Petra Vajdová hrá momentálne hlavnú postavu v predstavení Jana Eyrová.

Petra Vajdová je stále bez frajera. Prečo odmietla ísť na Ples v opere?

Herečka Petra Vajdová hrá v dennom seriáli aj na doskách SND, no začiatky jej kariéry neboli jednoduché. Už dva roky je bez partnera a tvrdí, že sa nedokáže zamilovať.

V mužoch som sa mnohokrát sklamala, - hovorí otvorene Petra Vajdová, prečo jej súčasné vysoké pracovné tempo vyhovuje. Bez vzťahu je podľa jej slov už dva roky.

Hanblivka

V čase dospievania na herectvo nepomýšľala. Bola totiž diametrálne iná než jej strýko, extrovertný, sebavedomý a pôžitkársky herec Jozef Vajda. „Na rozdiel od neho som sa hanbila, bola som uzavretá. Mala som zafixované, že všetci herci musia byť ako on,“ vysvetľuje Petra. V kúte však nesedela.

„Tancovala som spoločenské tance, hrala na klavíri, spievala, chodila na dramatické krúžky. Herectvom som sa začala zaoberať, až keď sa ma rodičia spýtali, či by som to nechcela vyskúšať. Až v prvom ročníku na konzervatóriu som sa definitívne rozhodla. Začala som čítať knihy o divadle a doma pred zrkadlom som skúšala hrať. A keď ma niekto odrádzal a hovoril, že na to nemám, zaťala som sa a povedala si, že just im dokážem opak,“ spomína.

Ťažké začiatky

Keď sa rodičia odsťahovali z Bratislavy na vidiek, zostala v hlavnom meste sama. Osamostatnila sa, ale kariéra sa nevyvíjala podľa jej predstáv.

„Veľmi som snívala o angažmáne v divadle Astorka a keď sa mi to podarilo, bola som sklamaná. Vekovo som sa im nehodila takmer na žiadnu postavu, takže som si veľa nezahrala. Hosťovala som teda v iných divadlách, dokonca aj v Brne, ale nechcela som žiť v Česku, ani hrať v českom jazyku, tak som sa po čase vrátila späť na Slovensko.“

Sama

Dnes Petra hviezdi v televíznom seriáli Chlapi neplačú a ako Jana Eyrová na doskách Slovenského národného divadla, kde má stály angažmán. Konečne dostala veľké úlohy a to, že nemá dva roky frajera, ju netrápi.

„Láska mi k dokonalému šťastiu nechýba. Nikoho nelovím. Zatiaľ som nenašla takého, s ktorým by som chcela byť,“ tvrdí napriek tomu, že sa občas nájdu herci, ktorým upadá sláva a radi sa mediálne priživia na kamarátstve s ňou.

„Dohady o tom, ktorá televízna postava má s ďalšou televíznou postavou niečo aj v súkromí, nechajme na úrovni kaviarenských a krčmových diskusií. Osobný život je krehká vec. V tejto chvíli, bohužiaľ, nemám lásku, takže svoju energiu venujem práci,“ reaguje. Fakt, že je dvadsaťosemročná Petra nezadaná, je pre jej priateľov a známych veľká téma. Dokonca jej dohadzujú nápadníkov.

„Telefonujú mi úplne neznámi ľudia. Snažím sa ich hneď ‚neodpálkovať‘. Slušne poďakujem a poviem, že nechcem ísť na žiadnu kávičku. Samozrejme, nebránim sa ničomu novému, ale takto to podľa mňa nemôže fungovať,“ vysvetľuje.

Zároveň hrdo vyhlasuje, že fakt, že je sama, ju nijako nefrustruje. „Nikam sa neponáhľam. Keď má žena po dvadsaťpäťke, už si partnera vyberá opatrnejšie,“ filozofuje.

Chce džentlmena

„Do svadby ani dieťaťa ma, našťastie, rodičia nenaháňajú. Mám dvoch bratov, dvadsaťpäťročného právnika a osemnásťročného tenistu, ktorí sú vo vzťahoch tiež opatrnejší. Obaja sú múdri a inteligentní, no dnešné dievčatá idú viac po starších a bohatších. Mladí a pekní, čo si ešte len budujú kariéru, si dnes nájdu dievča ťažko. Ani jeden z nich sa nevie zamilovať, lebo by chceli dievča ako ja."

"A ja by som zas chcela muža s vlastnosťami, aké majú oni. Bratia sú totiž ozajstní muži. Čiže takí, ktorí sa dokážu o rodinu postarať. Nemyslím len finančne. Dnes sa však bežne stretávam s tým, že žena platí mužovi nájomné a pozýva ho na večere. Zdá sa mi to čudné. Ja si tiež dokážem sama zarobiť, ale som žena, takže očakávam, že sa muž bude ku mne správať ako džentlmen.“

Čítajte viac:

Nový pár šoubiznisu? Vajdová a Mikulčík si dopriali bozky na verejnosti

Z nárokov nezľaví

Párkrát už Petra mala pocit, že stretla toho pravého, no po čase to vždy stroskotalo. „Človek sa chce vyvarovať tých istých chýb, ale aj tak to zlyhá vždy na tom istom. Keď som mala pocit, že sa vzťah rúca, radšej som do toho prestala investovať energiu a lásku a ukončila som to,“ rozpráva herečka, no párkrát dostala kopačky aj ona.

„Rok som plakala do podušky, ďalší polrok som na neho myslela, ale už som si povedala, že stačilo. V súčasnosti som už pripravená na ďalšie sklamanie,“ prepukne smiechom.

Zároveň však uvažuje, či aj po tridsiatke bude mať chuť a čas plakať do podušky znova. „Neviem, ale zo svojich nárokov nechcem zľaviť. Ja nemôžem mať horšieho muža, ako je môj otec.“

Pohŕda celebritami

To, že je trochu iná ako väčšina mladých žien v jej veku, dokázala aj nedávno, keď odmietla pozvánku na Ples v opere. Zatiaľ čo iné herečky by kvôli vstupenke do „vyššej spoločnosti“ aj vraždili, ona tvrdí, že by sa tam necítila príjemne.

„S väčšinou ľudí, ktorí tam chodia, by som sa nemala o čom rozprávať, preto ani nevyhľadávam ich spoločnosť. Ja ich neodsudzujem, ale to, ako sa prezentujú, mi nie je sympatické. Chodia tam len preto, aby ukázali, že patria do nejakej vrstvy. Samotný ples ich vlastne vôbec nezaujíma,“ myslí si.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní