Ako veľkí kamoši: Setteleho prišiel do Záhorskej Bystrice pozrieť aj Andrej Danko.

Oslavy 20. výročia Markízy: Čo tam robil predseda parlamentu Andrej Danko?

Andrejovi Dankovi sa dostalo v sobotu v Markíze vrúcneho privítania.

Tisícky ľudí tlačiacich sa v nekonečných radoch. Vysoké teploty a zápach šíriaci sa z mobilných toaliet rozpálených slnkom. Unudená Emma Drobná či vrelé privítanie Andreja Danka. Aj takéto scény sa objavili v sobotu v Záhorskej Bystrici. Organizátori dvadsiatych narodenín televízie Markíza ako každý rok ani teraz dobre nevymysleli parkovanie - na priľahlom poli. Rozvíreného prachu a hliny ste sa mohli pri príchode aj najesť. Nehovoriac o tom, že keď ste sa po celom dni vrátili k autu, vyzeralo, ako keby vám ho priniesli z púštnych pretekov.

Spolitizované oslavy

Návštevníkom to však náladu nepokazilo. Mnohí z nich vystáli hodinové rady, aby dostali autogram od obľúbeného moderátora, redaktora či herca. Oveľa horšie sme obišli my. Chceli sme sa spojiť s najslávnejším markizáckym reportérom súčasnosti Michalom Kovačičom. Jeho dôsledná novinárska práca nedávno znervóznila premiéra Roberta Fica, ktorý neustrážil svoj slovník a počastoval ho invektívami. Hovorkyňa Markízy Tatiana Tóthová nám vysvetľovala, že nerozumie, prečo by sme mali oslovovať jej kolegov. Vraj sú to zamestnanci súkromnej firmy ako každej inej.

Michal Kovačič: Nemohol nám povedať ani slovo.
Michal Kovačič: Nemohol nám povedať ani slovo.
Foto: TV Markíza

Michal Kovačič: Nemohol nám povedať ani slovo.FOTO: TV Markíza

Ešte predtým začali mať oslavy v Záhorskej Bystrici politický nádych. Riaditeľ televízie Matthias Settele vrúcne a s úsmevom na perách vítal predsedu parlamentu Andreja Danka, ktorý do Markízy na Deň otvorených dverí nečakane dorazil. Settele so šéfom SNS prehodili v zákulisí hlavného pódia pár slov a po chvíľke sa obaja stratili v dave. Návštevníkov však skôr zaujímali „zamestnanci súkromnej firmy ako každej inej“ a interpreti, ktorí čo-to odspievali na pripravenej scéne.

Ťažká noc?

Adela Banášová po rozchode neprišla do Záhorskej Bystrice zronená a na pódiu bavila tradičným humorom. Zabaviť sa prišiel aj Maťo Ďurinda s kapelou. Keď ich v zákulisí zdravil mladík Martin Harich - Ahojte, páni muzikanti -, členovia Tublatanky chvíľu zmätene pozerali, akoby vôbec netušili, kto sa im to prihovára. V zákulisí sa mladý spevák stretol s expriateľkou Celeste Buckingham, asi minútu sa zhovárali a potom si každý išiel po svojom. Speváčka s americkými koreňmi za sestrou a súčasným partnerom Matějom Vávrom.

Emma Drobná: Bozkom pozdravila Viktora Vinczeho.
Emma Drobná: Bozkom pozdravila Viktora Vinczeho.
Foto: Emil Vaško

Emma Drobná: Bozkom pozdravila Viktora Vinczeho.FOTO: Emil Vaško

Zo SuperStar sa medzi svojimi ukázala aj Emma Drobná, ktorej však naozaj nebolo do reči. Dvadsaťdvaročná speváčka vyzerala ako po preflámovanej noci, no oficiálna verzia znela, že je chorá. Aj keď na začiatku pôsobila znechutene, neskôr jej „tí zhora“ pravdepodobne dohovorili. A tak sa Emma musela na svojich fanúšikov aj trochu pousmiať.


VIDEO Plus 7 Dní