Nela Pocisková bola družičkou na svadbe Salmanovcov.

Pocisková sa pozná so Salmanovcami: Budem stáť pri nich!

Kauza okolo podnikateľov Sergeja a Alexandra Salmanovcov, obvinených z podplácania, „zasiahla“ aj do prominentných kruhov. Medzi blízkych priateľov zatknutého Alexandra patrí aj Nela Pocisková (22) a Ján Ďurovčík (42).

Ešte pred tým, než sa zviditeľnil Alex Salmanov opletačkami s políciou, poznali meno jeho manželky Lenky LeRy Salmanovovej najmä bratislavskí prominenti. Kariéru tridsaťročnej muzikálovej speváčky sa naposledy snažili pozdvihnúť tie najzvučnejšie mená.

Neveselé

„Príbeh mojej rodiny, to je kapitola sama osebe. Starší brat je zrakovo postihnutý. Podľa nás je to chyba lekára, ktorý mu pri preventívnej prehliadke poškodil zrak. Druhý brat je mentálne postihnutý. Buď sa stala chyba pri pôrode, alebo za to môžu toľko propagované vakcíny. Takže rodina je na mňa pyšná, že sa mi darí,“ vyznala sa nám vlani Lenka Salmanovová, keď sme ju navštívili v jej šamorínskom byte. Minulý pondelok si v tomto mestečku pri Bratislave skoro ráno vyzdvihli kukláči jej manžela Alexa.

Odtiaľto mali mladého Salmanova odviesť policajti pre podozrenie z podplácania. Foto: Martin Domok

Lenka začala zarábať už v štrnástich a pred desiatimi rokmi utiekla do Nemecka, kde sa živila ako barová speváčka. Vrátila sa domov, neuspela v SuperStar, no uchytila sa v bratislavských muzikáloch a doteraz sa snaží rozbehnúť svoju spevácku kariéru. Posledný album jej produkoval známy hudobník Ivan Tásler.

V klipe k piesni Čo mám ešte spraviť, ktorú jej napísal známy hudobník z Partičky Marián Čurko, hrali prominenti slovenskej smotánky vrátane Borisa Kollára či Eriky Judínyovej. „S Erikou som sa až tak nepoznala, ale vedela, že tam budeme propagovať aj tabletky na prsia, aj to, že bude za peknú a bude vlastne hrať samu seba. Borisa som oslovila cez sociálnu sieť. Napísala som mu - Dobrý deň, pán Kollár. Ste známy tým, že máte veľký zmysel pre recesiu. Poďte do klipu. A prišiel. On bol vlastne najľahšie nalomiteľný,“ komentovala LeRa.

Verný

Lenka si pochvaľovala fakt, že keby ostala bez práce, dokázal by sa manžel o ňu postarať. „My sme obidvaja vorkoholici a sme pracovne vyťažení. Od štrnástich som však bola plne zárobkovo činná a mala som niekedy vyšší plat než môj otec. Mám normálne svoj účet a kasičku, kde si dávam korunku ku korunke. Poznám ženy, ktoré ich manželia živia a je to ich voľba. Ja si to u seba neviem predstaviť,“ povedala nám LeRa, ktorej pred troma rokmi robila na svadbe družičku Nela Pocisková. Podľa našich informácií k ich rodinným známym patrí aj režisér a choreograf Ján Ďurovčík.

Lenka tvrdila, že lepšieho manžela si vybrať nemohla. „Spoznala som ho pred divadlom. Bol s kamarátom, ktorý vtedy chodil s mojou kolegyňou. Keď sme sa videli, prebehli hromy a blesky ako z romantického filmu, aj keď vôbec nie je môj typ. Keď si teraz porovnám moje manželstvo so vzťahmi mojich kamarátok, ktoré nie sú také skvelé, tak si viem veľmi zvážiť, ako dobre mi je. Je vychovaný tak, že nie je promiskuitný a nepodvádza ma,“ ospevovala svojho manžela, ktorý momentálne zápasí s problémami iného druhu.

Manželia Salmanovovci: Družičku im robila Nela Pocisková. Foto: archív

Nela: Budem stáť pri nich

Ján Ďurovčík sa netají tým, že sa so Salmanovcami priatelí. „Samozrejme, že sa poznám s Lenkou. Hrala v niekoľkých muzikáloch, ktoré som režíroval, a poznám ju z čias, keď ešte nebola s Alexom. Priatelia sme aj s Alexom. Hneď ako som sa z médií dozvedel, čo sa stalo, volal som Lenke a robím tak dodnes. Nebudem popierať priateľstvo len preto, že by sa to práve hodilo. To, čo sa stalo, posúdiť neviem, ale poznám ich ako slušných ľudí,“ vyjadril sa režisér.

Jeho expartnerka Nela Pocisková stojí tiež pri Salmanovcoch: „Sme veľmi blízki priatelia, poznáme sa dlhšie a, samozrejme, hneď ako som sa dozvedela, čo sa deje, som s ňou neustále v kontakte. Je to však len ich vec a myslím, že nemám právo sa k tomu akokoľvek vyjadrovať. Podľa toho, ako ich poznám, budem stáť pri nich.“

Bojuje ako levica

„Veľa známych ľudí zo šoubiznisu sú našimi dobrými priateľmi a v týchto nepríjemných situáciách prejavujú solidaritu a maximálnu podporu,“ reagovala Lenka Salmanová na otázku, či Ďurovčík a Pocisková vedia o problémoch, do ktorých sa dostal jej muž. Na celú kauzu má jasný názor: „Angažujem sa v tejto veci iba ako nesmierne ukrivdená manželka najlepšieho muža na svete. Alex je slušný, snaživý, priateľský a maximálne bezúhonný mladý muž,“ povedala nám včera.

Rozhovor s Lerou Salmanovou vám prinášame v plnom znení:

Vášho manžela minulý pondelok v Šamoríne vyzdvihli kukláči v súvislosti s jeho podnikaním. Ste v tom zaangažovaná aj vy?

Tieto veci sú momentálne v rukách právnikov. Pripravujeme aj rozsiahlu tlačovú správu, v ktorej budú detailne zdokumentované všetky dôkazy a fakty hovoriace v prospech mojej rodiny. Angažujem sa v tejto veci iba ako nesmierne ukrivdená manželka najlepšieho muža na svete, ktorý sa previnil len jednou vecou – dôveroval neskutočným hajzlom.

Ako vnímate celú túto situáciu?

Manžel je momentálne vo vyšetrovacej väzbe, a to z dôvodu, aby vraj údajne neovplyvňoval svedkov. Podotýkam, jedným zo „svedkov” je Ľubomír Somorovský, ktorý stojí za celou touto zámerne vykonštruovanou kauzou a obvineniami voči môjmu manželovi. Čo je obrovský paradox, nakoľko práve na neho boli približne pred šiestimi mesiacmi podané závažné trestné obvinenia z ekonomickej trestnej činnosti v rozsahu niekoľkých miliónov eur a z veci, ktorú sa teraz snaží týmito vyfabulovaými obvineniami hodiť na moju rodinu. Dúfam, že orgány činné v tejto záležitosti budú postupovať spravodlivo a nezaujato. Aj keď už teraz je viac než divné, že Somorovský si veselo behá na slobode a môj manžel je vyšetrovaný vo väzbe.

Ján Ďurovčík a Nela Pocisková sú vašimi rodinnými známymi. Vedia o tom, aké problémy má momentálne váš manžel?

Veľa známych ľudí zo šoubiznisu sú našimi dobrými priateľmi a v týchto nepríjemných situáciach prejavujú solidaritu a maximálnu podporu. Každý človek, ktorý niekedy prišiel do kontaktu s mojím manželom, vie, že Alex je slušný, snaživý, priateľský a po akejkoľvej ľudskej a morálnej stránke, maximálne bezúhonný mladý muž, ktorý dopláca na vykonštruované, jednosmerné a ničím nepodložené aktivity a obvinenia pána Somorovského, ktorý chce evidentne týmto nechutným spôsobom hodiť svoje ekonomické trestné konania v mnohých závažných prečinoch práve na moju rodinu. Všetci nám držia palce a dúfajú v spravodlivý právny postup a tiež aj prístup médii, ktoré na moju rodinu spustili mediálnu šikanu, ktorá vrhla neskutočnú špinu na nás všetkých.

(mm)


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní