Dieťa po štyridsiatke: Andrea Vadkerti vďaka tehotenstvu omladla.

Ohrozená: Napriek riziku odletela tehotná Vadkerti do Ázie, kde vyčíňa zika

Tehotná Andrea Vadkerti čelí komplikáciám. Minulý týždeň odletela do Singapuru, kde žije a kde práve zúri zika.

Roky strávila v zahraničí a dnes vyzerá lepšie než kedykoľvek predtým. Bývalá moderátorka Andrea Vadkerti (42) sa minulý týždeň vrátila na Slovensko, doma pobudla len niekoľko dní a z tváre jej nemizol úsmev. Už na prvý pohľad bolo zjavné, že onedlho privedie na svet svoje tretie dieťa. No nebude to zrejme také jednoduché. Bývalá tvár TV Markíza, RTVS i TA3 už niekoľko mesiacov žije v Singapure, kde by logicky mala rodiť. Ázijskú krajinu však od minulého týždňa viaceré krajiny tehotným ženám neodporúčajú navštíviť.

Dieťa po štyridsiatke: Andrea Vadkerti vďaka tehotenstvu omladla.
Dieťa po štyridsiatke: Andrea Vadkerti vďaka tehotenstvu omladla.
Foto: Emil Vaško

Dieťa po štyridsiatke: Andrea Vadkerti vďaka tehotenstvu omladla.FOTO: Emil Vaško

Bude to chlapec

Na Slovensko pricestovala len preto, aby si pripomenula profesijné začiatky. Dvadsať rokov po tom, čo s Vladimírom Repčíkom uvádzali historické prvé Televízne noviny na Markíze, sa znova posadili vedľa seba. Andrea si zakrývala brucho voľnou blúzkou a sakom, takže málokto postrehol, že je v pokročilom štádiu tehotenstva.

Večer si na párty obliekla tesné šaty a nepôsobila, že by tehotenstvo po štyridsiatke znášala ťažšie, práve naopak. Na párty sa Andrea zabávala s bývalými kolegami, ktorých možno aj roky nevidela. „Bola veľmi uvoľnená, určite sa v zahraničí zmenila. Teraz je pre ňu prioritná rodina. Žiadna sláva, dokonca si podľa mňa už ani nevie predstaviť, že by sa niekedy vrátila pred kameru,“ prezradil zdroj z jej okolia.

V roku 1996: Andrea mala dvadsaťdva rokov, keď sa stala hviezdou Markízy.
V roku 1996: Andrea mala dvadsaťdva rokov, keď sa stala hviezdou Markízy.
Foto: TV Markíza

V roku 1996: Andrea mala dvadsaťdva rokov, keď sa stala hviezdou Markízy.FOTO: TV Markíza

Na večierku sa tmavovláska dozaista pozdravila so svojou niekdajšou dvojičkou z Markízy. Zatiaľ čo kedysi si s plavovlasou Anetou Pariškovou konkurovali na televíznej obrazovke, dnes sa akoby predbiehajú v súkromí. Obe odstavili kariéru bokom ako zrelé tridsiatničky a založili si rodinu. Dnes vychováva Aneta troch synov - Daniela, Nathana a Gabriela -, no čoskoro ju v počte potomkov niekdajšia kolegyňa dobehne. Podľa našich informácií po desaťročnej Sophii a deväťročnom Ralphovi privedie onedlho na svet chlapca.

Vyrovnali sa: Aj Aneta Parišková vychováva troch potomkov.
Vyrovnali sa: Aj Aneta Parišková vychováva troch potomkov.
Foto: Emil Vaško

Vyrovnali sa: Aj Aneta Parišková, v čiernych šatách, vychováva troch potomkov.FOTO: Emil Vaško

Porodiť by ho mala v Singapure, kam sa len tento rok s rodinou natrvalo presťahovali. V poslednom čase však svetové agentúry o tejto ázijskej krajine chrlia znepokojujúce správy, rozšíril sa tam vírus zika. Počet nakazených v krajine minulý týždeň vzrástol na 115, pričom viac ako polovica pacientov pochádza z iných ázijských štátov. U väčšiny sa prejavovali mierne symptómy, mnohí sa už vyliečili. Viaceré štáty vrátane Austrálie, Taiwanu či Južnej Kórey vydali pred pár dňami vyhlásenie, že neodporúčajú tehotným ženám cestovať do Singapuru.

Začali odznova

Andrea strávila na Slovensku pár dní a napriek riziku po oslave odletela za najbližšími do Ázie. Pritom chýbalo málo a všetko by bolo inak. Do zahraničia sa už pred rokmi presťahovala, aby zachránila svoje manželstvo. Nasledovala Rastislava Vasilišina, s ktorým sa prvý raz videli na lyžovačke v Alpách. Zosobášili sa v tajnosti na Bahamách, narodili sa im dve deti a potom prišla partnerská kríza. Vraj bola v hre iná žena.

Prekonali krízu: Veľa nechýbalo a s manželom Rastislavom Vasilišinom by sa boli rozišli.
Prekonali krízu: Veľa nechýbalo a s manželom Rastislavom Vasilišinom by sa boli rozišli.
Foto: Archív

Prekonali krízu: Veľa nechýbalo a s manželom Rastislavom Vasilišinom by sa boli rozišli.FOTO: Archív

Na súde pristála žiadosť o rozvod, ale Vadkerti ju nakoniec nečakane stiahla. „Manželovi dôverujem, zostávame spolu. Obaja sme pracovali na tom, aby sme náš vzťah dali do poriadku. Stálo nás to veľa energie,“ vysvetľovala moderátorka svoje rozhodnutie. „Nerobili sme to pre deti, ale pre seba. Inak by sa nám to nepodarilo. Odložili sme egá bokom.“

Partneri sa dohodli, že začnú odznova za hranicami Slovenska, kam Rastislav ako biznismen odišiel za prácou. Aj s deťmi sa presídlili do francúzskeho Nice a naposledy do Singapuru. Tam pracovne nezaháľala ani Andrea. Hoci na Slovensku zrejme svoje koučingové aktivity obmedzila, v práci pokračovala v Ázii, kde sa stala členkou Medzinárodnej konfederácie koučov.


  • kd
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní