Igor Kubiš šéfoval verejnoprávnej televízii počas vrcholiaceho mečiarizmu.

Plus 7-čka našla mečiarovského šéfa STV Kubiša: Žije si vo Švajčiarsku

Bývalý mečiarovský šéf STV Igor Kubiš sedí vo Švajčiarsku za počítačom a komentuje, ako my na Slovensku žijeme.

Nešetrí ostrými slovami na účet našej súčasnej mediálnej scény vrátane najväčších hviezd. Kritizuje sa mu ľahko. Bývalý riaditeľ Slovenskej televízie Igor Kubiš žije aj s rodinou v krajine, ku ktorej mali naši politici ambíciu Slovensko priblížiť - vo Švajčiarsku.

Muž v domácnosti?

V čase vrcholiaceho mečiarizmu šéfoval Igor Kubiš Slovenskej televízii, v rokoch 1996 až 1998 bol jej desiaty porevolučný riaditeľ. Netajil sa rešpektom k Vladimírovi Mečiarovi, ktorý vtedy sľuboval, že zo Slovenska vytvorí druhé Švajčiarsko.

V roku 1998 sa vtedajší premiér a predseda HZDS dokonca dal na bilbordy vyfotografovať s ľúbeznou švajčiarskou krajinou v pozadí. Jeho vízia sa, žiaľ, nenaplnila.

Niekdajšiemu šéfovi verejnoprávnej inštitúcie to však nemusí prekážať. Pred troma rokmi sa s manželkou aj dvoma deťmi do Švajčiarska presťahoval, rodina dnes býva v Berne.

„Pracovným lídrom je tu moja manželka, ja vytváram skôr rodinný background,“ prezradil nám na diaľku Kubiš, ale konkrétnejší byť nechcel.

Čo povedal o slovenských moderátoroch? Na koho je hrdý a koho zniesol pod čiernu zem? Aj o Kubišovom názore na súčasného šéfa RTVS Miku či na Štefana Hríba sa dočítate v aktuálnom vydaní týždenníka PLUS 7 DNÍ.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní