„Nenechá ma. Vždy ma bude potrebovať,“ hovorí matka Silvia (vpravo) o svojom synovi, ktorý vyhral 50 tisíc eur.

Peniaze, ktoré vyhral Miroslav Sýkora v Talente, investuje jeho matka

Určite ich neprefajčíme ani neprepijeme, hovorí o peniazoch, ktoré získal v Talente Miroslav Sýkora, jeho matka. Čo plánujú s výhrou?

Prekvapenie sa nekonalo. Súťaž Česko Slovensko má talent ovládol najväčší favorit súťaže so silným príbehom, zajakávajúci sa operný spevák Miroslav Sýkora. Konkurencia namietala, že ide o profesionálneho speváka, zamestnanca divadla v Košiciach, no víťazstvo mu vraj dopriali.

„Spieva ako profesionál, ale stále je len v zbore, preto je v takejto súťaži právom,“ bráni svojho syna matka Silvia. Tá sa teší, že z peňažnej výhry päťdesiattisíc eur konečne dokončí prístavbu domu a po synovom boku pocestuje aj na dovolenku.

Iné pravidlá

Miroslava Sýkoru do súťaže dohnala krivda, ktorú pociťoval v košickom Štátnom divadle, kde je zamestnaný ako zborista. Cítil sa na viac. Túžil po hlavných úlohách a keď sa ich dožadoval, vedenie ho vraj odbilo slovami, že má ešte pár rokov počkať. „Jemu sa však nechcelo čakať. Chceli sme to urýchliť, preto sa prihlásil do súťaže,“ prezradila jeho matka Silvia.

V hľadisku divadla jej vraj trhá srdce, keď vidí, že sólové party spievajú horší speváci ako jej syn - zborista. „Viete, čo si asi myslím, ale radšej to nekomentujem. Viem, že na neho čaká iná budúcnosť. Raz sa pobalíme a s Božou pomocou pôjdeme do sveta, kde bude Mirko spievať na vlastných koncertoch. Ja to vidím na svetovú kariéru."

"Už keď bol malý, hovorila som mu, že ho vidím stáť na javisku v Metropolitnej opere v New Yorku. Aj v tom divadle, čo stavajú v Dubaji, bude, s Božou pomocou. A ja tam pôjdem s ním. Potrebuje ma, lebo som pre neho najbezpečnejšia,“ hovorí presvedčene a prezrádza, že sú zohratá dvojica aj na javisku. „Vystupujeme spolu aj na svadbách. Ale len občas, lebo dnes sa nikto nesobáši, všetci žijú radšej nadivoko.“

Nenechá ju?

Ďalším dôvodom, prečo sa Miroslav prihlásil do súťaže, boli financie. „V divadle zarába toľko ako upratovačka. Je to normálne? Je to neuveriteľné, ale sú to fakty. Pre všetkých, čo spievajú v zbore, je to veľmi ponižujúce. Má tam veľa práce a nič z toho. Nedá sa vyžiť."

"Domov prichádza vyčerpaný a z toho, čo mu dajú, nezaplatí ani podnájom a inkaso. Našiel by si aj inú prácu, aby si privyrobil, ale nestihol by to,“ čertí sa mama. Syn ju dopĺňa: „Keď sme pred premiérou, ako napríklad teraz, tak skúšame od rána do večera.“

„Nie do večera, do noci,“ skáče mu do reči matka. „Vychovávala som ho sama, odtrhla som si od úst, len aby mal klavír a malé štúdio. Žijem len pre neho a tak to bude vždy,“ bije sa do pŕs. Výhru päťdesiattisíc eur, ktorú si Miroslav vyspieval, matka chce investovať do domu v Strede nad Bodrogom, ktorý spolu obývajú.

„Dokončíme za ne prístavbu domu. Určite ich neprefajčíme ani neprepijeme. Možno pôjdeme aj niekam na dovolenku. Naposledy sme boli pri mori, keď mal Mirko osem rokov. Doteraz sme žili v skromných podmienkach. Ja pracujem v materskej škole a z toho, čo zarobím, dotujem aj syna,“ prezrádza. Je presvedčená, že puto je medzi nimi natoľko silné, že sa nepretrhne, ani keď sa talentovaný spevák ožení. „Viem, že ma nenechá. Vždy ma bude potrebovať. Veď keď si budeme vychádzať, aj oni z toho budú mať osoh,“ uvažuje.

Čítajte viac:

Talent vyhral Miroslav Sýkora! Porazil tanečníka Bruisa aj číslo so psami

Slávika predbehol Valihora

Niekto zo štábu sa nás opýtal, či nechceme manažéra. Ponúkol nám konkrétne Jara Slávika. Odpovedali sme, že už manažéra máme. Neprikladali sme tomu vážnosť, - opísali nám dievčatá zo skupiny Forsomeone moment pred semifinále Česko Slovensko má talent. Možno bude len náhoda, že porotca, ktorý im predtým predpovedal veľký úspech, ich zrazu sfúkol pod čiernu zem. „Bolo to ploché ako zadok starej Viedenčanky. Vy ste zničili potenciál, ktorý ste vybudovali v divadle,“ rozohnil sa Slávik počas semifinálového kola.

Aj keď sa popísalo všeličo, až teraz skritizované speváčky konečne prehovorili. Uznávajú, že nepredviedli najlepšie vystúpenie, ale podľa nich nebolo ani také otrasné. „Mali sme tri rôzne varianty, dokonca aj drum and bass, ktorý od nás chcel pán Slávik. V produkcii nám však povedali, že sa to nehodí do televízie. Preto sme vyzerali smutne, lebo nám vytkol, že sme nespravili to, čo sme chceli spraviť.“ Napriek tomu účinkovanie v šou neľutujú, pretože ich zocelilo.

„Bola to pre nás dobrá skúsenosť. Len nás mrzí, že sme vypadli s trochu pošpineným menom. Na druhej strane je to výzva, aby sme teraz ukázali, čo vieme. Dali sme dokopy hodinový repertoár, s ktorým vystupujeme v kluboch a na akciách,“ prezradili dievčatá, ktoré začali pôsobiť pod taktovkou skúseného hudobníka a manažéra Martina Valihoru.

„Na pokyn sme hneď tú drum and bass pesničku nacvičili. Už ju máme v repertoári a úspešne s ňou vystupujeme,“ odkazuje Valihora multitalentovanému Slávikovi. „Aj keby sme nemali Martina za manažéra, Slávika by sme určite nechceli,“ netajili, hoci mohli skončiť ako víťazný Miroslav Sýkora.

Ten nezaháľal a dovolil si nevídané. Zrejme len pár minút po tom, čo súťaž v televízii vyhral, sa na hudobnom portáli YouTube objavil jeho videoklip. V hlavnej úlohe s ním, minuloročným víťazom Talentu Jozefom Pavlusíkom a hviezdnym porotcom Slávikom, ktorý podľa všetkého už oboch manažuje. (nh)


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní