Utajená láska: Gáboríkova priateľka mala pletky s významným sponzorom z Ficovej koalície.

Pikantné tajomstvo Surovcovej: Pletky tanečnice s významným sponzorom z Ficovej koalície!

Údajnému sponzorovi Siete Radovi Baranovi to nevyšlo s Procházkom, no ani s tanečnicou Ivanou Surovcovou.

Jedna z najkrajších žien slovenského šoubiznisu Ivana Surovcová zatiaľ obieha svadby iných, naposledy si s priateľom Mariánom Gáboríkom omrkla, ako pod čepcom vyzerá jej budúca švagriná. No kedy sa pred oltár postaví ona, začína byť po piatich rokoch s hokejovou hviezdou záhadou. A to sa o tridsaťročnú Ivanu kedysi trhali rôzni páni. Teraz vysvitlo, že istý čas si bola mimoriadne blízka s podnikateľom, ktorý miešal karty v slovenskej politike.

Zostalo pri slovách: Tanečnica a Marián Gáborík na tému svadba zatiaľ len žartujú.
Zostalo pri slovách: Tanečnica a Marián Gáborík na tému svadba zatiaľ len žartujú.
Rado Homola

Zostalo pri slovách: Tanečnica a Marián Gáborík na tému svadba zatiaľ len žartujú.FOTO: Rado Homola

Nevedela...

Na všakovaké kombinácie v slovenskom šoubiznise sme si už zvykli. No čo partner Ivany Surovcovej, to mediálne známe meno. A keď aj nie je, časom sa ním stane. Keď plavovláska pred rokmi tancovala v markizáckej šou Let’s Dance, v zákulisí ju povzbudzoval priateľ Tomáš Chrenek. So synom známeho miliardára, žijúceho v Prahe, sa zoznámila na gymnáziu. Vraj netušila, že otec patrí k najbohatším ľuďom na území Česka i Slovenska. Označeniu zlatokopka sa už vtedy silou-mocou bránila. „Myslím si, že zarábam viac ako Tomáš, takže ja by som mohla podporovať jeho,“ reagovala na poznámku, či ju bohatý partner dotuje. „Keď sme sa zoznámili, nemal ani auto,“ dodala.

Nebol prvý: Štyri roky chodila Ivana so synom miliardára Tomáša Chreneka, na snímke.
Nebol prvý: Štyri roky chodila Ivana so synom miliardára Tomáša Chreneka, na snímke.
Archív

Nebol prvý: Štyri roky chodila Ivana so synom miliardára Tomáša Chreneka, na snímke.FOTO: Archív

Po štyroch rokoch láska vyprchala údajne pre nedostatok času. Na parkete sa okolo blondíny už krútil Filip Tůma a potomok oceliarskeho magnáta sa zahľadel do moderátorky Márie Pietrovej. Surovcová s Tůmom vydržala asi rok a pol. Po rozchode však výrazne schudla a o pár mesiacov stretla na istej charitatívnej akcii Mariána Gáboríka.

Od fyzioterapie k Sieti

Syn miliardára ani hviezda NHL však neboli prví zabezpečení muži, ktorí sa o plavovlasú tanečnicu zaujímali. Ešte ako tínedžerku ju zbalil istý Radoslav Baran - je možné, že išlo o jej prvú lásku v živote. „Myslím, že pochopíte, že toto si nechám pre seba,“ reagoval kedysi na otázku, na čom vlastne ich vzťah stroskotal.

Žiadaná: Čím ešte prekvapí Ivana Surovcová?
Žiadaná: Čím ešte prekvapí Ivana Surovcová?
Braňo Šimončík

Žiadaná: Čím ešte prekvapí Ivana Surovcová?FOTO: Braňo Šimončík

Išlo o toho istého Radoslava Barana, o ktorom sa donedávna hovorilo ako o skrytom sponzorovi Siete. Šepkalo sa, že Radoslavovi Procházkovi pomáhal už pred dvoma rokmi financovať prezidentskú kampaň. Jeho človek údajne bol Roman Brecely i ďalší ľudia, ktorí sa po voľbách, keď sa Sieť nejako prepasírovala do parlamentu, uplatnili na ministerstve dopravy. Ak to tak bolo, po rozpade Siete sa celý systém zrútil ako domček z karát. Podobný vývoj mala kedysi aj Baranova aktívna športová kariéra.

Vo futbalových rubrikách je dnes uvedené, že kedysi hrával za ŠKP Devín či DAC Dunajská Streda. Kopačky však musel predčasne zavesiť na klinec pre zranenie. Neskôr sa ako absolvent Fakulty telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského vrhol na kondičné trénerstvo a fyzioterapiu. A dopracoval sa pomerne ďaleko. Najprv sa staral o kondičku i zdravie futbalistov individuálne. Netrvalo dlho a Rado Baran sa stal súčasťou tímu slovenskej futbalovej reprezentácie. Okrem iného mal čo hovoriť do stravného lístka našich futbalových hviezd vrátane Roba Vitteka.

Údajná sivá eminencia: Rado Baran, v bielom tričku, sa ešte pred desiatimi rokmi staral o kondíciu našich futbalistov.
Údajná sivá eminencia: Rado Baran, v bielom tričku, sa ešte pred desiatimi rokmi staral o kondíciu našich futbalistov.
Archív

Údajná sivá eminencia: Rado Baran, v bielom tričku, sa ešte pred desiatimi rokmi staral o kondíciu našich futbalistov.FOTO: Archív

Keď sa niekdajší hráč FC Norimberg v roku 2007 zotavoval z operácie, na Slovensku ho v posilňovni usmerňoval práve Baran. „Tu som veru pod väčším dozorom ako v Nemecku, ale aj tam sa o mňa výborne starajú,“ zhodnotil jeho prácu Vittek. Po Radovi sa však neskôr akoby zľahla zem.

Porozumeli si

Opäť sa o ňom začalo hovoriť až nedávno. Keď už bolo jasné, že oveľa viac vody namútil v biznise. K majetku prišiel vďaka podnikaniu s eurofondmi - manažoval projekty pre obce, ktoré sa uchádzali o štedré dotácie. A zďaleka tým neskončil. Tridsaťosemročný Baran sa zrazu začal spomínať ako sivá eminencia slovenskej politiky. Po boku zrazu nemal žiadnu krásnu tanečnicu - na výlety začal lietať s Radoslavom Procházkom.

Nerozluční priatelia?: Politik Rado Procházka, vpravo, a podnikateľ Rado Baran trávili tento rok spolu dosť času.
Nerozluční priatelia?: Politik Rado Procházka, vpravo, a podnikateľ Rado Baran trávili tento rok spolu dosť času.
Internet, Tony Štefunko, koláž PLUS 7 DNÍ

Nerozluční priatelia?: Politik Rado Procházka, vpravo, a podnikateľ Rado Baran trávili tento rok spolu dosť času.FOTO: Internet, Tony Štefunko, koláž PLUS 7 DNÍ

Počas Eura 2016 si odskočili na futbalový zápas vo Francúzsku, ešte začiatkom roka vraj strávili spolu dovolenku na exotických ostrovoch Maldivy. A spomínať tam mohli na celebritné bývalky. Lebo ani Procházka nemal od sveta šoubiznisu ďaleko - ešte ako študent randil s herečkou Elenou Podzámskou a neskôr s jej kolegyňou Luciou Hurajovou. Sám by však žiadnu cenu za herecký výkon asi nedostal. No kam zmizol Rado Baran a či sa Ivana Surovcová kedysi rozhodla správne, ešte uvidíme.

  • kd
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].