšom čase bola pozitívna správa.

Najmä v posledných mesiacoch totiž trápi moderátorku brat Peter, ktorého prešetrujú v súvislosti s daňovými podvodmi. Pred pár dňami ho rakúska polícia zadržala v Hainburgu, keďže bol na neho vydaný európsky zatykač. Puškár zatiaľ sedí v rakúskom väzení, zhodou okolností v tom istom ako ďalší celebritný podnikateľ Sergej Kucherenko.

Na Markíze zle, v JOJ ešte horšie

Na plánovanú politickú reláciu sme sa spýtali aj na oddelení public relations v Markíze, o pripravovanej novinke tam však údajne ešte nič nevedia. Mimochodom, v komerčnej dvojke TV JOJ je situácia s politickými reláciami ešte horšia. Poslednou bola priemerne sledovaná De facto s podtitulom Talkshow Daniela Krajcera.

Známy moderátor sa však v roku 2010 presunul na druhú stranu a zaradil sa medzi politikov. „Aktuálne nepripravujeme žiadnu politickú reláciu, ktorú by sme vysielali na pravidelnej báze,“ povedali nám na Kolibe.


VIDEO Plus 7 Dní