Žiadna rýchlovka: Fotograf strávil s hercami tri dni. Na snímke Eva Pavlíková.

Plastiky odmieta. „Starnem, nechcem byť mladá,“ prekvapuje známa slovenská herečka

„Chcela som si nechať vrásky. Načo som celý život všetko prežívala?“ hovorí herečka Eva Pavlíková o nových divadelných portrétoch.

Po pätnástich rokoch sa diváci nitrianskeho Divadla Andreja Bagara dočkali nových portrétov tamojších umelcov. Spokojné s nimi boli najmä herečky. „Chcela som si nechať vrásky, lebo k môjmu veku vrásky patria. Načo som celý život všetko prežívala? Aby som to teraz poprešívala? Všetky herečky chcú byť vyretušované, pekné, ale ja som chcela, aby to bolo prirodzené,“ tvrdí Eva Pavlíková (57), ktorá o umelom skrášlení neuvažuje ako podaktoré jej kolegyne.

„Nikdy si nedám plastiku. Starnem, nechcem byť mladá. Ja som mladá duchom a paradox je, že čím mám viac rokov, tým som mladšia. Možno aj preto, že som v mladom kolektíve a veľmi týchto ľudí ľúbim.“

Zničená, ale šťastná

Pavlíková mala z fotenia najskôr poriadne nervy. Mala pred premiérou, k tomu sa pridalo štvorhodinové čakanie, kým sa dostala pred objektív Norberta Eggenhofera. „Prvých dvadsať fotiek som mala stále ,nasratosť‘ v tvári, strašne som bola unavená a Noryk mi hovorí - musíš sa uvoľniť! A potom posledných päť sa podarilo. Nakoniec sme z fotiek všetci nadšení,“ netají radosť.

Podľa nej je teraz v divadle najlepší kolektív za posledné roky. „Všetko zlé, čím sme prešli, nás zomklo.“ No pre autora fotografií Eggenhofera bolo najväčším úspechom dať všetkých hercov dokopy. A tak svoje nové portréty pred pár dňami spokojne podpísali Daniela Kuffelová, Lenka Barilíková, Andrea Sabová či Marcel Ochránek.


  • kb
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní