Prezident Gašparovič neprišiel: Pri symbolickom krste ho na poslednú chvíľu musel zastúpiť podnikateľ Telenský.

Podnikateľ Konárik vydal cédečko, Gašparovič mu ho pokrstiť neprišiel

Známy podnikateľ vydal cédečko s príznačným názvom Môj splnený sen.

Pre teba, mamo, - týmito žoviálnymi slovami oslovil Karol Konárik svoju manželku a matku svojich štyroch detí priamo z pódia a pred dvestopäťdesiatimi divákmi jej zaspieval pesničku. Bolo vidieť, že sa cíti tak dobre, ako už dávno nie.

S tvárou rozžiarenou rozkladal ruky vo veľkých gestách, do taktu sa pohojdával na starnúcich kolenách a doslova s rozkošou pridával jednu pieseň za druhou. Keď už všetkým bolo jasné, že Konárika budú musieť od mikrofónu odtrhnúť násilím, publikum sa nedokázalo ubrániť hlasnému smiechu. A s pobavením tlieskalo ešte viac.

Podpredseda vlády Vážny: Okrem neho, vpravo, u Konárika nechýbali ani ďalší známi ľudia. Foto: Ľubo Vojtek

Fanklub vplyvných

Krst nového dvojcédečka zorganizoval Karol Konárik vo svojom hoteli Kaskády v Sielnici a užíval si ho ako malé dieťa Vianoce možno práve preto, lebo mu môže byť fuk, či sa bude, alebo nebude predávať. Veľký žúr s vystúpením Felixa Slováčka a Lucie Bílej nebol klasickou prezentačnou akciou. To si len Konárik spravil radosť.

Veď ako podnikateľ poznačený mečiarovskou politickou kariérou - v deväťdesiatych rokoch pôsobil ako poslanec Národnej rady za HZDS - si veľa uznania od verejnosti neužije a príležitostný návrat k svojmu pôvodnému speváckemu chlebu mu pripomína časy, keď ho všade sprevádzal potlesk.

Ibaže teraz mu netlieskali pištiace tínedžerky ako za socializmu, keď sa on - veľký frajer - predvádzal v kabriolete, ale fanklub vyjadrujúci jeho súčasnú prestíž, ktorá so spevom asi veľmi nesúvisí.

Osobne prišli Konárikovi potriasť rukou podpredseda vlády Ľubomír Vážny, podpredsedníčka parlamentu Jana Laššáková, rektorka Univerzity Mateja Bela Beáta Kosová, sudca Špecializovaného trestného súdu Michal Truban, krajský policajný šéf Marian Slobodník, vplyvný podnikateľ Ivan Kiňo či predseda Najvyššieho kontrolného úradu Ján Jasovský.

Jediným Konárikovým sklamaním bolo ospravedlnenie prezidenta republiky, inak Konárikovho dobrého kamaráta Ivana Gašparoviča, ktorý mal pôvodne nové dvojcédečko krstiť. Symbolického pokropenia vodou sa preto musel na poslednú chvíľu ujať ďalší známy podnikateľ, Jan Telenský.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní