Pocisková pod čepiec? Mladá herečka by už chcela, aby po dieťati prišla aj svadba

Nela Pocisková sa vracia do starej formy a pomýšľa na sobáš. „Chcem, aby sme si to s Filipom povedali aj pred Bohom,“ hovorí

Akási vymenená, no už bez kilogramov navyše. Keď sa Nela Pocisková (26) postavila pred aparát renomovaného fotografa Braňa Šimončíka, aby s ďalšími prominentmi nafotila unikátnu snímku pre anketu OTO, všetkých prekvapila ukážkovou postavou. Zdalo sa, že sa úplne zbavila pätnástich kilogramov, ktoré pribrala v tehotenstve. „Vôbec to nesledujem,“ povedala nám.

„Asi pred mesiacom som sa vážila a ešte tri kilá chýbali, takže nie som v starej forme. A ten zvyšok? Ani netuším ako, odišlo to samo. Nič špeciálne nerobím, lebo nemám čas. V živote som nejedla toľko ako teraz, takže predpokladám, že to bude dojčením,“ dodala herečka a speváčka, ktorá väčšinu času trávi doma. Aby si ho čo najviac užila. A keďže starí rodičia malého pracujú a ona odmieta opatrovateľky, užíva si to so všetkým, čo k tomu patrí.

Na vychádzke „Všetci naokolo sa ponáhlajú,“ tvrdí Nela.
Na vychádzke „Všetci naokolo sa ponáhlajú,“ tvrdí Nela.
VLADO BENKO JR.

Otrok dieťaťa?

„Toho, kto to nazval materskou dovolenkou, by som chcela vidieť,“ hodnotí pobavene posledných osem mesiacov svojho života. Náplň jej dní a nocí sa radikálne zmenila. „Keďže mám bábätko, ktoré sa budí často, so spánkom to je biedne. Niekedy je môj krpec aj každú hodinu hore. Som klasicky mamičkovsky vyčerpaná, ale nesťažujem sa, lebo viem, že to majú všetky v okolí.“ Náročné to má celebritná mamička aj preto, že všetci príbuzní sú „ťažko pracujúci“.

„So synom som väčšinou sama, nie je to také, že mám dvadsaťštyri hodín pomoc. Ale keď potrebujem niekam vybehnúť, vyjdú mi v ústrety. Vždy sa nájde niekto. Buď ocko, mamina, alebo teta prídu a postrážia.“ Aj keď malý Hektor je prvý vnuk z jednej i druhej strany, asi najviac ho rozmaznáva práve Nela. „Nenechávam ho napríklad dlho plakať,“ hovorí. Vtedy totiž vie, že niečo nie je v poriadku.

Čítajte viac

„A je to asi aj preto, že je to prvorodený syn. Som taký typ človeka, záleží mi na všetkom, čo ho trápi. Kedysi sa nejednej matke vyčítalo, že si s ňou dieťa robí, čo chce. Hovorili - ty budeš jeho otrok, musíš ho nechať vyplakať, lebo dieťa len skúša. To sú také hlúposti…“ upozorní nás na novú teóriu.

„To je to najhoršie, čo môže byť. Dieťa v tomto veku ešte nemá vyvinutý racionálny mozog, netuší, či niečo hrá, nespráva sa vypočítavo. Vyjadruje len svoje základné potreby a jediné, čo pri sebe potrebuje, je jeho matka. Keď k nemu nepríde, stratí dôveru, istotu, bezpečnosť. Ale to je môj názor, nehovorím, že správny,“ rozpráva Nela.

Kedysi: Nela sa vždy pýšila vyšportovanou postavou.
Kedysi: Nela sa vždy pýšila vyšportovanou postavou.
BRANO ŠIMONCÍK

Na internete nie je

Odkedy sa Hektor narodil, obklopujú jeho matku kamarátky, ktoré sú buď tehotné, práve porodili, alebo vychovávajú malé deti. „Veľmi sa mi páči, ako funguje mamičkovská komunita. Keby tak fungovalo celé spoločenstvo ľudí, mali by sme sa všetci perfektne,“ pochvaľuje si. „Kedykoľvek napíšem inej mamičke, okamžite odpisuje. Čokoľvek potrebujeme prejsť, hneď prejdeme.“ Osobne. Lebo internetové portály pre matky Nela nevyhľadáva. „Je tam veľa čudných názorov,“ myslí si.

„Ani nie som ten typ, že keď sa niečo udeje, sadnem si a ťukám do počítača. Na internete je naozaj veľmi veľa informácií, ale tie človeka len zbytočne zahltia. Zistila som, že menej je viac.“ Do odborných kníh o materstve sa však Nela ponorila. „Všetkým sa neriadim. Čo však dokáže napríklad materské mlieko, je zázrak. Je neuveriteľné, ako to príroda zariadila. Fascinuje ma to. Obdobie, v ktorom sa Hektor nachádza, je najdôležitejšie pre budúcnosť dieťaťa. Teraz sa spájajú všetky dráhy v mozgu. Podľa toho, aká sa mu nastaví výchova.“

Bude vás zaujímať

Dva mesiace po pôrode: Kilogramy navyše kamuflovala.
Dva mesiace po pôrode: Kilogramy navyše kamuflovala.
MATEJ JANKOVIC

Torko či Gogo

V rámci výchovy Nela Pocisková odmieta aj televíziu. „Keď ju pozerám, pozerá ju aj syn. Nechcem, aby sa na to upínal. Vymýšľam iné aktivity. Veľa počúvame hudbu. Už keď bol v brušku, púšťali sme mu klasiku. Aj teraz máme doma stále pustenú operu. Keď som s ním doma sama, veľakrát siahnem aj po niečom z môjho súdka - vtedy je to Michael Jackson a pop vôbec. Hektor počúva veľa hudby a mám pocit, že je aj veľmi vnímavý. Napríklad živo reaguje, keď sa ozve nový hlas, ktorý nepozná. Hneď sa obzerá, kto to je.“

Z Hektora teda rastie spoločenský človek. Okrem toho štvornožkuje, stavia sa na nohy a už mu narástlo zopár zubov. „Je to smejo,“ hovorí hrdo Nela. „Má veľmi rád ľudí, oveľa radšej je, keď sa s ním niekto rozpráva, ako keď dostane hračku.“ Čo sa týka vizáže, je to malý mix svojich rodičov. „Aj keď je to relatívne. Keď sa narodil, nepodobal sa ani na jedného. Všetci sa ma pýtali, s kým ho mám, či s nejakým Číňanom, lebo mal trocha šikmé oči,“ smeje sa Hektorova mama.

„Postupom času mi začína pripomínať Filipa. Určite má jeho ústa, po mne zdedil asi len nos a oči po mojej mame,“ opisuje svoj poklad, ktorého doma volajú viacerými prezývkami. „Voláme ho Torko, Tori, Zozo alebo Gogo - to pre môjho tatka. Túto prezývku vymyslel, keď sledoval nejaký francúzsky film. Prischlo mu to, inak ho volám vždy inak. Čvirik, žabka, piškót… Je toho veľa.“

Prečítajte si

Prvá spoločná práca: Filip Tůma a Nela Pocisková netušili, že sa stanú rodičmi spoločného dieťaťa.
Prvá spoločná práca: Filip Tůma a Nela Pocisková netušili, že sa stanú rodičmi spoločného dieťaťa.
Juraj Velička

Sníva o svadbe

Ako dlho bude Nela Pocisková na materskej, netuší. Neriadi sa presným plánom. Občas si odskočí k menšiemu projektu, na väčší si zatiaľ netrúfa. „Nechávam to plynúť. Ale keď príde niečo, čo ma osloví, a budem mať pocit, že to kapacitne zvládnem, pôjdem do toho,“ tvrdí. Mohol by byť väčším projektom ďalší potomok? Hoci by chcela, aby mal Hektor súrodenca, na ďalšie dieťa zatiaľ nemyslí. „Minule som však rozmýšľala, že by som bola rada, keby som sa vydala,“ zasnívala sa pred nami a hneď aj vysvetlila prečo.

„Nie kvôli žúru, ale chcela by som si to s Filipom povedať aj pred Bohom v kostole. Chcela by som si možno obliecť svadobné šaty. Iba tak mi to napadlo,“ prehodí spontánne. No vie o tom už partner, herec, spevák a moderátor Filip Tůma? „Áno. Ale aj on sem-tam príde a povie, že by sme sa mali zobrať. Potom nič, ale neskôr to zase spomenie. Teraz to však nie je priorita. Máme plnú hlavu Hektora a ja by som chcela, aby bolo všetko čo najlepšie,“ uzavrie Nela, ktorá bola vždy známa ako perfekcionistka.

Hektorovu fotografiu doteraz nezverejnili: Hektora chce Nela chrániť, kým sa dá.
Hektorovu fotografiu doteraz nezverejnili: Hektora chce Nela chrániť, kým sa dá.
MATEJ KALINA

Nelin nový pohľad: Z ľudí cítim najmä stres

Rok na materskej dovolenke pretvoril jednu z najobsadzovanejších herečiek a speváčok na Slovensku, stal sa z nej nový človek. Porozprávala nám aj o tom, ako dnes vidí svet okolo seba.

Pociťujete na materskej zmeny, pozeráte viac telenovely a podobne?

Pociťujem veľké zmeny. (Smiech.) Bežná zásoba slov sa mi akoby stráca. Je to najmä ňuňu, kaka, cici a rici. Funguje to klasicky. Ale všimla som si ešte niečo. Vždy som bola v šialenom švungu a teraz som stále doma v pokoji. Vždy keď niekam idem, buď do spoločnosti, alebo nakúpiť, z okolia cítim veľký stres. Prídem do mesta a ľudia sa ponáhľajú, všetci hučia, trúbia. Potom sa opäť zavriem doma.

Vnímate inak aj slovenský šoubiznis?

Aj prístup k nemu, aj zmysel toho všetkého, priority, hodnoty, úplne všetko sa mi otočilo. Práci som vždy prikladala veľký význam a až dnes viem, kde je skutočný význam. Za malého som veľmi vďačná, lebo mi dal veľa. Je tu osem mesiacov a zmenil mi celý život.

Takže ľahšie žitie?

Určite. Ale čo počúvam od ďalších kamarátok mamičiek, vraj sa to vráti. Za seba musím povedať, že materstvo mi dalo veľmi veľa a v mnohom mi otvorilo oči.

Nelini rodičia: Milan Pocisk začal vnukovi hovoriť Gogo, a tak mu to už prischlo.
Nelini rodičia: Milan Pocisk začal vnukovi hovoriť Gogo, a tak mu to už prischlo.
ARCHÍV