Pochybný dedič: Na majetok speváka Princea si brúsi zuby väzeň

Prince možno v osemnástke splodil syna, ktorý je vo väzení. A hlási sa o jeho majetok.

Najprv slzy, potom boj! Niekoľko dní svet, zahalený do purpurovej farby, smútil za originálnym hudobníkom. Po počiatočnom šoku a bolesti zo straty začali najbližší riešiť praktické záležitosti - dedičstvo. Nuž, kto by si nechal ujsť tristo miliónov dolárov?

Prince síce nezanechal žiadny testament ani oficiálneho potomka, ale o právo na jeho majetok sa hlásia jeho vlastní i nevlastní súrodenci. A nielen to! Najnovšie sa na scéne objavil údajný spevákov nevlastný syn. Volá sa Calvin Q. Williams, pochádza zo štátu Missouri a momentálne si odpykáva trest vo väznici s najprísnejším režimom v meste Florence v Colorade.

Žiadny testament

Obaja Princeovi rodičia sú už po smrti a jeho jediný známy syn Boy Gregory, ktorý sa narodil 16. októbra 1996, zomrel týždeň po narodení pre genetickú poruchu.

Kto sa teda na súde v Minnesote uchádza o stámiliónové dedičstvo popovej legendy? Predovšetkým je to jediná vlastná Princeova sestra Tyka Nelsonová. Práve ona požiadala súd, aby stanovil správcu majetku jej slávneho brata, pretože po sebe nezanechal žiadnu poslednú vôľu.

„Neviem o existencii žiadneho testamentu a nemám dôvod domnievať sa, že zosnulý takýto dokument zanechal,“ napísala do vyhlásenia pre súd.

Päťdesiatšesťročná Tyka je jediný žijúci vlastný Princeov súrodenec. Dcéra amerického džezového hudobníka Johna L. Nelsona a Mattie Shawovej má za sebou pestrú minulosť - oddaná kresťanka v jednom rozhovore priznala, že bola závislá od kokaínu a živila sa ako prostitútka.

„Bola som slobodná matka a mala som dvoch malých chlapcov. Predávala som svoje telo, aby som im zabezpečila jedlo, peniaze a plienky,“ vysvetlila. Keď sa vrátila z liečenia, snažila sa v roku 2008 opäť presadiť ako hudobníčka a vydala svoj tretí album.

Čítajte viac:

Svet sa zahalil do purpurovej: Spáchal Prince samovraždu?

Robili z neho blázna

Do hry o dedičstvo sú však zapojení aj Princeovi nevlastní súrodenci John R. Nelson, Norrine P. Nelsonová, Sharon L. Nelsonová, Alfred Jackson a Omarr Baker, ako aj Darcell Gresham Johnstonová, nevlastná sestra, o ktorej mnohí ľudia nevedeli. Americké médiá poukazujú na to, že príbuzní hudobnej hviezdy nemajú práve najideálnejšie vzťahy a každý sa snaží odhryznúť z koláča čo najviac.

Dokonca sa už zo strany niektorých objavili snahy o zbavenie svojprávnosti staršieho Princeovho nevlastného brata Alfreda Jacksona. Vojnový veterán sa totiž lieči v špecializovanom zariadení pre duševné choroby.

Niekto sa zrejme snažil využiť tento fakt a na polícii sa objavila správa, že Alfred je nezvestný. Údajne nečakane opustil zariadenie a nikto o ňom nič nevedel.

Začiatkom mája však starší Princeov brat osobne navštívil policajný úrad, aby vyvrátil svoju nezvestnosť aj zlý duševný stav. Jeho právnik Frank Wheaton vysvetlil, že kroky jeho klienta smerovali práve na políciu, ale predtým si bol ešte vybrať lieky. Potvrdil, že nie je ani ťažko duševne chorý a rozhodne sa nároku na dedičstvo nevzdá.

Čítajte viac:

Jacksonov lekár varuje lekára speváka Princea: Zožeň si dobrého právnika

Utajovaný syn

Súd v okrese Carver v štáte Minnesota povolil použitie krvi zosnulého speváka a hudobníka Princea na DNA testy v prípade, že by sa do dedičského konania prihlásila osoba tvrdiaca, že je potomkom hudobnej legendy. A to sa stalo! Začiatkom mája sa zo dňa na deň preslávil muž, o ktorého existencii doteraz tušil málokto a už vôbec nie v spojení s popovou hviezdou.

Karty v hre o dedičstvo zamiešal istý väzeň z Colorada. Calvin Q. Williams totiž tvrdí, že Prince je jeho biologický otec. Nezostalo len pri slovách - stihol už podať na súd v okrese Carver v štáte Minnesota, kde sa nachádza Princeovo sídlo Paisley Park, podnet na súd a požiadal o testy DNA.

Samozrejme, Williams sa podelil aj o konkrétnejšie informácie, ktoré mali podporiť jeho tvrdenie o biologickom vzťahu s Princeom. V čestnom vyhlásení predloženom súdu napísal, že jeho matka Marsha Hensonová mala so spevákom pohlavný styk v júli 1976 a v apríli nasledujúceho roku sa jej narodil syn Calvin.

Williamsova verzia vyznieva dosť bizarne - vyplýva z nej, že nezabudnuteľný umelec mal len osemnásť rokov, keď sa stal otcom. Navyše, jeho údajný syn nie je žiadne neviniatko.

V roku 2013 sa priznal k nelegálnemu transportu strelných zbraní, za čo mu vymerali sedem rokov a osem mesiacov väzenia. Posadili ho do federálnej väznice s maximálnym strážením v meste Florence v štáte Colorado.

Čo sa stalo

Azda sa onedlho svet dozvie, či popová ikona naozaj po sebe zanechala nemanželského syna. Počas celej svojej hudobnej kariéry si Prince uchovával reputáciu tajomnej a excentrickej postavy. Šokoval svojimi sexuálnymi témami v piesňach a hovorilo sa o ňom, že v jeho posteli sa ocitlo mnoho slávnych i menej slávnych žien i mužov.

Známy spevák poslednýkrát vydýchol dvadsiateho prvého apríla vo veku päťdesiatsedem rokov. Našli ho mŕtveho v jeho sídle a nahrávacom štúdiu Paisley Park pri Minneapolise. Už predtým sa však sťažoval na zdravotné problémy.

Špekulovalo sa o predávkovaní opiátmi, ale oficiálne pitevné správy zatiaľ len vylúčili cudzie zavinenie a samovraždu. Dva dni po smrti telo slávneho amerického speváka a multiinštrumentalistu spopolnili a najbližší sa s ním rozlúčili počas malého súkromného obradu v Minneapolise.

Po Princeovej smrti sa hudobníkove nahrávky v USA okamžite ocitli na čele rebríčka v predajnosti a nesmrteľné hity ako Purple Rain či Sign O’The Times sa stali najsťahovanejšími piesňami na iTunes. Je teda ťažké odhadnúť hodnotu umelcovho majetku. Ako to už v takýchto prípadoch chodí, po smrti sa duševné bohatstvo umelca znásobuje.

Podľa spevákovho manažéra Owena Husneyho je hodnota Princeovho hudobného odkazu viac ako päťsto miliónov dolárov. A o takú sumu sa teda oplatí bojovať.


VIDEO Plus 7 Dní