Oscarový režisér Menzel: Jeho manželka má dieťa s iným, on ju za to obdivuje

Mám chytrú ženu. Keď som nechcel dieťa, zaobstarala si ho s iným chlapom, priznáva Jiří Menzel v rozhovore pre PLUS 7 DNÍ.

Reč je o režisérovej staršej dcére Aničke Karolíne (7). Menzlová ju splodila s ďalším českým režisérom Jaroslavom Brabcom. Dva roky spolu aj žili, nakoniec sa však vrátila k Menzlovi. S tým má ročnú dcéru Evu Máriu.

„Aničku si Olinka zaobstarala na truc. Chvíľku bol, samozrejme, prúser,“ povedal nám Menzel. „Tá menšia, tá už je, zaplaťpánboh, moja. Hoci dúfam, že nebude po mne. Že bude pekná po maminke a chytrá po babičke,“ dodal.

Zaujímavosťou je, že Menzelovci nežijú v spoločnej domácnosti. „Preto nám to klape. Bývame spolu, keď sa potrebujeme.“

Oľga Menzelová, manželka 78-ročného kultového režiséra, je o mladšia o štyridsať rokov. Zoznámili sa počas rozhovoru. „Bola mi strašne nesympatická, no odporná. Taká dokonale vymachlená ženská. Ale mala tak strašne pekný zadok, tak čo som mal robiť? Pozval som ju na kávu,“ spomína Menzel.

Na Oľge mu imponovala aj jej úprimnosť. „Bolo to nudné - povedala mi, keď sme skončili.“

S absolventkou športového gymnázia a neskôr žurnalistiky sa zobrali v novembri 2004, počas cesty po Ázii. Pritom dovtedy bol vytrvalým starým mládencom. „Veď na svete je toľko zaujímavých ženských, tak prečo stráviť život s jednou a tou istou,“ povedal napríklad v rozhovore pre Playboy.


VIDEO Plus 7 Dní