Dukátová vie, ako si urobiť radosť. Nad starým domom sa vyníma novostavba.

Olympionička Jana Dukátová si zrekonštruovala celé podkrovie

Kajakárka a majsterka sveta vo vodnom slalome Jana Dukátová býva vo vychytenej štvrti v centre hlavného mesta. Napriek tomu, že zo svojej historicky prvej olympiády v Londýne nepriniesla žiadnu medailu, pustila sa do finančne nákladnej rekonštrukcie podkrovia.

Oficiálne je ako majiteľ a investor stavby uvedená Dukátovej mama Zlatica, susedia však označujú za majiteľku bytu nadanú kajakárku. V obytnom dome si k bytu na hornom poschodí údajne prikúpila aj podkrovie, ktoré potrebovalo kompletnú renováciu. Teraz sa na dome starom niekoľko desiatok rokov skvie moderná nadstavba.

Narobila sa

Kajakárka býva na bratislavských Palisádach už dlhší čas. Pred niekoľkými mesiacmi sa rozhodla svoje hniezdočko rozšíriť. Vybudovala si byt s exkluzívnym výhľadom. V bytovke žije iba niekoľko rodín, preto prominentná suseda ich pozornosti neušla. Dukátovú bolo vídať počas rekonštrukcie na dvore pred domom, ako sama prikladala ruku k dielu. Nosila, čo bolo treba, a pomáhala robotníkom, ako len vedela. Húževnatá športovkyňa pracovala vo svojom byte takmer každý deň. „Myslím, že aj autom vozila materiál. Má ho oblepené svojou fotkou, tak sa nedá prehliadnuť,“ povedala nám jej staršia suseda. Nadstavbu dokončili vďaka Dukátovej pracovitosti pomerne rýchlo. V novom obydlí ešte nie je všetko stopercentne hotové, pretože sa u nej aj v týchto dňoch striedajú majstri.

Šiesta: Za popredné miesto na olympiáde zinkasovala osemtisíc eur. Foto: Profimedia.sk

Závidia?

Všade sa nájdu neprajníci a neobchádzajú ani Janu. Tí mali podozrenie, že stavba nie je v súlade so stavebným poriadkom. S Dukátovou sme sa snažili spojiť niekoľko dní, ale telefón nedvíhala. Nakoniec sa nám ozval jej tréner Róbert Orokocký. „Myslím, že sa o tom nebude chcieť baviť. Stavba je v súlade so stavebným povolením, môžete si to overiť aj na príslušných miestach,“ vyjadril sa kajakárkin starostlivý tréner. „Podľa mňa je stavba v poriadku. Náš dom priamo susedí s tým, v ktorom stavala, čiže sme videli plány a rekonštruovala podľa nich,“ zastávala si zas kajakárku pani z vedľajšieho vchodu. Na múre domu je vylepený oficiálny oznam o prestavbe. Ďalší je umiestnený na vchodových dverách.

Darí sa jej

Dvadsaťdeväťročná brunetka skončila na olympijskej divokej vode v Londýne na šiestom mieste, získala za to odmenu osemtisíc eur. Športovala pritom už od mala. Keď otvárali kanál v Čunove, išla sa pozrieť na ukážky a rozbúrené vlny ju natoľko očarili, že sa rozhodla venovať už iba divokej vode. Tvrdé tréningy jej priniesli množstvo úspechov. Je majsterkou sveta i Európy, len olympiáda jej nevyšla podľa jej predstáv. Bohatú zbierku medailí si pravdepodobne vystaví v novom podkroví.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní