Úžasný otec: Paris Jacksonová, vpravo, prvýkrát prehovorila o slávnom rodičovi. Vľavo jej brat Prince, v strede Blanket.

Paris Jackson chce obnoviť Neverland aj vzťah s matkou Debbie

Paris Jacksonová o rodine mlčala. O otcovi Michaelovi Jacksonovi prvý raz prehovorila až teraz.

Michael Jackson bol úžasný a vďaka krásnemu detstvu by chcela obnoviť ranč Neverland. Reč je o spevákovej dcéra Paris, ktorá však po kariére v šoubiznise netúži. Vyrovnať sa s nečakaným otcovým odchodom na druhý svet sa rozhodla spolu s rodinou aj prostredníctvom žaloby na spoločnosť AEG. Žiadajú od nej miliardy a obviňujú ju zo spoluzodpovednosti za Michaelovu smrť.

Neuveriteľný otec

Paris Jacksonová, pätnásťročná dcéra zosnulého kráľa popu, o otcovi v rozhovore pre noviny Daily Mail povedala: „Mám naňho veľa spomienok. Bol to neuveriteľný otec. Všetci sme ho mali veľmi radi, zbožňovali sme ho.“

Michael Jackson dcéru a jej dvoch bratov, Princea Michaela Jacksona juniora a Princea Michaela Josepha Jacksona II., vždy ochraňoval. Preto ich nechal nosiť na tvári masku, keď boli na verejnosti. Paris tvrdí, že ich to vôbec nerušilo. „Naopak, chcel nás chrániť. Masky boli jeho nápad. Nechcel, aby niekto vedel, ako vyzeráme. Tým nám zabezpečil to, čo on nikdy nemal - normálne detstvo. O chvíľach so slávnym, ale rozporuplným otcom tvrdí: „Bol mimoriadne starostlivý. Aj počas turné sa snažil o nás čo najlepšie postarať.“

Paris vôbec netúži po kariére v šoubiznise. „Rada by som pomáhala ľuďom,“ naznačila. Túži byť kardiochirurgičkou. Veľké srdce potvrdila pri zámere obnoviť ranč Neverland, kde ona a jej bratia vyrastali. Michael Jackson sídlo kúpil v roku 1988 za sedemnásť miliónov dolárov. Bola tam zoologická záhrada, kino, múzeá, zábavný park s atrakciami. Pre dlhy ho však musel predať, odvtedy ranč chátra.

Neverland: Miesto, kde deti Michaela Jacksona vyrastali. Foto: Profimedia.sk

Paris chce v budúcnosti využiť časť svojho dedičstva, aby ranč obnovila ako miesto, kde sa budú môcť stretávať deti z chudobnejších rodín. „Je tam nádherne, ešte stále tam cítiť pozitívnu energiu. Myslím, že všetko by sa malo vrátiť do takého stavu ako predtým, aby sa tam deti, ktoré nezažili skutočné detstvo, mohli hrať, tešiť a zabávať,“ uvažuje Paris, ktorá v čase, keď Jacko odišiel na druhý svet, mala jedenásť rokov. O znovuzrodenie Neverlandu sa chce osobne postarať, len čo bude dospelá.

Aj Michael Jackson pozýval deti zo sociálne slabých rodín do svojho sídla v Kalifornii. Paris bola na ranči pred niekoľkými rokmi a už vtedy sa rozhodla nenechať ho v takom zlom stave. „Keď som videla, ako to vyzerá, len som plakala a plakala.“ Keď Jacksona pár rokov pred smrťou obvinili zo zneužívania detí, Neverland opustil. Hoci ho neskôr obvinenia zbavili, už sa tam nevrátil.

Paris zopakovala, že pre deti vždy chcel to najlepšie a príkladne sa o svojich potomkov staral. „Vždy dával pozor, aby sme boli zdraví a dobre sa učili. Pokúšal sa čo najviac nám pomáhať a vždy stál pri nás,“ vyhlásila Paris.

Protidrogový implantát

Až teraz vyšlo najavo, že Jacko sa v snahe byť vzorným rodičom rozhodol bojovať proti svojej silnej závislosti od liekov. Do tela si dal vsadiť „protidrogovú pumpu“. Implantát mu v pravidelných intervaloch dávkoval prípravok naloxon, brzdiaci účinok opiátov tak, že blokuje receptory v mozgu, ktoré sa starajú o príjemné pocity po užití drogy. Takto sa lieči mnoho narkomanov.

Informácia o implantáte pochádza z dokumentov zverejnených v súvislosti s novým súdnym procesom. Jacksonova rodina žaluje hudobnú agentúru AEG, od ktorej pýta 31 miliárd eur. Jacksonova matka Katherine (82) a deti, šestnásťročný Prince, Paris a jedenásťročný Blanket, obviňujú amerického organizátora koncertov zo spoluviny na smrti Michaela Jacksona. Agentúru považujú za „bezcitný stroj na peniaze“.

Koncertné turné This Is It podľa Jacksonovcov malo jediný cieľ, zarobiť na chorom spevákovi. A okolnosti prípravy turné prispeli k jeho predčasnej smrti. Agentúra sa proti obvineniu ohradila a ako svedka povolala Jacksonovho niekdajšieho lekára Davida Fourniera, ktorý ho ošetroval od začiatku deväťdesiatych rokov do roku 2000. „Michael mi zatajil, že má naloxonový implantát,“ povedal Fournier. Očakávali sa aj výpovede iných lekárov v súvislosti s implantátom, o ktorom sa doteraz nevedelo.

Skutoční otcovia?: Arnold Klein, vľavo, a Matt Fiddes. Foto: Profimedia.sk

Sú deti jeho?

V súvislosti s procesom sa opäť objavilo tvrdenie, že Michael Jackson nie je biologický otec Paris ani Princea Michaela. „Jeho problémy s drogami, alkoholom, vzťah k rodine a identita rodičov jeho detí, našlo by sa všeličo,“ povedal pre noviny The Post nemenovaný zdroj. Agentúra AEG je vraj rozhodnutá dokázať, že Paris a Princea nesplodil Michael a chce predložiť dokumenty, ktoré to potvrdzujú. Reči, že obe deti prišli na svet vďaka umelému oplodneniu a spermiám od iného darcu, kolujú už dávno. Biologickým otcom jedného z detí by mohol byť lekár Arnold Klein, pri druhom sa spomína Michaelov ochrankár Matt Fiddes.

Kto je otcom najmladšieho z troch detí, je vraj zrejmé. „Blanket akoby Michaelovi z oka vypadol,“ presviedčajú členovia rodiny Jacksonovcov. Podľa novín New York Post má iba Blanket spevákovu DNA. Podľa spisu je Blanketovou matkou záhadná Helena s juhoamerickým pôvodom a bydliskom v San Diegu. Zdá sa teda, že pri procese o odškodné nepôjde len o peniaze, ale aj o pôvod Princea a Paris.

Doktor Murray stále mlčí

Agentúra AEG chcela v roku 2009 vrátiť Michaela Jacksona na pódiá. Súčasťou turné malo byť päťdesiat koncertov. Dva týždne pred plánovaným začiatkom Michael zomrel na predávkovanie narkotikom, ktoré mu poskytol jeho osobný lekár Conrad Murray. Hlavná otázka procesu, v ktorom pôjde o odškodné, znie, či lekára najala agentúra, aby dával na Jacka pozor a za každú cenu ho dostal na pódium. Alebo Murrayho vyhľadal a zamestnal samotný Jackson, ako tvrdí AEG? Jacksonova rodina sa pokúša dokázať, že agentúra lekára zaviazala, aby speváka „dostal na pódium za každú cenu“. Murrayho pre neúmyselné zabitie z nedbanlivosti v roku 2011 odsúdili na štyri roky väzenia a odvtedy sa ku kauze Jackson nevyjadruje. Ani na priamu otázku v exkluzívnom rozhovore pre CNN neodpovedal, kto ho „najal“.

Rowová sa detí vzdala

Paris Jacksonová sa v poslednom čase často, hoci tajne, stretáva so svojou biologickou matkou Debbie Rowovou. Matka a dcéra sa predtým nevideli od rozvodu Debbie s Michaelom Jacksonom, dnes je ich vzťah blízky. „Veľa času trávia spolu,“ citoval portál tmz.com informovaný zdroj. Aj pätnáste narodeniny Paris strávila u svojej matky, ktorá je aj matkou Jackovho syna Princea.

Keď mala Paris tri roky, vzdala sa Debbie rodičovských práv v prospech kráľa popu. Hovorilo sa o veľkých peniazoch, ktoré vraj dostala za to, že sa zriekla potomkov, ale aj za mlčanlivosť o spolužití s Michaelom.

Podľa pozorovateľov je o to zvláštnejšie, že po toľkých rokoch vznikol medzi Debbie a Paris dôverný vzťah. Rowová je rozhodnutá naďalej všetko držať v tajnosti, aby ju nikto neobvinil, že takto chce na seba iba pritiahnuť pozornosť médií a o dcére či živote s Michaelom rozprávať za peniaze. Za výchovu jeho detí je naďalej zodpovedná Michaelova mama Katherine, dočasným opatrovníkom je aj bratranec Michaelových detí T. J. Jackson.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní