Nahodení: Samo Tomeček sa so svojím športovým vzorom stretol na podujatí Športovec roka, dokonca sa zladili.

Pieseň o Saganovi: Mal to byť len vtip a už má 160 tisíc pozretí

Sagan Song valcuje internet.

Utorňajšia diskvalifikácia nášho najlepšieho cyklistu Petra Sagana (27) z pretekov Tour de France očividne zarezonovala vo všetkých oblastiach spoločenského života. Dôkazom je aj takzvaný Sagan Song, s ktorým hneď na druhý deň vyšiel von bývalý superstárista Samo Tomeček. Video s klavírnou skladbou zverejnil na svojom profile na Facebooku.

Mala to byť recesia

„Jedného pekného dňa na Tour de France, 4. júla 2017, do cieľa zostávalo pár sto metrov, išiel si predo mnou,“ tak sa začína text skladby, ktorú venoval Samo svojmu športovému obľúbencovi Petrovi Saganovi. Stalo sa tak deň po tom, ako sa Slovákova púť na tohtoročnom najťažšom cyklistickom preteku na svete skončila. Odozvy na Samovu skladbu nenechali na seba dlho čakať. Nie všetky však boli zrovna pozitívne. „Neverím vlastným zmyslom,” znie jeden z diplomatických komentárov. Podľa iných sa spevák na slávnom športovcovi len priživil. Našli sa však aj takí, podľa ktorých by sa Tomečkova pieseň mala stať hymnou tohtoročnej Tour.

Ako sa Tomeček pre PLUS 7 DNÍ vyjadril, on sám je veľký športový fanúšik a keďže je hudobník, svoje rozhorčenie nad Saganovou diskvalifikáciou vyjadril po svojom – ako inak – muzikou. „Rozhodol som sa urobiť recesiu a zavesiť ju na Facebook pre mojich fanúšikov. Nečakal som, že z toho vznikne 'hit' internetu,“ hovorí.

Podľa speváka ide o "one take" song, teda o žiadny singel, ani hit, či hymnu. „Je to moje vyjadrenie ako umelca. Namiesto toho, aby som komentoval každý negatívny status, som sa rozhodol zobrať túto informáciu športovo a urobiť si z toho srandu. Ako to zvykne robiť aj Peter Sagan,“ dodal Tomeček s úsmevom.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní