Nové sídlo: Nela Pocisková bude žiť v tomto dome s veľkým pozemkom.

Pocisková sa sťahuje do luxusu za pol milióna eur

Nela Pocisková sa čoskoro presťahuje do luxusného sídla Doda Studeniča.

V Devínskej Novej Vsi sa narodila a zostáva tu žiť aj naďalej. Posunie sa iba o pár ulíc. Speváčka a herečka Nela Pocisková si čoskoro zbalí kufre a presídli sa z doterajšieho rodinného domu do rozľahlého bungalovu takmer na šestnásťárovom pozemku. Nehnuteľnosť kúpili začiatkom apríla jej rodičia.

Starý dom: Pociskovci ho roky rekonštruovali. Foto: Tony Štefunko

Luxus za 550-tisíc

„Áno, dom sme kúpili na inzerát, hlavne preto, že nie je v radovej zástavbe,“ hovoria o pohnútkach Pociskovci, ktorí menia adresu v pravidelných intervaloch. Hoci obaja pochádzajú z Bratislavy, od začiatku túžili po rodinnom dome, tak si ešte v deväťdesiatych rokoch jeden starší zaobstarali vo Štvrtku na Ostrove.

Celých osem rokov ho prerábali a keď ho dokončili, z vidieka odišli. Kvôli práci sa v roku 2005 vrátili do hlavného mesta. Presťahovali sa do starého rozpadnutého domu so sedlovou strechou v Devínskej Novej Vsi, ktorý za pochodu rekonštruovali. Nelina mama Ľudmila hýrila dizajnérskymi nápadmi, a preto bol otec Milan v neustálej pohotovosti. „Každé tri mesiace búram, niečo sa stavia alebo prerába,“ tvrdila hlava rodiny aj po rokoch bývania v Devínskej Novej Vsi.

Nelini rodičia domček postupne premenili na prepychové rodinné hniezdo ako z katalógu. Pre deti navyše vytvorili dokonalý svet v podkroví so šatníkom a spoločnou kúpeľňou. Ich izby sa rozlohou dali prirovnať k malým telocvičniam. Pociskovci dlhé roky túžili tiež po veľkom pozemku. Aj kvôli výbehu pre ich psov. Ten našli až teraz za nemalé peniaze. Cena nehnuteľnosti bola v realitnej kancelárii pred predajom 550-tisíc eur.

„Bungalov je rozdelený na dve časti. V jednej sa nachádza rozľahlá obytná časť, ktorá pozostáva z kuchyne, jedálne a obývačky s kozubom, zo samostatnej hosťovskej izby s kúpeľňou, sauny a z poľovníckej izby, z ktorej je priamo východ ku grilovaciemu altánku,“ píše sa v inzeráte. Súčasťou sídla, do ktorého sa Nela čoskoro presunie, je aj okrasná záhrada s veľkým bazénom a vírivkou. Rodina začala ihneď po kúpe so stavebnými úpravami, najmä strechou.

Nakupujú nehnuteľnosti: Z Pociskovcov sa razom stali realitní magnáti. Foto: Robo Homola

Pre Nelu?

Manželia Pociskovci už roky úspešne podnikajú, zaoberajú sa triedením, opravou komponentov a technológií pre automobilku. V Devínskej vlastnia ešte tretí dom. V ňom sídli niekoľko firiem a kaderníctvo. Rodinná vila, v ktorej bývajú teraz, v ponuke realitných kancelárií stále nefiguruje. Otázkou teda je, či nová vila nebude darom pre Nelu.

„Nekúpili sme ju našej dcére ani synovi, je to dom pre celú rodinu, a keďže my s manželkou nie sme mediálne známi ani politicky činní, rešpektujte, prosím, naše súkromie,“ vyjadril sa Milan Pocisk. Vyzerá to teda tak, že dvadsaťdvaročná Nela sa zatiaľ osamostatniť nechystá.

Zaujímavosťou je, že nové vysnívané obydlie kúpili rodičia Nely Pociskovej od automobilovej legendy Doda Studeniča a jeho exmanželky. Studenič dom postavil pred ôsmimi rokmi, no tento rok bol nútený predať ho. Ako automobilový pretekár, bývalý majster Európy, dnes žije, prečítate si v piatok.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní