Sama s tromi deťmi: Svoje deti vychováva pani Kukačková v skromných pomeroch.

Osud Adama Kukačku divákov dojíma. Vyhrá SuperStar?

Najväčší favorit SuperStar Adam Kukačka žije v chudobe, výhra by zachránila celú rodinu.

Podľa niektorých je vopred jasným víťazom SuperStar, lebo divákov dojíma. Má komplexy z hmotnosti a nerád rozpráva o skromnom prostredí, z ktorého vzišiel. Keď bol najmladší finalista ešte malý chlapec, opustil ho otec. Mama sa neskôr opäť zamilovala, do rodiny pribudol malý Tomáško, no čoskoro zostali opäť bez hlavy rodiny.

Plače za ním

Za rodinou Adama Kukačku sme vycestovali do Brna, no vo svojom byte nás neprijali. Mama Hana priviedla so sebou do kaviarne trojročného syna Tomáška, ktorý na akúkoľvek zmienku o slávnom bratovi reagoval plačom a dožadoval sa, aby sa vrátil domov.

„Už mu nedovolím v televízii sledovať SuperStar. Zbytočne ho to rozruší a plače. Keď som sa minule vrátila z Prahy z finálového prenosu, z ruky mi vzal transparent s Adamovou veľkou fotkou, rozbalil si ho na zemi a pusinkoval ho. Každý deň sa pýta, či to už vyhral a kedy sa vráti,“ prezrádza pani Kukačková, ktorá teraz rieši najbližšiu budúcnosť.

„Malého mi nevzali do škôlky a mne sa končí materská, takže musím na úrad práce.“ Aj ona za Adamom smúti a súčasne dúfa, že v súťaži vydrží čo najdlhšie. Najlepšie až do veľkého finále.

Keď sa spýtame, či sa už s Adamom rozprávali o prípadnej finančnej výhre stotisíc eur, prekvapene podotkla: „Toľko sa dá vyhrať? Ja vôbec netuším, čo s toľkými peniazmi. Ani nad tým nepremýšľam. Nikdy som toľko peňazí nevidela. Keby sa mu pošťastilo vyhrať, budú to predovšetkým jeho peniaze, tak nech sa rozhodne on, čo s nimi. Ja mu pomáham, ako sa dá. Ak mám kredit, posielam esemesky a snažím sa mu dodávať energiu. On to však psychicky znáša oveľa lepšie než ja. Som neskutočne vystresovaná, keď ho vidím na javisku spievať.“

Vyhrá to?: Finančná injekcia by veľmi pomohla jeho rodine. Reprofoto: Juraj Roščák

Po mame

Šestnásťročný Adam býva s ďalšími tromi ľuďmi v dvojizbovom byte. O izbu sa delí s bratom Kryštofom, starším o tri roky. Matka s najmladším Tomáškom spia v obývačke. „Byt prerábame na trojizbový. Bol to nápad najstaršieho syna, ktorý vyhral súťaž o najlepšieho inštalatéra Juhomoravského kraja. Je veľmi šikovný, sám zastane veľa práce,“ rozpráva hrdá mama.

Za to, že Adam sa pýši najlepším prehľadom v muzike zo všetkých finalistov, môže práve ona. „Keď chlapci vstávali do školy, budíček prebiehal tak, že som im každý deň pustila album nejakej kapely alebo speváka. U2, INXS, Pražský výběr, ale aj veľa slovenskej hudby. Tublatanka, Elán, to je moje. A tiež Peter Nagy, Miro Žbirka alebo Marika Gombitová. Kým sa vychystali do školy, stihli celú platňu. Postupne si hudbu púšťali aj sami a hľadali si vlastných obľúbencov.

Keď Adam počul v rádiu nejaký český song, ktorý sa mu páčil, povedala som mu: To je prespievané, poď, pustím ti originál. Hudba na chlapcov mala vždy dobrý vplyv. Keď som ich nútila do niečoho, čo sa im nechcelo, napríklad strihať si vlasy, zapla som nejaké dobré cédečko a hneď sa bez problémov podvolili.“

Talent zdedil mladý spevák s najväčšou pravdepodobnosťou práve po mame, ktorá veľa rokov spievala v zbore, nakoniec však skončila ako zdravotná sestra. „Aj on ako desaťročný začínal ako zborista, ale zistil, že sa tam nepresadí. Nikdy mu nedali spievať žiadne sólo, tak odtiaľ odišiel.“

Genetika nepustí

Adam sa podľa jeho matky na nič nesťažuje. „Nikdy nepovie, keď ho niečo trápi. Možno sa zdôverí staršiemu bratovi, mňa nechce zaťažovať. Viem, že má trochu komplexy z hmotnosti, ale to mám aj ja. Zje všetko, čo navarím, v jedle nie je prieberčivý, ale nie je žiadny žrút.

Nadváhu máme geneticky danú, preto som sa chalanov snažila viesť aj k športu. Teraz, keď je na ‚gympli‘, musí sa veľa učiť. Na pohyb nie je čas. Veľa robí aj nepravidelná strava. Už nemôžem nad ním stáť s bičom a dohliadať, aby mal režim, aj keď je to vlastne stále dieťa.“

Oveľa viac než nadbytočné kilogramy mladíka trápi trauma z detstva. Keď mal osem rokov, rodinu opustil otec. „Stalo sa to zo dňa na deň. Ani ja, ani chlapci sme netušili, že sa niečo deje. Nemali sme žiadne problémy, manžel sa len zrazu vytratil. Celé to bolo o to ťažšie, že sa ani nerozlúčil, ani nič nevysvetlil. Zostali sme v šoku. Až neskôr sme sa dozvedeli, že je za tým iná žena, ktorá mu neskôr porodila dieťa.“

Šesť rokov trvalo, kým si k synom našiel opäť cestu a začal ich navštevovať. „Adam to dodnes nesie ťažko, bol by rád, keby sme boli spolu. Cesty späť však už niet, aj keď sa chlapcom snaží zmeškané roky vynahradiť,“ krčí plecami životom skúšaná žena.

Lipnú na sebe

Hane po rozchode s manželom ostali na krku dve malé deti, po čase si znova našla partnera a mala dieťa. „Už som nechcela žiadne, ale ten pán po ňom veľmi túžil, tak som privolila,“ vysvetľuje narodenie Tomáška.

Tesne potom láska medzi jeho rodičmi rýchlo vyprchala. „Je to na dlho a nechcem to rozoberať. Skrátka, vyšli najavo okolnosti, o ktorých som netušila, takže som ho musela opustiť. O malého sa však stará, platí na neho poctivo. Chcel by sa s ním vídať častejšie, ale je vylúčené, aby som mu ho požičala. Keď však príde k nám, nechám ho, nech sa s ním hodinku, dve pohrá.“

Superstarista Adam zo začiatku bral brata s rezervou. Keď ho však prvý raz chytil za ruku, hneď si ho zamiloval. „Tomáško k nemu prilipol. Nikdy pri ňom neplakal.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní