Pamätáte sa na doktora Káju z trilógie Slunce seno? Zabila ho slabosť na mladých prostitútov!

V nezabudnuteľnej filmovej trilógii Slunce seno režiséra Zdenka Trošku sa vystriedalo niekoľko známych ale i amatérskych hercov. To bol prípad Josefa Stáreka, ktorý si zahral lekára z Hoštic. Aký bol jeho osud?

"Blaženko, to jsem já, Kája. Jenom jsem vám přišel říct, že vás asi miluju a že si vás asi vezmu," znie známa hláška mierne obézneho dedinského lekára. Trochu naivný, bezhlavo zamilovaný do Blaženky Škopkovej. V skutočnom živote bol celkom iný.

Okrádali ho

Extrovertný čašník pracoval v pražskej reštaurácii. Mal rád dobré jedlo, alkohol a život si užíval plnými dúškami s mladými prostitútmi, na ktorých mal slabosť. Tí oňho prejavovali záujem najmä po tom, čo ho slávna trilógia dostala už navždy do povedomia Čechov i Slovákov.

Podľa českého portálu Blesk.cz herec na svoje slabosti doplatil.

Mladí chlapci, s ktorými udržiaval chvíľkové milenecké vzťahy, sa neštítili využiť a vyťažiť z jeho „slávy“ všetko, čo sa dali. Niekoľkokrát ho dokonca bezostyšne okradli. Josef nedal na rady svojich kamarátov a pil čoraz viac. To nezvládlo jeho slabé srdce. Herec umrel na infarkt sám a opustený, bez životnej lásky, ktorú tak zúfalo hľadal.


  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní