Z Ibrahima Maigu je už otec.

Päťdesiatnik Maiga má dieťa s tínedžerkou: Mal som si nájsť babičku?

Ibrahim Maiga tvrdí, že naňho letia mladé dievčatá. S neplnoletou priateľkou dokonca splodil dcéru. Ostane v Afrike alebo sa vráti na Slovensko?

Až po roku a pol sa nám Ibrahim Maiga exkluzívne zdôveril, prečo tak náhle opustil Slovensko. Do rodného Mali odcestoval na naliehanie jeho vtedy ešte neplnoletej priateľky Inny. Rodičia ju chceli vydať za iného.

Zhodou šťastných okolností sa zaľúbenci poistili bábätkom, dievčatkom Fatim, ktoré vtedy zrejme v návale emócií splodili. Ibi tvrdí, že na Slovensko sa vráti, príde s oboma.

Narýchlo

Na Slovensku prežil niekoľko vážnych vzťahov, napokon predsa len dal prednosť krajanke z Mali. „Písala mi vtedy, že ju chcú vydať, a prosila, aby som tomu zabránil. Ona totiž milovala len mňa. Všetko som teda nechal tak, rýchlo som si kúpil letenku a odišiel to riešiť.“ Doma sa plánoval zdržať len chvíľu, kým podnikal kroky na rozbehnutie podľa jeho slov veľkého medzinárodného biznisu.

„Prišiel som na desať dní a už som v Mali dva roky. Na Slovensko som prišiel na päť rokov študovať a ostal som dvadsaťsedem rokov. Aj to je dôkaz, že nemáme osud vo svojich rukách,“ filozofuje.

Má najmladšiu

Veci okolo biznisu sa však pretiahli a milý Ibi s Innou čoskoro zistili, že čakajú dieťa. „Neplánoval som to. Roky som sa o to snažil, ale až teraz sa to podarilo. Som naozaj veľmi šťastný.“ Veľký vekový rozdiel ho absolútne netrápi. Práve naopak.

„A čo som si mal nájsť nejakú babičku? Už mám nejaký vek a keď, nedajbože, predčasne odídem z tohto sveta, musí tu byť niekto, kto sa o Fatim postará a bude jej oporou,“ vysvetľuje Maiga, ktorý si z mladých krások mohol vždy vyberať.

„Ja neviem, čo tie dievčatá na mne vidia. Mladé na mňa leteli na Slovensku a v Mali je to ešte horšie. Keď sú tie dievčatá pokope, dokonca na seba žiarlia. Tu som atraktívny aj preto, že som už Európan a vynikám iným spôsobom života. Všetky krásky majú oči len pre mňa. Nikto z mojich súrodencov nemá takú mladú priateľku,“ hrdí sa a dodáva, že jeho mama, ktorá mu vybrala inú nevestu, i svokrovci sa so situáciou už zmierili.

Z malej bude Slovenka

Napriek tomu by sa Ibrahim Maiga najradšej vrátil na Slovensko. „V Mali sú vyše štyridsaťstupňové teploty, ktoré sú pre mňa ako pre Slováka katastrofálne, ale chýbajú mi hlavne moji priaznivci a vystúpenia. Ale zatiaľ tu ostávam, lebo okrem biznisu sa musím postarať aj o moje dievčatá. Inna má len osemnásť, je veľmi mladučká a to malinké nemôžem nechať len na ňu. Musím jej ukazovať veľa vecí, vysvetľujem jej, ako dbať o hygienu, lebo tu bábätko nechajú hocikde, vôbec neuvažujú o mikróboch. Také veci sú im ľahostajné. Malú dokonca aj prebaľujem, kúpem, hráme sa spolu, je to úžasný zázrak,“ rozplýva sa.

Z malinkej chce mať Ibi Slovenku, no hovorí na ňu tromi jazykmi. „Samozrejme, po slovensky, po francúzsky a rečou bambara, ktorou sa dorozumievame v Mali. Okrem toho jej spievam slovenské pesničky, aj moje, aj naše ľudovky.“

V Afrike by si „čierna bača“, podobne ako jeho otec, mohol dovoliť viac žien, no on sľúbil vernosť Inne. „Už som slovenský občan, ktorý rešpektuje slovenské zákony. A okrem toho so ženami sú starosti. Čím viac žien, tým viac starostí. Preto som si zatiaľ nevzal žiadnu za manželku,“ hovorí a svadbu zatiaľ neplánuje ani s Innou. „Uvidíme, či k tomu príde, a ani si s tým nelámem hlavu.“

Jediné, v čom má jasno, je to, že so svojou rodinou chce žiť na Slovensku. „Som slovenský občan, preto nie je pre mňa problém vybaviť trvalý pobyt a pre malú určite vybavím aj naše občianstvo,“ spriada plány, ktoré chce zrealizovať ešte tento rok. „Na chvíľu ich tu nechám s mojou mamou, kým im pripravím pôdu, aby mohli prísť za mnou. Zatiaľ bývame v prenajatom domčeku.“

Zmenil sa

Ibrahima vraj otcovstvo zmenilo. „Zrazu som oveľa zodpovednejší, nemíňam peniaze, myslím na budúcnosť a mám strach o moje dievčatá,“ vysvetľuje muž, ktorého sme v Bratislave často videli premávať sa na motorke, korčuľovať na hrádzi či rozhadzovať peniaze v kasíne. V Mali si tieto zábavky nemôže dovoliť.

„Kasíno je tu len jedno, ale nikdy som tam nebol. Korčuľovať tu nie je kde a na motorky tu je veľká divočina, takže skôr jazdím na štvorkolke, ktorú mi požičiava kamarát.“

Okrem toho si ďaleko od Slovenska Ibrahim musí dávať pozor na to, čo robí. Ako synovi známeho malijského politika mu vraj pred domom občas sliedia miestni paparazzi.

„Môj otec bol veľký káder, takže som pre nich zaujímavý a navyše na internete zistili, že som hral vo filme a že spievam. Miestna televízia o mne preto informovala v hlavných večerných správach. Poslanci sa dokonca vyjadrili, že robím krajine dobré meno v zahraničí,“ dodal hrdo.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní