Generál: Malý Markus diriguje otca i mamu.

Partnerka Richarda Müllera Vanda Wolfová opäť pracuje. Kto sa stará o Markusa?

Pred dvoma rokmi Vandu Wolfovú zaradili medzi dvadsať najdôležitejších žien českého biznisu. Nikdy však podľa vlastných slov nebola vorkoholička. Prezradila, prečo sa vrátila do práce.

Buď sú obidvaja výborní herci, alebo to na krízu rozhodne nevyzerá. Napriek špekuláciám o hroziacom rozchode sa Richard Müller a jeho priateľka Vanda Wolfová naďalej ukazujú v spoločnosti a jeden o druhom rozprávajú tak, ako keby boli spolu len chvíľu.

Dokopy sa dali už pred ôsmimi rokmi, keď sa ako starí známi stretli v New Yorku a predebatovali osem hodín. Česká topmanažérka, ktorá v minulosti žila v Moskve, Číne, Indii a Paríži, sa kvôli spevákovi a jeho kariére neskôr usadila v Bratislave a tu porodila ich syna Markusa. Teraz sa opäť zapája do pracovného kolotoča, ale odsťahovať sa zo Slovenska nemieni.

Drží krok

Pred dvoma rokmi Vandu zaradili medzi dvadsať najdôležitejších žien českého biznisu. Nikdy však podľa vlastných slov nebola vorkoholička. „Vždy som si držala balans medzi prácou a súkromím. Aj keď som žila v New Yorku alebo Paríži, vždy som jazdila za rodinou do Česka,“ rozpráva niekdajšia jediná žena v európskom vedení celosvetovej firmy zaoberajúcej sa marketingom a komunikáciou.

Keď pred dvoma rokmi prišiel na svet Markus, prerušila závratnú kariéru. A keby to teraz išlo, zostala by, ako tvrdí, doma navždy. „Ale marketingové odvetvie, ktorým sa zaoberám, sa veľmi rýchlo vyvíja, takže je potrebné držať krok,“ argumentuje.

Dvadsaťdva rokov pracovala pre tú istú firmu, posledné roky žila v Paríži, kde mali centrálu. „Dohodli sme sa, že keď sa budem chcieť vrátiť, tak sa vrátim. Lenže prišla iná ponuka, ktorá mi umožnila pracovať z domu a necestovať. Takže zostanem v Bratislave, budem chodiť do miestnej pobočky a zároveň jazdiť do Prahy,“ povedala nám po tom, čo si odkrútila prvý týždeň na novom pôsobisku.

Ide o svetový internetový gigant. „Je to veľká zmena, ale ľudia sú skvelí. Odvetvie digitálnych médií je zaujímavé, ovplyvňuje môj, váš, Markusov život, takže pre mňa je to veľká výzva.“

Müller na materskej?

Richard sa pritom netají, že by prijal aj ďalšieho potomka. Markusa vraj stále poctivo prebaľuje i kúpe. A spieva mu. „Najmä ľudovky. Potom si vymýšľa pesničky v maďarčine, ktorú vôbec neovláda. Často sa na tom smejem, je to vydarené,“ prezrádza partnerka slovenského speváka, ktorý má za sebou zdanlivo hektické obdobie.

Posledný album s vokálnou skupinou Fragile, za ktorý ich pred týždňom ocenili Krištáľovým krídlom, sa rodil komplikovaným spôsobom.

Do štúdia sa nikdy nezatváral na neurčito.

„To by ani nezvládol, pre hlasivky. Nečakal ani, že bude také ťažké vlastné pesničky sa znova naučiť. Často sme v štúdiu boli aj s Markusom. Snažili sme sa podporovať ho tak, ako to išlo. Richard si zase vždy i počas turné dával pauzy tak, aby bol často s nami doma,“ dodáva jeho priateľka.

Na otázku, či z ich syna bude raz manažér, alebo hudobník, odpovedá: „To ešte neviem, lebo momentálne robí oboje. Tancuje aj spieva, hrá na rôznych nástrojoch, prípadne na stole a iných predmetoch. Ale, samozrejme, neustále nás dvoch diriguje. Rozhodne má lepšie manažérske schopnosti než my dvaja dohromady.“


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní