Odborníčka na módu: Poslankyne prišli skladať sľub ako kolotočiarky

Príliš veľa čipky, ozdôb či lakovaných doplnkov, tak hodnotí nové poslankyne známa módna štylistka Andrea Ziegler.

Foto: TONY ŠTEFUNKO

Lucia Nicholsonová (SaS): Modrá je dobrá voľba. Šaty spĺňajú kritériá dôležité a žiadané pre konzervatívny sektor, akým je politika. Vhodne zahalené ramená, decentný dekolt, správna dĺžka. Navyše, Lucia je v požehnanom stave, musia byť aj pohodlné. Určite by som vymenila topánky za klasické matné lodičky. Lakované sú vhodné na spoločenskú príležitosť. K celkovému stylingu sa nehodí kabelka. Vhodnejšie by bolo niečo kufríkové, decentné, bez viditeľných značiek. Účes aj mejkap sú vhodne zvolené a ladia s celkovou osobnosťou.

Foto: VLADO BENKO

Jana Vaľová (Smer-SD): Zeleno-čierna kombinácia je pekná. Nemyslím si, že opasok je dobrá voľba. Práve naopak. Volila by som tvarované šaty, ale voľnejšie s dĺžkou pod kolená. Opäť príliš hlboký výstrih zdobený čipkou, ktorý nie je v súlade s protokolom. Účes žiaden, pôsobí na mňa neupravene.

Foto: VLADO BENKO

Martina Šimkovičová (Sme rodina): Všetko by malo byť umiernenejšie. Mejkap a účes menej výrazné, decentnejšie. Šaty mali byť skôr strihovo konzervatívne a rozhodne dlhšie, dĺžka okolo kolien. Kabelky bez zbytočného zdobenia a log. Nič lesklé a preexponované. Všeobecne odporúčam v prípade čiernych šiat a doplnkov zvoliť pančuchy telovej farby. Veľa čiernej nepôsobí dobre.

Foto: TONY ŠTEFUNKO

Edita Pfundtner (Most-Híd): Tu by som topánky a kabelku vymenila za matnú alternatívu. Červené sako príjemne oživí čiernu farbu šiat a doplnkov. Áčková sukňa a tiež jej dĺžka, to je dobrá voľba. Dala by som si viac záležať na účese, ktorý sa mi zdá dosť neupravený.

Foto: JURAJ ROŠČÁK

Petra Krištúfková (Sme rodina): Vybrala si celkom dobrú alternatívu kostýmu. Iba by som bola opatrná s leskom. Strih a štýl sa mi páčia. S mejkapom by som to nepreháňala, nejde o módnu prehliadku.

Foto: VLADO BENKO

Eva Antošová (SNS): Inšpirácia, ako sa obliecť na spoločenskú príležitosť, ale nie do parlamentu. Kožušina na rukávoch šiat je príliš výstredná a nevhodná. Náhrdelník na krku zbytočný. Je to konzervatívne prostredie a mala by tu panovať striedmosť a umiernenosť v oblečení. Nemyslím tým vyhýbať sa farbám, ale zvládať aj určité princípy protokolu. Šaty by som vymenila za jednoduchšie, bez zbytočných čačiek, s decentnejším výstrihom. Opäť by som asi siahla po telových pančuchách. Účes mal byť jednoduchší.

Foto: VLADO BENKO

Jana Nehézová (ĽS NS): Čierno-biela kombinácia je istota, ale tu by som to vymenila. Radšej by som zvolila biele šaty a skôr čierne sako. V takomto prípade sa dá docieliť zužovací efekt. Naopak, kombinácia, ktorú vidíme, zbytočne pridáva na objeme. Pančušky by som vymenila za jemnejšie, priehľadnejšie. Farebný účes sa mi zdá ako skvelý doplnok na oživenie bielo-čiernej kombinácie.

Foto: VLADO BENKO

Denisa Saková (Smer): Šaty sú dostatočne konzervatívne. Pančušky by som vymenila za telové a dostatočne transparentné a matné. Perlový náramok sa sem nehodí. Čomu by som sa viac venovala, je účes. Toto je všetko, len nie upravené vlasy.


VIDEO Plus 7 Dní